Vajicka

Príspevok v téme: Vajicka
ace23

Chcem sa opytat kolko vajicok mozem tak zjest aby mi to neuskodilo. Totiz, som zdrava, mlada, stravujem sa teraz ale zvlastne kedze som v krajine, kde nemam pristup k syrom, obcas nejaky jogurt inak ziadne mliecne vyrobky, velmi ojedinele pecivo. Snazim sa jest vela zeleniny, dusenej aj surovej, ovocia, maso velmi nemusim ale toho tu jesto vela, tak sa aspon snazim. Zakladom potravy je tu ryza a sojove tofu.
V poslednej dobe mi ale velmi zacali chutit vajcia, Mozno tym ze telo sa snazi aspon nieco si doplnit. Jedavam ich aspon 6 do tyzdna. V inej "skrytej" podobe sa v mojej potrave teraz vajcia nevyskytuju. Mozem takto pokracovat? Teda myslim s tymi vajcami, inak viem ze ten jedalnicek nie je nic moc ale to teraz nezmenim :(

alusinka

Moj dedko chova sliepky, a vacsina vajicok ktore znesu su neoplodnene (ma na to taky pristroj), asi ma nejakeho nedobreho kohuta :)
Sliepky sa nikdy nestazovali, ked sme im vajicko ukradli spod zadku :)
Ja sa nevyznam do toho, ci su vajicka zdrave alebo nie. Jem ich preto, lebo mi chutia, a jem ich s tym, ze o sliepky ktore ich zniesli je dobre postarane. A aj keby to tak nebolo, asi by som sa konzumacie vajicok nevzdala tak ako ani inych zivocisnych potravin.

Co sa tyka skrupiniek z vajec, moja mamka to pouziva ako hnojivo do izbovych kvetin, a dedko ich pridava do krmiva pre jeho sliepky. Osobne som ich umyselne jest neskusala :)

BJ

Pravda je skryvana pred verejnostou, a ja si myslim, ze keby to vsetci ludia videli na vlastne oci (nie cez video, ale skutocne vo fyzickej pritomnosti), tak drviva vacsina ludi by obmedzila jedenie masa, alebo by ziadala dostojne podmienky pre chov nezavisle na cene vysledneho produktu, a samozrejme aj mnozstvo dalsich veci...

Nevedomost je pociatok utrpenia vo vsetkych smeroch, a z nejakeho cudneho dovodu sa snazi v ludoch udrzat, skrze lahostajnost, alebo odmietanie pravdy a lasky, sposobujuc tak peklo na zemi.

vevericka

pauli troska popravim..zvierata nesexuju len v tedy, ked chcu plodit, ale tiez, ako ludia, kedy maju chut..nie len opice ale aj ine druhy, dokonca bola pozorovana masturbacia a aj homosexualne vztahy..
bj embryo a neoplodnene vajicko je dost velky rozdiel..;)

BJ

Fajn, ja ta za to ani nijak neodsudzujem, len ti prajem, aby si co najskor pochopila, ze to nieje maso, a jest to nemusis vobec. A pozri si Earthlings a mozno pochopis, preco ho netreba jest.