Bulímia,anorexia

Alternativa

Niki,
Nellus Ti napisala aj moj nazor. Mas prave na dosah ruky jedno z "nakopnuti". Uvazuj: zit bez priatelov je veeelmi tazke, to vie ten, kto to prezil. Tak neriskuj k voli tej hnusobe PPP stratu cloveka, ktoremu na Tebe velmi zalezi. Prave Ti to totiz povedal, ze Ta potrebuje zdravu, mozno netradicnym sposobom. Nerad sa s nikym /myslim tym PPP/, nedovol dalsiu obrovsku manipulaciu tej zabijajucej diagnoze. Cize...ked budes potrebovat vyplakat, podporu, povzbudenie, urcite ju najdes. A o priatela sa budes moct opriet, co je velmi dolezite.

nellus

Pre Nikolku. Chapem ta je to pre teba tazke vybrat si medzi chudnutim a priatelom. Aj ja som takto stratila priatelov, lebo som si vybrala chudnutie. Nastastie su znovu mojimi priatelmi a odpustili mi. Pouvazuj ci ti chudnutie stoji za stratu priatela. Chodis niekam ku psychiatricke?

.....

preco sme my,ktore mame problem s jedlom a keby len s nim,take sebecke.To robi ta anorexia,ze nedokazeme mysliet na nic ine len na seba a nikoho ineho?asi to tak aj bude a asi to tak aj je.
Nikolka,dokazes sa niekedy vzdat anorexie?pretoze my mame asi radsej svoju anorexiu a seba ,ako ostatnych okolo nas.. vlastna skusenost..je to smutne,drz sa.Ale je to na tebe,vies ktore rozhodnutie je spravne.

nikolka

ahojte..
pravidelne vas tu citam..dnes sa po velmi velmi dlhom case aj seriozne ozyvam
stala sa mi taka zvlastna vec..priatel mi dn spovedal ze bud moje chudnutie a anorexia..alebo jedenie a on...a odisiel. nic viac nepovedal..nedviha mi ani pod..
mam z toho v hlave zmatok, zrazu neviem co chcem a ci vobec nieco chcem.
a to moje nadsenie ktoresom mavala pre boj s touto chorobou stale coraz viac zanika. nejak neviem najst inspiraciu. ked sa mi aj chvilu dari zabudnut na ten hlas v mojej blbej hlave...vzdy sa vrati spat. a vzdy je este silnejsi..a uz to fakt neviem ovladat
neviem prejst okolo zrkadla a nemat v ociach slzy, v zivote som sa sama sebe tak neprotivila..
ja dufam, ze vam sa dari viac ako mne..ze vy ne ste take slabosky a neodradi vas "zopar" tvrdych padov na papulu..
kiezby aspon jedna z vas bola uplne v poriadku..
mmm...len tolko som chcela...vlstne som sa potrebovala vykecat. totizto, ak sa na mna priatel teraz vyserie, co sa asi vyserie..ta ostan uplne sama..
len zdepkarcena baletka a kone. to je otrasne. a viete co je najblbsie? ze sa nad tym len trpko pousmejema uz sa mi nechce robit nic preto, aby som to zmenila...lebo ked si poviem "zabojuj, to sa spravi!" tak druha veta je hned "hej? a kolko dni ti bude fajn? zneses potom zas ten pocit ze si v tom az po usi?? nie..tak naco sa snazit?"
som vazne otrasny clovek.. ani to ma uz neserie. co am vlastne stve? nic..uz nic.
a predsa este vo mne niekde tle taka iskricka ze ma nieoc nakopne a pojdem bojovat dlej..len am nejak nic nekope...
sorry, koncim uz s mojim vylevom..toto vam urcite nepomoze..

nellus

Trpim tymto ochorenim uz treti rok. Chodim aj ku psychiatricke, ktora mi kontroluje vahu. Aj ked mam teraz normalnu vahu vkuse myslim na chudnutie. co mam s tym robit?

andy

ahojte, chcela som sa o niecom s vami poradit, ale vidim, ze si tu nepomahate, ale iba sa handrkujete :-( Nevadi, poradit si budem muset aj sama.
Inak obdivujem alti a gabinu, ze maju srdiecko otvorene pre kazdu jednu z dievcat.

alti

Skus nerozmyslat6, z coho si von a z coho nie. Nechaj Tvojej liecbe uplne prirodzeny priebeh. Vies, Mia, nasa psychika nas dokaze jo sakra komplet rozhadzat, ved to sama citis. Sustred sa na tie nervicky : vela prechadzok, tes sa z malickosti /napr. santiace decka v parku, rozkvitnuty tulipanik, chod na bylinky a potom si vychutnaj cajik z nich, vyborne na stabilizovanie psychiky je cvicit jogu, atd./ Je toho vela, co mozeme bez namahy pre seba, pre nase zdravie urobit. No a odporucam aspon 1 ks bananu denne /jasne, ze aj viac je super/.

mia

alti
Dakujem som rada,že sa ztoho dostávam.Mám aj okrem toho aj iné zdravotné ťažkosti.Vedela som ,že ešte niesom ztoho vonku ked sa kontrolujem.

alti

Vies, Mia, tu si neklameme, lutostivo sa nezavadzame. Zacala si okrem ineho liecit aj PPP a ides krasne dopredu. Ved naucit sa jest 5x denne, hoci zatial aj mensie davky, je naozaj uspech a pre zdravie nevyhnutnost. Nie, to este nie je vyliecenie z PPP, ale je to ten uzasny a nevyhnutny krok na skoncovanie aj s touto diagnozou. Trochu to este potrva a nedaj sa nicim odradit. DOKAZES TO. Drzim Ti palce

mia

Bola som hospitalizovaná nielen pre PPP ale aj pre iné príčiny ako napr.vidiny.PPP trpím už roky.Písala som tu myslím pred mesiacom a potom som skončila v nemocnici.Ešte neviem či PPP mám pri výške 175 cm.a vážim 54kg.Vtedy som mala 52kg.Ešte sa stále kontrolujem,lebo ešte stále chcem mať nad sebou kontrolu.Jesť jem,ale častejšie po menších dávkach.Tak neviem som ztoho vonku,alebo ešte nie?Mam okrem PPP aj iné so sebou problémy.DRžím vám všetkým prsti.Je to tiež zákerná choroba ako aj iné.Ja trpím aj halucinaciami.MIA