Darovanie vajicok - vas nazor

Laura22

Macka-to nepatrilo tebe,ale Belle

Bella- moj osobny nazor je taky,ze ak by to bolo take uzasne a prevratne,lekar by jej takuto moznost uz davno ponukol a je uplne jedno,ci je z rodiny alebo nie.

Biba- a kde si bola?V akom centre?Co ta odradilo?

bella12

Náklady na liečbu sú podstatne nižšie ako pri IVF, pre bližšie informácie by bolo najlepšie informovať sa v Plodare.

Macka, u nás veľa gynekológov o NaPro ani netuší, je to nový medicínsky odbor. Keďže je Tvoj lekár z rodiny, mohol by si o tom vyhľadať nejaké informácie a urobiť si vlastný názor. V januári minulého roka sa na Slovensku uskutočnila lekárska konferencia o tejto metóde a malo by byť z nej aj nejaké DVD. Najbližšie k nám je NaPro používaná poľskými gynekológmi na klinike NaProMedice v Bialystoku - túto kliniku založil gynekológ, ktorý sa predtým dlhé roky venoval IVF.

Laura22

Ak sa par pokusa o pocatie prirodzenou formou viac ako 12 mesiacov neuspesne,jedna sa o neplodnost,resp.o problem v pocati.Tym padom je po 12 mesiacoch velmi mala sanca na prirodzene pocatie.

macka26

ale prosim ta... ked to nejde dva roky prirodzene, pretoze su diagnozy ktore prirodzene pocatie znacne znizuju, tak asi aj lekari vedia co hovoria. moj doky je moja rodina... tak by mi neklamal... keby to islo prirodzene, tak nepoznam zenu, ktora by podstupovala umele oplodnenie len tak... brat hormony tiez nie je velka sranda... mam odskusane pol roka a stacilo mi, cudujem sa ze som este vydata...

bella12

macka26,

možno to pôjde aj prirodzene. NaPro je vedecká metóda, keď som hovorila o alternatíve, nemala som na mysli alternatívnu medicínu (ani ja neuznávam homeopatiu). V rokoch 2004 - 2005 mali v na Galway Clinic 95 párov, ktoré neúspešne podstúpili IVF a s NaPro sa im podarilo počať spolu 123x. Priemerný vek žien, ktoré podstupovali liečbu bol 36,8 rokov, pričom 44 % bolo vo veku 38 a viac rokov.

fertilitycare.co.uk