Darovanie vajicok - vas nazor

0vecka

mozno ako chlap to vidim inaq ale ja by som bezproblemov daroval svoje spermie dokonca by som mal radost kebyze viem ze niekde po svete pobehuju moje deti :)

inaq ono sa to daruje nejak tak ze sa nieco pichne asi hormonalne a potom sa tie vajicka zoberu ... nieje to zrovna najzdravsie...

llek

Radikalita nazorov sa casto meni v zavislosti od toho,v akej situacii sa clovek nachadza. Vylieceny pacient ktory sa prave v case, ked ochorel, ozenil, presiel narocnou liecbou, podstupil transplantaciu, dostal sa do remisie ochorenia, v ktorej zotrval avsak v dosledku toho co podstupil je neplodny a chce mat deti, vidi veci inak. Choroba a vsetko cim presiel zmeni tychto ludi, zmeni ich priority, vazia si zivot ako taky a maju chut si ten svoj zit naplno.Pre mnohych k tomu naozaj patria aj deti.Milusca vies, aj tvoj postoj k urcitym veciam by sa zmenil, keby si sa aspon na chvilu co len stretla s takymito ludmi.Nikdy nehovor nikdy, to naozaj plati.

matamata

ja by som to spravila..preco nie?ved si vezmite ze inak by to vajicko skoncilo niekde na vlozke v kosi..kolkym parom by sa takto pomohlo..coraz viac parov ma problemy s otehotnenim..a ked to nevadi tomu paru ze ich babo nebude uplne ich, resp ci to nebude vadit matke..tak preco nie...

milusca

Plnohodnotny a kvalitny zivot sa da zit az ked ma clovek deti? Skor zivot bez deti je ovela bezstarostejsi.
Pre muza urcite nie je jedno, ci je dieta jeho alebo sa jedna o darovanu spermiu. Moj manzel by na to napriklad v zivote nepristupil.
To je len moj nazor a samozrejme s nim nemusi kazdy suhlasit.

llek

este nieco k tomu, ze aky bude mat pocit dieta, ked sa pozrie na seba v zrkadle a zisti, ze sa nepodoba na mamu ci otca. Ludia, ktori sa rozhodli vyuzit darovane spermie alebo vajicka, maju na to vazny dovod a vedia co robia a preco to robia. Matkou dietata je zena, ktora dieta donosi, stara sa on a vychovava ho (to ci to bolo jej alebo darovane vajicko nehra az taku rolu). Rovnako aj muz, ktory dieta spolu s matkou vychova je otcom dietata ( a je jedno ci to boli jeho vlastne alebo darovane spermie). Toto ked si clovek ujasni tak by s tym celym nemal mat az taky problem.

llek

Nazory na darovanie vajicok, spermii a vobec na celu tzv asistovanu reprodukciu su rozne. Niekto je zasadne proti, niekto aj proti aj za, niekto je za. Ono, snad trochu opatrnosti pri tych negativnych nazoroch a formulaciach ako boli pouzite tu, typu ze by niekde po ulici behali moje deti a podobne. idealne je, ak je mozne pocat dieta prirodzenou cestou, to vieme vsetci a tak to aj chceme. Nikto z nas ale nevie, ci sa nie svojou vinou nedostane do situacie, ze to tou uplne prirodzenou cestou nepojde, vtedy sa pohlad na vec zmeni, vtedy je to zrazu sanca zalozit si rodinu a zit plnohodnotny zivot. U nas mame mladych pacientov, ktori musia podstupit nezriedka velmi agresivnu chemoterapiu, casto aj transplantaciu kostnej drene, vdaka ktorej sa mnohi vyliecia a planuju si svoj zivot. Ku kvalitnemu zivotu patri aj rodina a deti. Pre tychto ludi moze byt prave toto jedna z moznosti, ako mat vlastnu rodinu. Toto je len jedna zo skupin ludi, pre ktorych je asistovana reprudukcia cestou ku stastiu. A ci je to biznis? Iste je, ako vsetko okolo nas, lenze tento biznis prinesnie mnohym ludim dieta, tak sa hlavne vy, co ste taki kriticki skuste na to pozriet aj inymi ocami. Nikto nikdy nevie, ako sa zo dna na den veci zmenia tak, ako ste to ani netusili. Ja to u nas vidim takm er kazdy den.

milusca

Takze ked je spolocny len jeden rodic, je geneticky ok, ked maju spolu deti? Nemyslim si.
Vajicko sa odobera na to, aby sa oplodnilo. Potom v mrazaku sedia embrya. Neprichodi mi to prirodzene. Ano, je to biznis s detmi (buducimi). Jeden cyklus IVF stoji $10,000.

macka26

anita, prepac ale brat a sestra musia mat rovnakych oboch rodicov, pokial ma pamat neklame a to asi nejde dokopy s poskytovanim vajicok. to by dve zeny cakajuce na vajicko museli mat toho isteho muza aby sa im narodili surodenci nie nahodou?

milusca. biznis s detmi? bavime sa o darovani vajicok, nie o darovani deti. vajicko bez spermie nie je dieta. to co tu trepes aky biznis s detmi?