Darovanie vajicok - vas nazor

Laura22

A este jedna vec.Pises,ze je to Alternativna forma liecby.

Tak si pozri vyskumy,ci niekomu uz nieco alternativne pomohlo.Minimalne.

Ja som na svoje problemy brala homeopaticke lieky,ktore mi pomohli akurat take velke.Lebo p.lekarka bola za "alternativnu medicinu."Az kym si ma do parady nevzal moj terajsi lekar,ktory mi sice nasadil hormony,ale to mi konecne zabralo.

Ja sa nehadam,mozno naozaj je tato metoda ucinna,ja sa vsak pytam,po akej dlhej dobe?Vies mi dat nejake statistiky,ake je percento uspesnosti?Tito ludia si nemozu dovolit cakat,im tu ide o cas.

macka26

presne tak. ten kto nie je nuteny vobec nad "neprirodzenym" otehotnenim, tomu sa lahko piska, takisto zenam , ktore ani nevedeli ako a boli tehotne... neprajem nikomu, kto sa tak do prs bije aby raz skoncil tak, ze to bude potrebovat... potom by velmi rychlo zmenil nazor...

Laura22

Bella,vies,taketo reci mozu mat len ludia,ktori mozu mat babatko bez problemov.

Ak by si ty mala podstupit napr.formu IVF(alebo IUI,etc...),nepodstupila by si to len preto,lebo tvoje dieta by "nemalo vlastnu identitu"???

Zvasty,prepac,ak som sa ta dotkla,ale uvedomte si,ze pre tieto pary to nie je len trapenie fyzicke ale aj psychicke...

macka26

bella... prepac a ty si myslis ze ked postupujes IVF , ze to akoze dojde zena, povie ze sa jej doma nechce sexovat, tak ma oplodnite? no to asi sotva. precitaj si par stranok, mozem ti napisat cely rad vysetreni ktore trvali aj s liecbou rok. prirodzene pokuasnie dalsi rok... to su uz dva.. a skusili sme bylinkara, samana, vyhanaca zlych energii vselico mozne aj nemozne, procedury, hladanie pricin... atd... hormonalnu liecbu, stimlovanu ovulaciu, hormonalne profili, urologicke vytery, stery na vsetky pliagy sveta, u doktora som bola ako na klaviri. tak asi nemas celkom pojem o tom, co vsetko musis podstupit kym vobec mozes ist na umele oplodnenie...

strata vlastnej identity? to co je za zvast... mne darovali zivot moji rodicia... je uplne jedno, ci moja mama je biologicky moja mama. vychovala ma, dala mi vzdelanie, lasku atd. vynosila ma. dala mi zivot. to je moja mama.

takze podla teba nereproduktivna zena nema narok vynosit dieta , lebo strati identitu?

Laura22

Bella,ale su zeny,ktore maju cyklus v poriadku a predsa maju z x dalsich pricin problem s otehotnenim.Takisto ako aj ich partner moze mat x roznych pricin,preco ma problem s neplodnostou.Ako riesia tieto problemy?

Ja osobne si nemyslim,ze "dieta zo skumavky" preziva,ako ty pises,krizu vlastnej identity.Z akeho dovodu?Ze mu lekari "napomohli" do maternice matky?Stale je to jej DNA.

bella12

Ako sa má cítiť dieťa, keď sa dozvie, že je na svete vďaka tomu, že lekár umelo oplodnil vajíčko cudzej ženy a vložil ho tela jeho matky? Neprežívali by sme na jeho mieste krízu vlastnej identity?

Na Slovensku to asi ešte nie je veľmi známe, ale pre páry, ktoré sa neúspešne pokúšajú o dieťatko, existuje účinná alternatíva umelého oplodnenia. Jedná sa o tzv. NaProTechnológiu (natural procreative technology - prirodzená reprodukčná technológia), ktorá spočíva v zistení príčiny ženskej či mužskej neplodnosti a jej liečení tak, aby mohlo dôjsť k prirodzenému počatiu.

Základom je podrobné sledovanie cyklu ženy na základe tzv. FC tabuľky. Táto tabuľka poskytuje dôležité údaje o cykle danej ženy - vzor krvácania, hormonálne hodnoty, tok hlienu a ďalšie parametre menštruačného cyklu počas jeho jednotlivých dní. Na základe tabuľky sa dá vyčítať, aký má žena potenciál plodnosti, či má vysoké riziko neplodnosti alebo spontánnych potratov.

Ak sa u ženy zistí abnormálny vzor cyklu, nastupujú liečebné postupy za účelom jeho premeny na normálny zdravý cyklus. Na rozdiel od metód umelého oplodnenia tak NaProTechnológia lieči a upravuje prirodzený systém plodnosti ženy a nie ho obchádza. Liečba pokračuje sledovaním 12 cyklov ženy (uvažuje sa nad predĺžením na 18). Metóda, ktorú vyvinul americký lekár Dr. Thomas Hilgers, sa úspešne uplatňuje v írskych tzv. FertilityCare centrách. Pripájam link na oficiálnu stránku v AJ, ako aj stránku slovenského centra, ktoré sa zakladá.

www.fertilitycare.net
www.plodar.sk

Laura22

Ano,darovanie vajicok moze byt neanonymne,ale iba v tom pripade,ze par si zabezpeci darkynu sam.V ziadnom inom pripade nemoze byt totoznost darkyne a prijemcu zverejnena.

Hormonalna priprava je rovnaka,ale len hormonalna priprava,nie kompletna liecba.

macka26

nasla som stranku kde je jasne napisane ze darovanie moze byt aj neanonymne.. do krvi sa hadat nejdem, ale tvrdim to na zaklade tejto informacie...

a hormonalna priprava je totozna...