Bulímia,anorexia

jaca

matka........aj ja som rada ze mozeme spolu pokecat a aj mne je lepsie ked viem ze v tom nie som sama ale ze je nas viac aj ked o tejto chorobe ako o probleme sa az tak moc na verejnosti moc nehovori.Ved aj tak kto by to pochopil, asi nik.Povazovali by nas za blaznou a to by bolo asi cele , pravdaze najde sa aj vynimka. mozme si popisat ak nemas nic proti

jaca

no kuki dam ti odpoved.
mna k tomu viedlo asi to ze mi raz jeden chalan povedal ze mam velky zadok, ja som si to zobrala k srdcu a snezila som sa scudnut uz mi bolo jedno akym sposobom aj ked som stale nosila najmensie cislo oblecenie, postupne aj tie na mne zacali vysiet.Myslim si ze keby mi to vtedy nepovedal nemala by som dnes problemy.Tarz ma uz k tomu vedie aj tlak medii, casopisov, a vsetko co sa okolo mna odohrava beriem prilis vazne, co by ineho cloveka ani nezaujimalo . Tak asi tak to bolo.Nie si sam kto mi vravi ze chalom sa pacia oblejsie tvary a nie ziadne vychrchliny a ked aj chcem pribrat stale pocujem tie slova ze mam velky zadok.Je to silnejsie, viem ze to co robim nieje spravne ale ja stym neviem bojovat.

Kuki

Ahoj Jaca,

sorry, ze odpovedam neskor. Mam toho tieto dni akurat dost. :)
Ale q veci. Mna by tak zaujimalo, ked si to tu tak postupne citam, co teba, ale aj ostatne dievcata k tomu vedie? Je to tlak okolia, casopisov, milne predstavy...? Ja som napriklad clovek co ma rad na dievcatach obliny. Nepaci sa mi samozrejme, ked je niekto obezny=napr. viac ako 80-90kg(primerane vyske), ale urcite sa mi nepacia ani chude baby.
Ja byt na tvojom mieste, tak by som zacal prave odtial. Povedat si: "Co chcem ja? A co odomna ocakavaju iny? Je to rovnake alebo mam prehnane obavy?"

Maťa

Ahoj jaca, ďakujem ti za tvoju podporu. Je pekné vedieť, že v tom človek nie je sám. Aj tebe veľa šťastia a sily prekonať to. P.S. rada si niekedy pokecám

jaca

ahoj mata............ aj ja trpim tymto ochorenim uz dlho uz som aj pribrala ale opat chudnem.Mas pravdu je tazke priznat si ze mas anorexiu, na to je potrebna poriadna sila a odvaha.Ja ti drzim palce, ak chces mozeme spolu pokecat.

Maťa

Všetkým, ktorí bojujú s týmito zákernými chorobami držím palce. Ja som tiež anorektička. Je ťažké priznať si pravdu, pozrieť sa na seba do zrkadla a povedať si to nahlas. Anorexiou trpím už roky, ale priznala som si to len nedávno. Vážim 42 kg a stále to ide dole. Človek potrebuje veľa sily, aby prekonal sám seba a tým aj túto chorobu. Ešte raz vám všetkým želám veľa šťastia a odvahy.

my dear

ahoj emo to vazne?statistiky udavaju pomer bab a chalanov ako 10:1 takze je to malo vyskytujuce(ja viem ze to ti doslo).inak to na to samy pridete ze mate anorexiu?a ako?emo vies lebo chalani su vacinou chudy(alebo chudy so svalmi...).pisem ako pako ale chcem konecne povedat ze drzim palce a tak. velmi ma zaujima anorexia,bulimia,schyzofrenia autizmus.ale problem je v tom ze pracovat s tymito ludmi by bolo nebezpecne....tak zatial sewaste

jaca

kuki, no nazdar
neviem co mam dalej robit, mam za sebou jedno liecenie ale zacinam sa vracat tam kde som bola uz pred tym.ja si to uvadomujem ale neviem s tym bojovat som slaba ale nie vnutorne.mam strach ze zasa pojdem na liecenie ale to uz nechcem nikdy. ja chcem byt len zdrava nic viac len to, lebo to je to najdolezitejsie, co potrebujem ku zivotu