Silikónové prsia

Príspevok v téme: Silikónové prsia
chrustik2

Ahojte baby..Rozhodla som sa a vlastne uz konecne odvazila dat si silikonove prsia,viete mi poradit nejakeho dobreho alebo viac ako len dobreho chirurga?Zatial dakujem ;-))
..................................................................................

ZDRAVIE.sk:
Prosím odporcov silikónovým implantátov, aby rešpektovali, že je táto téma zameraná pre ich zástankyne. V prípade, že chcete hovoriť o ich nedostatkoch, prosíme v inej téme.

Koliesova

Klinika ráta tých 24 hodín, čo by som mala zostať tam už v cene? či to si zvlášť musím nejako priplácať a povedať im že by som tam teda ten prvý deň chcela ostať?
Veď to, že možno sa už niektoré ženy cítia fajn po týždni ale asi nie je na mieste hneď chvátať do práce a tak :-S

agnessca

mne v Centre plastickej a estetickej chirurgie povedali ze je dolezite sa setrit nejaky ten mesiac, dva, ze potom uz bude dobre. Aj tak bolo. Prve asi dva dni boli take ze som citila zmenu, ze nejaka zmena v tele nastala. Ale potom den co den to uz bolo lepsie a po tyzdni uz som mala chut robit vsetko mozne len nie oddychovat, ale udrzala som sa a setrila som sa a urobila som dobre. Pretoze keby som sa namahala tak tozvie co by sa mohlo stat :-X

jancovka

Prvé týždne budú náročné? to znamená prvé jeden, dva týždne? potom už to je ok a žena sa cíti dobre ako predtým? či aj potom je ešte potrebné telesné šetrenie nejaké?

agnessca

Koliesova kontroly mas dane kedy budes chodit, ak by nastali nejake problemy tak to budes s nimi riesit. Nemusis sa bat. Den budes na klinike a uvidis ako sa budes citit. Potom je ale dolezite aby si sa setrila. Prve tyzdne budu narocne a par dni aj trosku bolestivych ale zvladnes to :)

kristiyna

Hidden myslim ze toto su veci ktore si zvazujeme pred takouto operaciou kazda. Myslim ze ziadna z nas sa pre takyto zakrok nerozhodla zo dna na den ale napriklad ja som dennodenne zvazovala ci ozaj je to dobry napad, ci nemozu nastat nejake komplikacie. O komplikaciach som citala vela, kazde telo je ine, inak implantaty prijima ale ja som verila tomu ze bude vsetko v poriadku a aj bolo. Ide aj o telo, ale aj o to ako kvalitne je zakrok prevedeny, nie? :-)

Hidden

Mile zeny, pridam sa do tejto debaty. Moj pohlad z je ale z trochu inej inej pozicie. V tejto oblasti sa pohybujem, sama umele prsia nemam, ale poznam z praxe mnohe zeny.

Podla toho, co sem mnohe z vas pisu, mate dobre skusenosti. Avsak nie vzdy to ide tak hladko. Znova a znova ma vie prekvapit, akos a do toho zeny bezhlavo vedia vrhnut. No dovolte mi pripomenut par veci.
- tento zakrok je invazivny, to znamena, ze ide o zasah do tela. Ci uz pod zlazu alebo pod sval, je to stale cudzie teleso v tele. Z toho vyplyvaju dalsie komplikacie, ako napr.:
- kapsularna kontraktura. Okolo implantatu sa vytvori puzdro, ale niekedy to telo prezenie so starostlivostou, vnima nadalej ako cudzi objekt a puzdro sa akoby stahuje, spevnuje. Prejavuje sa to tak, ze prsnik je zvacseny, tvrdy, bolestivejsi. Asi uz viete, co nasleduje. Taky implantat sa musi vybrat, zbavit puzdra a vlozit novy (!). Tato komplikacia je jednou za najcastejsich pri tomto zakroku a nie je uplne zriedkava. Lekari a studie uvadzaju od 3% po 15%, zo slovenskej praxe okolo 10%. Neprijemne je, ze sa tomu neda predist, nevie sa v podstate pricina a stat sa to moze hocikedy, aj po rokoch. Este horsia sprava je, ze ak ste kaps. kontrakturu uz raz mali, riziko, ze ju budete mat znova sa rapidne zvysuje (50% a viac).
- nespokojnost pacietky. Zda sa, ze na tomto fore je vacsina tych spokojnejsich, no prax nam postykuje aj pripady, kedy pacientky neboli spokojne. Niektorym sa velkost zdala mensia, ako ocakavali, ine pacientky naopak. Videla som aj take,ktore to olutovali a chceli si ich vybrat cim skor po operacii. Tu treba mysliet na to, ze implantat vam to mierne roztiahne a prsia po vybrati budu mat..no specificky tvar.
- bolest a hojenie. Na klinike, ale aj na fore, vam povedia, ze bolest trva par dni. Niektore paienkty dokonca udavaju len jeden den. To ale nie je pravidlom, naopak, casto sa stava, ze pacientky pocituju vbolesti aj dlhsie ako tyzden. Vtedy sa vacsinou vnutri vytvara a prisposobuje priestor pre implantat.
- dalsie komplikacie ako infekcia. Su rozne, najdete ich lahko na internete, citajte. Dolezite je okrem ineho dbat na mentalnu aj telesnu pripravenost pred operaciou, aby sa predislo zbytocnym potencialnym problemom.

Je toho urcite viac, co sa da spomenut pri tejto teme. Nechcem, aby to posobilo, ze niekoho odhovaram (opakujem, sama som z praxe). Nechcem vas ani strasit (ide o bezny zakrok, nie je to narocna operacia). Mojim jedinym odkazom pre vas je, aby ste si dobre nastudovali, co je za tym, ake su rizika. Zvazte si pre a proti. Myslite na to, ze si nejdete dat ponozku do podprsenky, ale cudzie teleso do tela. Majte pri rozhodovani na msli tieto rizika a premyslajte, ci vam to za to stoji, ci ste ochotne bojovat s pripadnymi komplikaciami.

Prajem vam vsetkym vela stastia, ci uz ste po operacii, pred nou alebo sa len rozhodujete. :)

Romanka25

čaučau optimálne je zostať na klinike 24 hodín aby si sa pozbierala, trošku si oddýchla. Poprípade aj dlhšie, to už je na tebe a na tom ako sa s klinikou dohodneš. Ale potom rátaj s tým že budeš dlhšiu dobu práce neschopná čiže nejaké tie dva týždne by bolo fajn aby si bola doma

Koliesova

Akú dobu ste zostávali na klinike po zákroku? je potrebné dlho sa zotavovať, či ani nie? ..viem že každé telo sa zotavuje inak rýchlo, ale zaujíma ma či ma lekári pár dní musia mať pod dozorom alebo nie alebo ako to je?

agnessca

Nikola takéto niečo sa nerobí kvôli mužovi, priateľovi, ale najmä kvôli sebe. Aby si sa cítila lepšie, sebavedomejšie, rozumieš? :) tá bolesť sa dá zvládnuť osobne som už prežívala aj väčšiu bolesť. Nie je to nič čo by sa nedalo vydržať.