Bulímia,anorexia

redaktorka

Ahojte dievcata, volam sa Veronika a pracujem ako TV redaktorka v Spisskej Novej Vsi. Pracujem na pribehu - Smrtelne nebezpecenstvo. Tyka sa dievcat, ktore sa trapia koli postavam a ktore trpia. Anorexia a bulimia - ide o novodobu zavislost. Cielom reportaze je pochopit tieto dievcata, preco to robia, a najst sposob ako im pomoct. Touto cestou hladam odvazne dievcata zo Spisskej Novej Vsi a okolia, ktore by mi porozpravali svoj zivotny pribeh.Dakujem. vjankalova@centrum.sk , tvreduta@tvreduta.sk

puppinka

jaja 16 ale tak ja neviem ked uvidim jedlo tak mi pride zle ratam kalorie v uplne setkom aj v zuvackach je jedna kcal tak som prestala zuvat a dnes som prezerala labelo ci tam nesu kcal a proste nedokazem jest neviem sa donutit dat do seba vela jedla lebo sa bojim ze my bude este horsie ako mi je a ked urobim nejaky prehresok tak sa citim hrozne mam depresie a zjem vsetko co vidim a na druhy den potom nic nemozem zjest ..klamem rodicov ze som jedla vonku alebo ze somsi daco zobrala z domu vyhadzujem jedlo a na kazdeho som protivna

soffka

Ahojte...Citala som taky clanok o bulimii...Ze ked sa strasne prejes a potom to vyvratis a trva to uz dlhsi cas,je zvysene riziko prasknutia zaludku,kyselina co ide zo zaludka cez hrdlo do ust,po case vyzerie(vypali)v krku rany...potom sa nenajes...A este som citala ze bulimicky maju pazrave chvilky minimalne 2-3x do tyzdna,ja ich mam den co den...za den jem aj 8x a strasne vela..potom som nafuknuta ako balon a ledva sa hybem..tak utekam na wc..po chvilke ma to vzdy chyti...Krce v bruchu...Um ma to nebavi...a teraz mam este take stresujuce dni a to vsetko sa stupnuje a aj zachvat zravosti...Co s tym...

jaja

puppinka si v pociatocnej faze,este citis radost,mozes sa z toho este dostat.preco s tym mas prestat?pretoze onedlho sa uz ani vonku nebudes citit dobre lebo sa budes citit uplne vycerpan,vysilena,budes mat depresie a bude ti zle,stratis kamaratov,odizolujes sa.a navrat do reality je vtedy tazsi.bojuj,aj kvoli nam vsetkym,ktori vieme o co ide,ok?ved ani chalanom sa nepacia vychudnute dievcata bez tvarov...kolko mas rokov ak sa smiem spytat?

puppinka

jaja to neni lahke vzdy ked daco ziem mi je strasne citim sa ako najhorsi clovek na svete akokeby som nedokazala vydrzat ani uplne jednoduchu vec a nedokazem ist medzi ludi zalezem do izby a mam depresiu ..a ked nejem tak som v pohode mam dobru naladu obcas a ziadne vicitky a je mi omnoho lepsie tak preco by som sa mala trapit a jest

jaja

puppinka pocuj..ale ked ti uz budu vypadavat vlasy,tak uz budes pokrk v anorexii a ver,ze sa s tym neda len tak z nicoho nic prestat...no ved prave to je len zaciatok a si unavena...puppinka rozumiem ti,tiez mnohe z nas na zaciatku tak uvazovali a sama viem kolko sil ma stalo kym som sa z toho uplne dostala,vazne to nestoji za to.vies aky je zivot super?=)teraz asi nie lebo mas vycitky z beznej veci ako papanie,postava a tak?skus to prekonat,verim,ze si rozumna a zastavis to v zaciatkoch=)

puppinka

jaja :( ja neviem zatial sa mi len obcas zatoci hlava a som unavena inak som v pohode a tak ked budem malo papat do konca zivota tak nebude jojo efekt a ked my zacnu vypadavat vlasy tak porozmyslam nad tym ale zatial no problem

jaja

puppinka...zenies sa do strasnej situacie,rychlo schudnes ale tu vahu si nebudes moct dlho udrzat lebo ked zacnes papat normalne jojo efektom este viacej priberies.taktiez nemozes takmer nejest lebo ti vypadaju vlasy,pokazia sa ti zuby,zrednu ti kosti a budes sa citit zle,vsetko chces obetovat len preto aby si bola chuda?teraz mas este cas si to uvedomit.

puppinka

nechapem naco som sem vlastne chodila . chcem schudnut a od toho ma nikto neodhovori tak sa zbitocne nenamahajte .a tento sposob je najrychlejsi cize aj najlepsi pre mna

Alternativa

Uf, Puppinka,
my to, co nam tu hovoris, chapeme a preto Ta vazne vystrihame. TY si tu momentalne ta NECHAPAJUCA, lebo Tvoja hlavka je uz opantana nezdravou myslienkou schudnut NEZDRAVYM sposobom.
Da sa schudnut aj zdravo : pravidelna strava 5x denne, doslova podla hodiniek. Strava musi byt zdrava, vela cerstvej, nie tepelne upravenej, zeleniny a ovocia, bielkoviny, atd. - ale to mas urcite nastudovane. K tomu pohyb v rozumnej miere. Aj cvicenie by malo byt pre radost a nie v panickej tuzbe schudnut. A dobry pitny rezim.
Rozhodnutie o comkolvek mame v svojich rukach, v hlavke - vsetci. tyka sa to vyrazne nasho zdravia. Bola by som rada, keby si to Tvoje chudnutie dokazala mat pod kontrolou, ale...