Pomáha celofán obtočený kolo brucha pri behu spaľovať tuk?

0vecka

2 jajka u nas vo fitku vzdy secia nadavaju ake je tam teplo a to aj teraz v zime ... vecsina to tam vydrzi ale ja vzdy chodim ionhalovat von ked cvicim vecsie partie a to niesom sam :) ale podla mna to ma daleko od idealnych podmienok na chudnutie :)

Jajka01

Ak sa vo fitku chceme naozaj zapotiť, voľme viac vrstiev oblečenia alebo spevňujúci pás okolo drieku: „Niekto naozaj používa celofán, nie je to len mýtus. Človek tak stratí viac tekutín a spáli o niečo viac energie. Po takýchto kúskoch však musíme bezpodmienečne doplniť minerály a soli - na to nám poslúži iontový nápoj alebo minerálka," radí Králová.

Čítajte viac: zena.sme.sk

A-Z

Lulaa,
telesný tuk nie je maslo na panvici, ktoré sa teplom rozpúšťa.
JEDINÝ spôsob ako, a nepoužijem slovko rozpustiť, ale presnejšie "odbúrať" tuk je v energetickom deficite. Čiže jednoduchá rovnica; príjem energie (strava) musí byť nižší ako výdaj energie (pohyb). Iba vtedy organizmus odbúrava tuky. Navyše, nedeje sa to "hneď". Na odbúranie 1kg čistého tuku potrebujeme deficit cca 30 tisíc kJ. Čo nie je možné dosiahnuť skôr ako za cca 7 dní. Čiže "igelit" stroskotáva... Tuk nemožno páliť v momente zahriatia organizmu + spomínaný tuk v tukových bunkách nepálime teplom.

A-Z

Ovečka,
efedrin síce má vplyv na odbúranie tuku, ale je nelegálny, takže v športových obchodoch ho nedostať. Obdobou je sinefrín v niektorých termo spalovačoch a je k dostaniu.
Nuž ale to čo je dostať je buť málo účinné a nepriamo pôsobia na chudnutie (napr. potlačením únavy, "napudením" a pod.), alebo sú "na báze" placebo efektu, alebo ich vplyv nebol dokázaný, čiže výborný business (sem určite patrí L-carnitín). A všetko na chudnutie má zmysel brať len pri aeróobnych aktivitách, čiže z toho sa potom chudne a nie z doplnkov. A ak sa k tomu ešte pridá aj úprava stravy = odbúranie tuku sa koná! Bez igelitu! :)

lulaaa

A-Z:D ja viem ze telo mina energiu pri dychani, spanku atd.:D
Ano, ked je telo v chlade vydava dost vela energie na vytvorenie tepla ale na druhej strane z kazdej zvysnej energie vytvara tuk ako "tepelny obal tela". Preto su severske narody buclatejsie.
Ten celofan moze mat efekt taky, ze telo nepotrebuje tepelny obal vo forme tuku a preto ho skor rozpusta. Ale to, ze pokozka nedycha je dalsia vec, takze radsej viac cvicit.

soffa

nie je to blbost,tak ako aj ked sa vypekas na slnku tiez s omotanym nieviem cim,s tym ze skor sa ti tuk spali.tu pomoze len upravit stravu a pravidelne cvicit.ziadne kokteily,tabletky....je to len okradanie ludi.

doubledog

ked sa tak zamyslim, tak by som to videl takto:
- take obalenie moze sposobit miestne zvysenie teploty a asi aj prekrvenia
zeby to aj zvysovalo uvolnovanie tuku z podkozia? to netusim, moc sa mi to nezda, aj ked telo moze reagovat rozpustenim tuku
- takisto nezabudajme na to, ze taketo obalenie brucha automaticky nuti brusne svalstvo k skrateniu, cize brucho sa moze zmensit tym, ze svalstvo nadobudne normalny tvar a nie tym, ze z neho ubudne tuk. rovnaky ucel by v tomto pripade splnil aj priedusny material, ktory by brucho obopinal (alebo priame posilovanie brucha).

A-Z

Help,
úplný súhlas, to čo z tela obaleného igelitom ubudne je voda a VODA NIE JE TUK. A tú treba následne doplniť, resp. smäd si pýta svoje :)

lulaaa: Telo uvoľňuje určitú energiu = spotrebuváva kalórie aj na dýchanie, trávenie, v spánku atď. a nielen na ochladzovanie. Ale keď už si spomenula ochladzovanie, tak oveľa oveľa viac vydá energie na oteplenie. Z toho vyplýva, že hodinovým polonahým pobytom v jaskyni by sme schudli viac ako obalený igelitom v 35-stupňovej horúčave, keď už.