ako sa osamostatnit zo 600 euro?

Príspevok v téme: ako sa osamostatnit zo 600 euro?
slovanPrehra

ahoj rad by som sa osamostatnil ale neviem ci mi moj plat na to bude stacit ta sa vyzit zo 600 euro mesacne? ved je to totalna almuzna..

ja pocitam 300 podnajom s energiamy
300 strava
80benzin
50 prostriedky do domacnosti

100 bokom ved treba aj obcas von ist uzit si opravit nieco na aute poistky dovolenka..

ratam to zle? kolko davate na stravu 1 osoba a kolko tak na zubna pasta pranie a tak?

jedlo mozem len drahsie (asi celiakia) ziadne rozky na veceru...

joni_

nuz ak nemas pracu a musis z niecoho zit, tak robis co sa najde aj za nizky plat, viem o tom svoje... nikoho by som za to neodsudzovala a nenazyvala volom, asi toho este nevies vela o zivote sa mi zda, neprajem ti aby si sa raz do takej situacie dostal, bud rad ze mas to co mas

KE

aj ja to myslim v cistom t-com brigada 2.5 cisteho na hodinu + odmeny. do pokladne 2.7+odmena. to su brigadnici, neverim ze niekto s VS robi za 350 cisteho sak to je asi vol potom

joni_

KE sa nemyl, 350 eur je viac ako dvojka trieda, mam trochu prehlad, takze ak niekto robi za jednotku triedu, tak zial vyplata je smutna, lenze ked nemas pracu tak beries aj za minimalnu mzdu a u nas vo firme brigadnik isto nedostane 350 eur, sak to nemaju ani niektori zamestnanci....

KE

Mlciaci a ty co robis 2 tyzdne zo styroch? manzelka je upratovacka za 170?

mi chces povedat ze mate obaja uspesne skoncenu VS v oblasti inej ako mazmedialna a ine financne traumy buducnosti? potom ti neverim tento plat co si napisal 350 euro / 160hod pracovnych to mas 2,18eura/hod a tolko ani brigadnici nemaju (od 2.75/hod)

Mlčiaci

Vy ste šťastný človek !! Vláda a štatistický úrad všetkých KLAME !!!, tak ako v Grécku!! Ja mám 350eu. celý plat, manželka zarobí ledva 170eu , núdzné náklady sú 180 eu a musíme vyžiť a tešiť sa ako nás klamú !!,
že máme priemerný plat 700 eu.- vysnivaných. S vašími 600 eu to by sme pri našom pomerne luxusnom živote boli veľký frajeri !!!!!!, a čo všetko by sme si mohli dovoliť. Sľubujem Vám skoro na 100%, buď stratí eu hodnotu, alebo platy sa znížia aj dôchodky, lebo nebude z čoho.

lost

Tak to je ten najoriginalnejsi napad aky som pocul, normalne si tromfla tych ekonomickych expertov :D
Za toto, klobuk dolu :) :) :)
(ale vazne, ziadne srandy si nerobim :) )