Silikónové prsia

Príspevok v téme: Silikónové prsia
chrustik2

Ahojte baby..Rozhodla som sa a vlastne uz konecne odvazila dat si silikonove prsia,viete mi poradit nejakeho dobreho alebo viac ako len dobreho chirurga?Zatial dakujem ;-))
..................................................................................

ZDRAVIE.sk:
Prosím odporcov silikónovým implantátov, aby rešpektovali, že je táto téma zameraná pre ich zástankyne. V prípade, že chcete hovoriť o ich nedostatkoch, prosíme v inej téme.

Martina210

Jaruska222

Moja zlata, veeelmi veľa síl Ti prajem.
Spomenula som si, že si písala že sa Ti to stalo iba na jednom prsku, že druhé máš ok.Ked sa mýlim, vopred sa ospravedlňujem.Dneska som myslela na to čo si písala.Podľa mňa tebe nemohlo prsko neprijať implos.Lebo to by sa Ti stalo na obidvoch.Ja myslím že chyba bola zo strany operatéra.Ale možno sa mýlim, neviem :-(

Iveta84

Jaruska222

aj ked som z novych bab, je mi luto co sa ti stalo a pevne dufam ze stastny koniec nakoniec pride a vyriesi sa to. Ale teda zlozilo by to asi kazdu z nas...

ewel007

Jaruska

Ahoj,velmi ma mrzi v akej si situacii a co sa ti stalo,az som s toho smutna za teba,drzim ti velmi silno vsetky prsty,aby bolo vsetko v poriadku,nestracaj nadej,a urcite si chod po nazor aj k inemu dokimu a ako napisala angie davaj pozor ako budu s tebou jednat a co ti budu davat podpisovat,vies v takychto situaciach sa ukaze charakter dokiho..kto ta operoval? Myslime na teba a posielam vela vela sil!

jaruska222

ďakujem dievčatá za vašu podporu a ochotu pomocť.ani si neviete predstaviť ako to dobre padne.Ako som prišla domov od doktora a vyplakala som sa sedím pri nete a hľadám čo i najmenšiu informáciu ako dalej.

misaaa

tuto sa hovori o tom, ako sa obcas zamiena iny problem za "neprijatie" implantatu telom (hovori Jezovitova)

V akom prípade neprijme ženský organizmu silikón?

Vtedy, ak dôjde k alergii na samotný obal implantátu. Je to veľmi zriedkavé a pre mňa neznáma pôda, avšak stáva sa to, ak je implantát počas operácie ostrým inštrumentom – ihlou poškodený. V takom prípade sa obsah dostáva do kontaktu s tkanivom a preň je neprijateľný. Dochádza k problémom, ktoré sa podobajú zápalu, ale bez prítomnosti baktérii. Reakcia je iba na prítomnosť voľného silikónu. Toto sa často zamieňa za neprijatie implantátu organizmom. Ďalším dôvodom môže byť krvný výron okolo implantátu do uzavretého priestoru. Vtedy dokáže výron tlačiť tak, že sa môže otvoriť operačná rana a infikovať sa. V takom prípade sa musí na prechodnú dobu implantát vybrať a neskôr opäť vložiť. Je to nepríjemná komplikácia a predlžuje hojenie minimálne o ďalšie dva týždne. Všetky stavy sú ale riešiteľné.

wanda.atlas.sk

misaaa

jaruska222

je mi velmi luto co sa ti stalo! je to asi nocna mora kazdej z nas tu.
Angie dobre hovori, urcite skus konzutovat aj s inym doktorom, nejakym, co ma toho vela za sebou a ma skusenosti. Mozno aj s dvoma...
a neskusis cez Zajacika ziskat kontakt na Jankamichal?

A podla mna naozaj dobry lekar by mal zobrat zodpovednost,
kto vie ako to je uplne presne v tom nasom tele funguje, mozno to neprijalo preto, ze tam nieco nebolo dobre urobene (obzvlast ak druhy prsnik prijalo....)
Ja som uplny laik, ale mam pocit, ze keby telo malo v zasade problem so silikonom ako takym, stane sa to na oboch stranach.

Jaruska, velmi velmi drzim palce a posielam silu na zvladnutie.

angie77

jaruska222

tak ak ti to pomôže, hladala som a hladala až som našla čo písala jankamichal o svojom probléme

kopírujem jankamichal:

Tak ahojte baby..no napisem Vám v krátkosti môj príbeh..takze prvú operáciu som absolvovala v októbri minulého roka..hned prvú noc mi pravý prsník strasne opuchol a bolel ma..po dvoch tyzdnoch(ked mi vybrali stehy) som sa isla osprchovat cela a rana pod tým prvavým opuchnutým prskom praskla a vytekala mi odtial nahromadená krv..potom som sla na kontrolu hned ako to bolo mozne,tak mi ranu trosku zvacsili a krv mi vytlácali...potom mi to robili este raz..prso trosku odpuchlo no nie moc..ranu som mala ale stale otvorenu a nehojila sa mi a zacala mi odtial vytekat taka zltá tekutina (vraj vypotok) a bolo to zle,lebo som mala otvorenu ranu, s ktorej mi stale nieco vytekalo..nakoniec sa doktor rozhodol mi to umrtvit, vycistit a zasit..zdalo sa,ze vsetko je v poriadku,no az kym sa mi rana nezacala zvacsovat a nakniec nepukla znova...lave prsko bolo zahojene v poriadku,len na konci jazvy ma to bolelo a mala som tam taku "vydutinu" vo vnutri pod jazvou,najprv lekar vravel,ze to je normalne a mam si to masirovat,no mna to stale viac bolelo a potom povedal,ze vlastne mam otvorenu ranu aj na lavom prse,ale len vo vnutri..tak sa rozhodli ma uspat a operovat mi oba prsniky...to bolo vo februari..prave prsko sa hojilo dobre,lave tiez dobre..az do toho siesteho tyzdna,kedy sa mi rana opat zacala zvacsovat,no tentokrat uz na lavom prsku a ako inak praskla..tak v aprili ma operovali znovu,neuspavali ma,lebo si mysleli,ze mi to len rozrezu, vycistia a zasiju,no ale tej zltej tekutiny mi islo z rany vela,tak mi vyberali implos s tym,ze mi vycistia celu tu ranu az hore a tym vybratim zistili,ze mam prasknuty implantat..tak mi potom vkladali novy(v lokalke),a kolotoc sa zasa opakoval..vsetko dobre,dobre az kym sa mi to nezacalo cele zvacsovat a opat prasklo..a teraz v stredu ma operovali,ale s tym,ze mi vybrali oba implantaty a dali mi nove mentor 295ml,stredny profil plus..tak cakam ako to bude..ale povedali,ze ak sa mi to opat otvori,tak mi ich budu musiet vybrat..ked sa pytate preco sa to deje..veru neviem vobec, rezim dodrziavam ako mam..dokonca po opke v aprili som si 5tyzdnov ani hlavu sama neumyvala co som sa bala akehokolvek pohybu a aj tak mi to prasklo..takze ci to bol zlý vyber implantatov(myslim rozmerovo) alebo cim to je..ja neviem vobec..ako je mozne,ze vzdy sa mi jeden prsnik zahojil a druhy nie?