Povinné očkovanie

Príspevok v téme: Povinné očkovanie
Dominik_

Dobrý deň,
moc by ma zaujímalo, že čo v prípade ak nesúhlasím s očkovaním svojho dieťaťa, keď je očkovanie povinné? Dá sa nejak, aby som ho očkovať nemusel? Mám na to svoj názor a nie je to podľa mňa vôbec zdravé, keďže málokto si uvedomuje, aká enormná záťaž pre detský organizmus, pre rozvíjajúci sa imunitný a nervový systém, tieto očkovania predstavujú.

Súvisiaci obsah

anikam

syna 12 rocneho maju ockovat vakcinou Dultavax, uz pred dvoma mesiacmi nam prisla predvolanka od lekarky, ale stale to odkladam, je to proti tetanu, zaskrtu, ciernemu kaslu - bola by som v pohode, keby som sa nedocitala na nete, ze tato vakcina vo vela pripadov vyvolala u deti ochorenie cukrovky.
Lenze proti tetanu sa mi vidi ockovanie opodstatnene... No, mam dilemu

ele

o.k. takze co tym chcete povedat, ze je na nas pachana genocida? Ked sa tu tak vsetci vyznate, poprosim vas vysvetlite mi, akoze tuberkuloza je este stale medzi nami a vyskytuje sa u starych ludi, ktori zaockovani svojho casu neboli?

rena23

Hugina, z toho co pises, je zrejme, ze o ciernych kiahnach a ich vykynozeni vela nevies. Keby to bolo take jednoduche, uz by sme nemali ani ine choroby. A pokial ide o chripku (btw proti tomuto ockovaniu som jednoznacne!!!), lekari nikdy netvrdili, ze Ta na 100% ochrani, pretoze virus moze zmutovat. Takze vpodstate aj sami priznavali, ze moze byt zbytocne. Myslim si, ze laickej verejnosti je dobre zname, ako ockovanie funguje. Rychlost reakcie imunitneho systemu moze niekedy rozhodnut o zivote alebo smrti.

RNG

Z historie vieme, ze rozne nakazy prisli a odisli aj bez ockovania, tj tento argument samozrejme bez dokazov nemozem nijak prijat. Su krajiny, kde sa neockuje a tieto choroby aj tam vymizli.
Ja som pocul hromady argumentov pre a proti, cele co hovorim, ze neslobodno siahat na nase osobne slobody a manipulovat s nasim vlastnym telom, ako keby tom bol majetok byrokratov vo vlade a chcem vediet pravdu o vakcinach, vsetky ich dobre aj zle ucinky, lebo zrejme oboje maju. A az po pravdivom prehodnoteni dobre/zle ma clovek urobit individualne rozhodnutie, nie pod ruzkom tajnosti to za neho urobia ludia financne zavisly od produktu, ktori su ochotni ciganit, falsovat data, kupit si verejne komunikacie, podplatit vladnych cinitelov a roznych lekarov a podobne.

Hugina1

Vážení, zamyslite sa prosím nad tým, čo niektorí píšete...keď dám zaočkovať dieťa, znamená to, že má v organizme niečo, čo ho pred danou chorobou ochráni???Tento názor zdieľa laická verejnosť a práve TO je utópia. To, že sa dám zaočkovať neznamená, že očkovanie ma ochráni pred ochorením ale to, že imunitný systém organizmu reaguje podstatne rýchlejšie akokeby nebol očkovaný. Nič iné v tom nieje. Potom by znamenalo, že keďže som očkovaný, nemožem dostať chrípku, čo je blbosť, pretože paradoxne sa vyskytli prípady, ktoré práve po zaočkovaní chrípku dostali... . Čo sa týka ochorení typu kiahní atď., u ktorých niektorí zastávajú názor, že vymizli "vďaka" očkovaniu...nemyslím, že masové preočkovanie pomohlo vykynožiť tieto ochorenia, skôr si myslím, že to je inou životnou úrovňou...žiadna vlhkosť v obydliach, kvalitná pitná voda, lepšia dezinfekcia a "čistejší" spôsob života...
Obsah vakcín radšej ani nechcite poznať...skutočne obsahujú látky ,ktoré v organizme nemajú čo hľadať...niesu to samotné "oslabené", resp. mŕtve patogény, tie by až tak neškodili, ide o konzervačné látky, ktoré danú vakcínu majú udržať "čerstvú" a skutočne sa tam radia látky typu aluminium, ortuť atď. toto vám však žiadny výrobca na obal nenapíše, pretože si to napíše ako "patent", alebo také niečo a v tom prípade nemusí zverejniť celý obsah vakcíny...známa v Rakúsku nesúhlasila s očkovaním svojho dieťaťa skôr, ako nebude poznať kompletný obsah vakcíny, tak zavolala na tamojší niečo ako úrad na dohľad nad liečivami a tam sa dočkala veľkého otáľania až napokon z vedúceho toho ktorého úseku vyšlo, že sám nevie, aký je obsah danej vakcíny...čiže samotný úrad na dohľad nad liečivami NEMÁ možnosť prikázať danej farmaceutickej firme vypísať celý obsah látok, nachádzajúcich sa vo vakcíne...že je to jeden veľký hnusný skorumpovaný biznis...to mi nikto nevyvráti...bohužiaľ...

RNG

Niektore vakciny su pentavalentne, dokonca hexavalentne, tj skladaju sa z pat alebo sest vakcin. To je absurdne silny utok na krehku imunitu dietata a samozrejme za takych okolnosti je mozne poskodenie, ktore sa snazia vyrobcovia vakcin odskriepit, a zialbohu im v tom lekari zvacsa pomahaju.
Hodne vakcin je proti chorobam, ktore prakticky neexistuju, takze moznost nakazenia je nulova.
Aj mnozstvo vakcin nakoniec moze sposobit pretazenie organizmu, lebo takymto tempom kazda nova vakcina sa snazi presadit a urobit povinnou, tj ked sa vyvinie tisic vakcin, tak budu ockovat proti tisicom chorob?
Niekde musi byt limit, kde vakciny viac poskodia, nez su uzitocne a prave tento bod nechcu nijak ani organizovana medicina ani vyrobcovia vakcin uznat.A snazia sa akekolvek reakcie a skodlivost vo vakcinach odskriepit.
Napr kaszdy vie, ze ortut a formaldehyd su skodlive, nap[riek tomu sa nachadzaju vo vacsine vakcin dosial.
Kazdy vie, ze sa mame branit geneticky modifikovanym potravinam a pri tom, sa dnes mnoho vakcin vyraba genetickymi modifikaciami. Takze to asi nie je az tak bezpecne a ani fer, ze nas o tom neinformuju a naviac to dokonca popieraju.
Som zvedavy, ako popru tie mrtve dievcata po stepeni proti hpv v Nemecku a Britanii!!!A tam sa in podarilo dosiahnut medzi politikmi, ze kazde dievca musi byt POVINNE ockovane vo veku 9 rokov, co potichu odvolali, vlastne ani neodvolali, len sa to po tej blamazi nekona.
Vobec akekolvek povinne veci v demokracii su vlastne proti individualnym ludskym pravam, tj politici(ktorym malokto doveruje) nam odoberu moznost slobodneho vyberu a to aj co sa tyka naseho vlastneho tela. Politik ma byt clovek, ktoreho sme si vyvolili, aby nas reprezentoval, aby dodrziaval zakony a dohliadal na ich dodrziavanie, je to cestna funkcia, nie zarobkovy zdroj a on je sam nas sluzobnik, nie pan nad nasimi osudmi.
V demokracii vlada reprezentuje lud, nie naopak, diktuje ludu.