Aké akvárium?

Príspevok v téme: Aké akvárium?
akva22

Plánujem založiť väčšie akvárium cca 700 litrové. Neviem sa však rozhodnúť aké rybky doň.Nejaké "ne" cichlidy a veľké rastlinné akvárium alebo chichlidy. Osobne ma lákajú cichlidy len v tomto akváriu nemajú šancu rastliny,ktoré by som však tiež chcel. A čo by ste odporušili cihlidy z Ameriky alebo Afriky? Aké máte skúsenosti?

juchio

aj to ale zase vieš, nie teraz úplne ľahké nájsť na akúkoľvek pozíciu niekoho kto sa rozumie do tej práce a nebodaj ho ešte aj baví. skôr je to rarita v dnešnej dobe

vvendy

nemajú a ako som aj ja zistila tak vo veľa prípadoch ani moc o tých zvieratách a o tom čo k životu potrebujú ani moc nevedia :/

juchio

ono všeobecne v týchto kamenných obchodoch to nebýva čo sa týka akvaristiky nejako slávne. nemôžu tam držať toľko tovaru. akurát ryby si tam kúpiš a možno nejaké rastliny ale aj tie bývajú často v žalostnom stave, živé myslím samozrejme

duma

Coze to mate za akvarium? Ake velke? My mame teraz 30 litrove a chceli by sme kupovat vacsie, nejake lepsie tak chodime po zverimexoch a akvaristikach ale ked ten vyber tam je dost biedny

bronicka

.....dakujem pekne za vsetky rady inak :)... mame ho uz inak aj doma, prisla strasne rychlo, len sme ho objednali a za dva dni bolo doma takze sa uz vytesujeme :D...uz sme ho zariadili, naplnili vodou a teraz budeme cakat :)...

vvendy

bendiq ďakujem krásne za rady :) budem sa teda snažiť jej tam ešte niečo trošku doplniť aby si mala aj kde oddýchnúť a keď sa bude páčiť tak možno dokúpime aj nejaké väčšie trošku a možno nejakú ďalšiu rybku :) tieto bojovnice nemôžu byť viaceré v jednom akváriu však?

bendiq

Áno to verím, rodičom menších detí sa to väčšinou pozdáva najviac keď to vyzerá byť také bezproblémové, že teraz malé akváriu, bez filtra, s jednou rybkou ale tá rybka sa tam necíti úplne najlepšie, to je ako keby vás zavreli do jednej miestnosti kde máte všetko. Ale tak skúste jej to tam už nejako spríjemniť ako som písal keď ste to už kúpili no a hádam sa poteší

renata18

hej tiez si myslim, ze to mate taku akurat velkost aby ste sa naucili aj cistit vsetko, starat sa o rybicky, drzat tam primerane ph a vsetko okolo toho :) s rybickami by som tiez zacala tak opatrne :) nejake tri mensie vam do toho akvaria uplne stacia

vvendy

bendiq ach keby som toto bola vedela tak to ani nekúpime. keď tam láka tá cena, veď sme dali za to akvárium pár eur tak nám to prišlo ako skvelý darček keď chce zvieratko nejaké a že to nebude ani tak ťažké vyčistiť a tak

bronicka

....anoo, mame vybrate, vlastne uz aj objednane...rozhodli sme sa pre to biorb tube a 15 litrove :)...to nam na zaciatok uplne staci a je teraz este aj v akcii a ma dopravu zadarmo tak sme nechceli cakat...premyslali sme aj nad tym vacsim ale nebudeme to hned na zaciatku prehanat :D...