Aké akvárium?

Príspevok v téme: Aké akvárium?
akva22

Plánujem založiť väčšie akvárium cca 700 litrové. Neviem sa však rozhodnúť aké rybky doň.Nejaké "ne" cichlidy a veľké rastlinné akvárium alebo chichlidy. Osobne ma lákajú cichlidy len v tomto akváriu nemajú šancu rastliny,ktoré by som však tiež chcel. A čo by ste odporušili cihlidy z Ameriky alebo Afriky? Aké máte skúsenosti?

danena

Vidíš ale v obchode tvrdia napríklad úplne niečo iné, tam máš ešte aj tie mini akvárka pre bojovnice kde nemajú ani filter ani nič a vraj ho tam ani nepotrebujú. Možno záleží aj od druhu. Osobne si ale nemyslím, že by ryby boli vyberá čo sa týka jedla

Aikido

Myslím to úplne vážne. Rybičky chovám už 10 rokov a nikdy som im vodu neprevárala ani nič podobné. Neviem, prečo by som si tu vymýšľala.
O okrúhlom akvárku som už písala nižšie, to nie je OK a ani to nikomu neodporúčam.
Bojovnice chová sestra a je to individuálne. Niektorá ryba jej spapá aj normálne krmivo a niektorá nie.

bendiq

Odsáta voda? To dúfam, myslíš iba zo srandy, aby bola voda vhodná pre chovanie rybyčiek je toho treba trochu viac. Plus okrúhle akvárium podľa mňa nie je úplne najlepšie riešenie. A mám akváriu, v ktorom mám bojovnicu aj s inými rybami a žerie presne to isté čo oni, nič špeciálne

Aikido

Tak ale zase naco by bronicka mala investovat zbytocne vela? Osobne si myslim, ze bronicka - rozmysli si vopred, ake chces rybicky. Ak chces rybicky cisto pre radost, nejake obycajne gupky alebo neonky, naozaj nevidim dovod kupovat super spica akvarko aj filter atd.
Druha vec su ryby narocnejsie napr na makkost vody, pH, okyslicovanie. Sestra napr chova bojovnice a tam sa s tym musi dost pohrat. Nezeru jej ani obycajne krmivo, len take specialne.
Opakujem, my sme zacinali s obycajnym sklenym akvarkom, kamienkami, par rastlinami, odstatou vodou z vodovodu, nejakym zakladnym filtrom a par gupkami. Nic nakladne a zlozite. A postupne, ak by bronicka sa tomu chcela vaznejsie venovat, uz moze experimentovat s rybkami, rastlinami, kvalitnejsi filter prikupit a pod.

danena

Tam to nejako súvisí s tou filtráciou čo som pozerala, proste to nie sú obyčajné akvária. Skús si to tam tiež prečítať aj nejaké videá tam majú len tie som ešte nestihla popozerať. Chceš akvárium tak sa o to trochu zaujímaj prosím ťa

bronicka

...pozerala som to ale tie ceny su fakt o dost vyssie co som videla doteraz aj v tych zverimexoch ceny za akvaria :/ to su nejake specialne alebo preco su take drahe?

danena

My ti chceme len dobre :) Vidíš sama, že to nie je len tak a keď si o tom dopredu čo najviac prečítaš tak sa vyhneš nejakým zbytočným investíciam :) Nie je to zadarmo :)

renata18

ved dobre, ja som sa ta len normalne pytala. neber to tak, ze by som ta chcela poucovat alebo nejako na teba utocit, chcem ti len dobre. lebo by si nebola prva a ani posledna co by chcela takto kupovat akvarium a ryby a hned prvy dne by ich tam supla bez toho aby tam vytvorila vhodne prostredie. vsetci si myslia, ze to je len tak ale prave preto, ze to aj stoji nejake peniazky je potrebne aby si o tom nieco vedela :) ked ste sa tu bavili o tych tvaroch akvarii tak mi napadlo, ze tuto www.pekne-akvaria.sk maju celkom zaujimave akvaria aj co sa taky tvaru. my mame teraz sice obycajne ale ked budeme o rok alebo o dva prechadzat na vacsie tak by som tiez chcela niektore z tych, musi to vyzerat velmi zaujimavo v izbe

bronicka

...ja viem, ze sa to tak nesmie. treba tam vytvorit vhodne podmienky pre ryby aj tymi pripravkami ale tak isto ju nechat aj zo dva tyzdne postat, neboj sa...zase taketo veci viem...