Moje dieťa má cukrovku

Príspevok v téme: Moje dieťa má cukrovku
a adriana

Ahojte všetci, prispievala som tu asi pred rokom- dvoma. Sama mám 19 rokov cukrovku a pichám si inzulín 4x denne. Mám dvojčatá chlapcov 7 ročných. Teraz po Veľkej noci som mu namerala hodnoty od 13-20. Boli sme na 2,5 dňa v nemocnici. Tam to kleslo, ale prišli hodnoty C-peptidu 150, a hormón protilátok 46,3. Začala sa deštrukcia buniek, asi o týždeň začneme s inzulínom. Zatiaľ držíme diétu, ale večer je to stále vyššie, dokonca už teraz som mu namerala 12. Takže zajtra ideme asi späť. Som z toho nešťastná, pretože genetické testy pred otehotnením dávali šancu , že to získajú 4%. Aké je nádej pre naše deti? Nemáte nové informácie o vývoji, čo transplantácia ostrovčekov? U neho ide o autoimunitný proces. Máte niekto informácie, či to bude na celý život, ako to povedali mne, alebo o 20 rokov už bude niečo nové? Neviem, ako sa s tým vyrovnať, dávam si to za vinu , že som to neustrážila, povolila som im nezdravé jedlá, guličky s mliekom na raňajky, sladkosti. Prosím, ak viete niekto niečo o výsledkoch klinických testov, nových trendov. - Napíšte.

adina

Adana, navrhla by som "liečbu" s reishi - poradím dávkovanie, aj k diete niečo (ovocie nanajvýš dopoludnia, nekombinovať mäso s ryžou, zemiakmi, len so zeleninou, aj zemiaky, ryžu a cestoviny len so zeleninou, zelenina je lepšia než ovocie, nemá cukor atď.). Možno by inzulín nebol potrebný. Napíš mi appelova@post.sk

mirka 23

Adriana a jogurt light? Si normalna? Ked už, tak mu daj normalny 7% jogurt, a nie blbosť v ktorej jekopu aditív aby to ako tak držalo pokope. A ake maslo davaš, ked už? Dufam, že klasicke 82%. A fakt toto nie je dieta. Presne týchto veci sa ma vyvarovať.

- mira

Adriana, ak si diétnu stravi predstavuješ ako chleby, maslo, šunka, jogurty, banán, ovocie, mlieko tak si bohužiaľ na veľkom omyle.

Základom liečivej stravy by mali byť celozrnné obilniny najlepšie vo forme kaší, placiek, knedlíkov, cestovín, zelenina domáceho pôvodu rôzne upravená, občas ryby, semienka a strukoviny. Takto udržíš glykémiu v rovnováhe pokiaľ pankreas nie je úpne ochabnutý.
Ak je, postupne začne regenerovať, pokiaľ stav netrval pridlho.

Takáto strava pomáha VÝRAZNE ZLEPŠIŤ stav i u Dl.
zníži sa celková dávka inzulínu, i keď pankreas sa už pravdepodobne uplne nezregeneruje, ale vyhneme sa riziku diabetických komplikácií a zastabilizujeme prijateľný stav. Nebudeme žiť s perspektívou slepoty, amputácií, obličkového alebo srdcového zlyhania a pod. To za to stojí.

a adriana

Keko, ja nekonám nezodpovedne, ale pod dohľadom lekárov. Glykémie stúpajú iba po večeri do polnoci, potom klesajú na hodnotu hypa a to bez inzulínu. Monitorujem to každú hodinu , a ver, že ak to bude stúpať ideme do nemocnice. V pondelok som začala s monitorovaním aj v noci a to každú hodinu, ked si diabetik, vieš, že malý glykemický profil sa robí na lačno, a pred hlavnými jedlami. Ak, by som to robila tak neprišlo by sa na to, pretože vtedy máme hladiny pod 7 a monitorujem každý moč, ktorý je negatívny. Dokonca aj odbery zdravých ľudí sa robia na lačno, a podľa toho, by bol stále o.k.

a adriana

No asi to nebol dobrý nápad tak ho napchať na večer, ešte nemerám, ale bolí ho brucho. Tak asi koniec experimentom. Dojedol o 19.50 tak o 21.20 zmerám.

a adriana

Ahojte. Ivo, prosím ťa, neviem pochopiť čím to je, že celý deň pri však diétnej strave, na raňajky 1/2 krajca chleba s maslom, šunkou, syrom a zeleninou, to isté na desiatu, obed normálna porcia ako pre dospelých polievka s cestovinami, kurča pečené so zemiakmi, uhorkový šalát, na olovrant sme dali jogurt light ochutený a ovocie - sa držali hodnoty pod 9, ale po večeri ked zjedol 1 celý krajec tmavého chleba + obloha tak mu to stúpacelé 4 Hod, až na hodnotu 13,2 po 3Hod., po 4Hod to bolo o polnoci mal 8,7 a ráno bola hodnota na lačno 3,2. Moč je stále negatívny, aj pri odbere o 23.00- 13,7 bol negatívny aj ráno. Čím to je? On je veľký papkáč, a stále plače že je hladný. Dnes bol v škôlke, a o 14.15 zjedol 1/2 celozrnej žemle so syrom a o 16.15 druhú polovicu. O 16.45 mal 11 a o 18.40 mal 7,9. Potom som mu dala biely jogurt s 1/2 banánom, a o 19.30 dostal 300g varených zemiakov s 80 g dusenej zeleniny. Som zvedavá či budú výsledky také isté ako s chlebom. Chcem ho udržať čo najdlhšie bud bez inzulínu, ale na max. prísnej diéte, alebo na jednej rannej dávke bazálu, Ale má to efekt, bude mať všetko na to aby rástol, aby sa vyvíjal, nechcem to ešte viac pokaziť, aby nechudol. Aj tak je chudý má 127 cm, a 26 kg. Nie je síce priesvitný, ale ani tukové vankúšiky nemá. Ja neviem, som z toho hotová, ten moč ak je stále negatívny, a hladiny v noci vysoké. Aj mlieko určite potrebuje, zatiaľ má spotrebu tekutín denne od 0,9 l do 1,1 l. Dôverujem jeho diabetologičke, je veľmi milá, všetko so mnou konzultuje, ešte aj jej zavolám. Uvidím dnes v noci. Teraz sa už sťažuje, že sa prejedol, že ho bolí brucho. Napíš mi svoj názor. Ďakujem.