10 ročné dievča

Príspevok v téme: 10 ročné dievča
cimi

prosím, aká by mala byt optimálna váha u 10 ročného dievčaťa, ktoré má výšku 156 cm? Moja dcéra má 56 kg, a zdá sa mi tlstá OH 83 cm, OP 77 cm a zadok má 88 cm, podla mna je to veĹa. Ako by sme mali začat "chudnúť". Je velmi lenivá, verím tomu, že športovat nebude, jedine bicykel a raz za týžden by som ju donútila na kolieskové korčule... Chcem jej pomůcst, aj ked sa stále hnevá, ked nadhodím tému "chudnutie". DAKUJEM za všetky rady...

cimi

AHOJTE!!!!! Katka, ďakujem, veľmi ma tvoja správa potešila, snažím sa ako viem, a verím, že by to spravilo veľa rodičov........včera sme zasa boli na bicykli.....z domu sme odchádzali až na dva krát ved pršalo, a ešte sme sa aj fain nasmiali, a verte dcérka bola "ťahúň". Dúfam, že nám to vydrží, majte sa krásne a príjemný deň!!!!

katka...

Cimi, si dobra matka, ak ti tak zalezi na dcere. A je fajn, ze to robis nenapadne. Teda tak, ze ona nevie o tom, ze zacina zdravo sa stravovat a sportovat.
Pre tak...ano dieta je to najkrajsie stvorenie pre matku, ale ta ma pozerat aj na jeho zdravie, fyzicke aj psychicke. A dieta, kt. by malo 100 kil, urcite zdrave nebude. A ked sa mu deti budu vysmievat, tiez nebude velmi stastne. A vieme dobre, ze deti su obzvlast krute.
Cimi, dcera ti raz za to bude vdacna.

cimi

ahojte!!!!! som nesmerne rada, že ste sa ozvali, verím, že týmto pomáhame aj iným!!! ďakujem za všetky vaše názory!!!!A verte mi, pre mňa je dcéra všetko čo mám, večer pri telke si škrabkáme chrbátik, aby sa nám lepšie spinkalo... a urobím pre ňu všetko, aby bola šťastná, ale dopustiť, že sa jej budú druhí smiať, za to že je tlstá, tak to teda nie. V škole máme chlapca, ktorý je nesmierne tlstý a smejú sa mu. Deti sú na seba zlé, všímam si, že niektoré sa posmievajú druhým, aj za to, že má na desiatu len maslový rožok, alebo niečo malé. Malá vie že bacľutejšia, ale odo mňa nikdy nepočula: "Si tučná", ja viem /zatiaľ/ ako sa mám vyjadriť, aby sme si nepokazili vzťah. v piatok bol týždeň, čo som sa sťažovala, že máme problém, a poviem Vám: papáme 5 x za deň, meníme a stále vymýšľame niečo nové a ľahšie, a určite nemá pocit, že musí...už sme boli 2 x na bicykli /škoda, že prší prešli sme raz 12 km a raz 20,4 km - ozaj to viem len ja, dcérka nie a vôbec si to neuvedomuje že to bolo veľa, išlo sa podľa nej, koľko chcela/ 2 x na prechádzku to bolo asi 6 km, a riaditeľ školy ju zlanáril do florbalového krúžku, takže vo štvrtok, ešte aj florbal bola hrať, NAOZAJ SOM JU DO TOHO NETLAČILA!!!!! Sama som bola prekvapená, ale vraj sa jej páčila ružová hokejka a ružova loptička, a dostala ešte aj náramok. Plnú hlavu má teraz florbalu, stále o tom rozpráva, dnes by mala mať zasa tréning.. Držte nám palce aj ja držím palce všetkým ostatným...ale hlavne ana_belle!!!!!!!!Budem opatrna, naozaj nechcem aby moja dcera, a nie len dcéra, ale všetky dievčatká, presla tymto..ale ani pocitom hamby a vysmechom spoluziakov.. ANABELLA VŠETKO DOBRÉ!!!!!

oliz

Mas pravdu, je to dot na 10 rocne dievcatko.Nehovor jej vsak,ze ma chudnut a ze je tucna, musis ´to robit nenapadne.Vezmi ju na vylet bicyklom,alebo chodte na korcule, chodte sa prejst do lesa alebo si zabehajte, a aspon 3x do tyzdna.Var jej lahke jedla,zdrave, zeleninove, nech papa namiesto sladkeho jogurty a ovocie.Bude ti raz vdacna jednak kvoli cholesterolu a navyse v puberte nebude mat problem ist na kupko a pekne sa obliect.Motivuj ju, nehovor jej vsak ze je TUCNA!Mozes ju tym zranit a demotivovat,bude sa citit skareda a zbytocna.Musis sa angazovat do toho spolu s nou.Vela stastia

tak

... asi sa mi sniva, ... Cimi Tvoja dcera musi byt mala by byt pre Teba to najkrajsie stvorenie, ktore po tomto svete chodi, ... ved je to Tvoje druhe Ja, aj keby mala 100 kg,... ona potrebuje citit od Teba Tvoju ochranu oporu bezpecie, ale hlavne jej to nevycitaj, ...tu pisali prechadzky a pod., ...

jingles

ved jej to nepodhadzuj jak chudnutie ale ako trávenie volneho času zábavu najdi jej kamaratky s ktorymi bude chodit jazit plavat a pod proste podhodit jej to tak aby to vyzeralo že ona chce nie ty =p

ivetkab

Jankiii,plne stebou suhlasim,presne tak to robim aj ja,chcem sa spytat cimi-tvoja dcera nechodi na kruzky po skole ?

jankiii

podla mna je super, ze chces riesit postavu svojej dcery, ale velmi sa mi napaci, ze si jej o tom povedala. ja nemam este deti, ale ak by som mala podobny problem, tak by som cez vikend zobrala dceru na vylet, pobehali by sme si tam trochu, poprechadzali sa, urcite by najskor nadavala, ze sa jej nechce, ale nakoniec by chodila. takto to bude len o chudnuti a moze sa z toho vytratit zabava. dalsia vec, urcite odporucam, aby sa obidve deti stravovali rovnako. treba sa vyhnut poznamkam- ved sestra si moze dat cokoladu, ona je chuda... na vysetreniach si s dcerou bola? mne sa to nezda az tak strasne vela, to co jedava. treba najst nejaky sport, co ju bude bavit, nema nejaku oblubenu skupinu alebo spevaka? stiahla by si jej klipy a mohla by tancovat. pripadne aj skakanie gumy je vpohode (aj ked neviem, ci dnesne deti skacu gumu), pripadne ju mozes naucit skakat cez svihadlo a spytat sa jej, ci vie skocit "vajicko". mozno to zacne skusat. alebo si ist kopat loptu von, hadzat loptu... nemusia to byt cinnost urcene na chudnutie. ver tomu, ze ist behat, lebo musim schudnut je poriadna nuda. hlavne by som sa o tom s dcerou nerozpravala, je to dieta este, 10 rocne dieta nevie, co je spravna vyziva. je dost mozne, ze sa jej deti v skole smeju, urcite sa kvoli postave trapi (co dokazuje aj skusenost u ortopeda). podla tejto stranky ma nadvahu pppinfo.cz
a ak sa jej nepodari schudnut, tak sa bude trapit este viac. ja by som sa snazila nastudovat si nieco na internete o zdravej vyzive a zacala by som podla toho varit a organizovat dcere program cez vikend, ale nie za ucelom chudnutia, ale zabavy (kazdopadne sa tak bude hybat viac ako doma)

ana_bella

Je mi jej luto, ja som bola vzdy trochu vacsia ako ine deti, nie tlsta, len som nebola vychudnuta, a bola som gymnastka takze som mala svaly. Asi v 12 rokoch som velmi pribrala, prisla som do puberty..a vsetci mi to davali na javo. najma mama:( A vysledok? Teraz mam 16 a uz je to treti rok co bojujem s ppp... najskor anorexia, schudla som 20 kg, potom ma zachranili a vpadla som do bulimie, ktora je so krat horsia..a neviem prestat,,viem ze nikdy uz nic nebude tak ako predtym. A to zijem vo vegetarianskej rodine, jeme iba biopotraviny , sladkosti nikdy,a aj tak som pribrala. Je to nespravodlive, ale niekotri ludia mozu jest vsetko, kym ludia ako ja priberu zo vszetkeho. Moj jedalnicek: r: biely jogurt= kava, obed: cottage cheese, vecera: jablko alebo pardajka. Beham 7 dni v tyzdni, ked som na slovensku tancujem, posilnujem, a stale nie som skinny. Bud opatrna, nechces aby tvoja dcera presla tymto..ale ani pocitom hamby a vysmechom spoluziakov..

monica gazpio

Ahoj, cimi, nemôžem Ti konkrétne poradiť, stravu "na mieru", pre Tvoju dcérku, nie som odborník, ale ako tu už bolo spomenuté, skús obmedziť sladkosti, zariaď to tak, aby Tvoja dcérka robila šport rada a nie preto, lebo musí. Nemohla by si s ňou robiť nejaké loptové hry ? Samozrejme, za predpokladu, že ju to baví. Ja, keď som mala 10 rokov tiež som mala obdobnú výšku, hmotnosť si už, žiaľ nepamätám, ale z fotiek viem, že som bola kyprejšia. Teraz mi každý hovorí, že vyzerám dobre, ale musím si to takisto vydrieť, ako sa hovorí. Pozri, ja keď som mala toľko rokov, tiež som moc nešportovala, skôr preto, lebo nebol moc čas. Viem, aké je to ťažké, pretože mne samej je niekedy nad moje sily nedať si sladké. Ale stále ju povzbudzuj, aj keď zhodí povedzme "iba" to kilo za mesiac, určite ju pochváľ. Lebo, ak jej budeš hovoriť, že schudla tak málo, potom by mohla "chudnúť" hladovkou, a potom by nasledovala MENTÁLNA ANOREXIA. Veľa šťastia.