Komisia - invalidný dôchodok

Daliso

ony tie posudkové lekárky sa chovajú tak, ako by to išlo z ich rodinných úspor. Ja neviem, či dačo za to majú, keď ti nedsúhlasia invalidku, alebo sú dáko v tomto štátom limitované.... veď si predsa na to tvorím fond, každý mesiac doň odvádzam.....????
N E C H Á P E M

Ipsilon

Ja ti verím, že hovoríš pravdu. Ja by som mohol o tom tiež porozprávať x príbehov. Nebudem sa však k tomu vyjadrovať emocionálne. Podľa mňa by sa na to mali pozrieť odborníci a dať tomu trochu viac rácia.

Daliso

Môj známy má iba jednu nohu, na druhej má protézu.Posudková lekárka mu povedala, že keďže je vyučený elektrikár, pracuje rukami, takže čo chce. A nedostal nič.
Mojej manželke postupne slabol sluch, keďže robila na pošte na priehradke so zákazníkmi, začalo jej to robiť problém.Pošta namiesto toho, aby ju preradila napr. na triedenie listov, alebo pod. miesto, jednoducho ju vyhodila. Manželka mala 54 rokov. dala si žiadosť o invalidný dôchodok, dúfajúc, že jej dajú aspoň polovičný a bude sa môcť zamestnať aspoň ako upratovačka na polovičný úväzok.
Keď prišla na posudkovú komisiu, v miestnosti boli dve ženy. Jedna hneď zobrala nejaké papiere, že ide akože niečo vybaviť.Manželka ostala s druhou, zrejme doktorkou, sama v miestnosti. Doktorka si sadla oproti nej a chvíľu akoby čakala a pozerala na ňu.Asi čakala, že moja manželka vytiahne niečo z kabelky. Keď sa nedočkala, pozrela si letmo jej zdravotnú dokumentáciu a doslova agresívnym hlasom jej vysvetlila, že ruky a nohy má zdravé a že si chce len riešiť týmto svoju ekonomickú situáciu a vyhodila ju. Nedostala ani cent. Prišla domov s plačom. Bol som taký nakúrený, že som chcel ísť za milou pani doktorkou a vysvetliť jej, že manželka si skutočne chce riešiť svoju ekonomickú situáciu, keďže si celý život platila do fondu ivalidity, ak by ju dačo ako toto v živote postihlo.Keďže som prchkej povahy, žena ma nepustila, aby som tam doktorku nedajboh nezmlátil. Udialo sa to v Banskej Bystrici v Kapitulskej ulici asi pred siedmimy rokmi.
Po čase som stretol iného známeho, o ktorom viem, že je na invalidke. Povedal mi doslova : " Ja som dal, nepoviem ti koľko, ale dosť. Teraz mám 500€ invalidný mesačne."
Ja mám 60 rokov, v živote som nedal ani nevzal úplatok. Ja na toto proste nemám žalúdok. Asi nepatrím už do tohto sveta. Manželku si živím sám a sme šťastní.
Všetko, čo som tu napísal je pravda a skutočne sa to tak stalo.

Gima

Ked to nie je zo srdca pravdepodobne ste prekonali cievnu porážku alebo mozgovu. Ta sposobuje oslabenie svalstva atd. Teda čiastočné ochrnutie alebo znefunkčnenie končatín. Vyžaduje si to rehabilitáciu, plávanie a znovunadobudnutie sily. Dobrý je Velký Meder, termálne kúpalisko, tak aspoň mne to pomáha. Cvičenie s Dynabandom. To je taká gumová stužka na naťahovanie a posilnovanie ruk a noh. Neviem aku ste vykonávali pracovnú činnosť, no návrat asi nebude možný.

Dade11

Socialka ja banda zlocincov marodoval som vyse roka po tazkom infarkte mam rizikovu hypertenziu 3 stupna
Po podani na id ma predvolali na komisiu no ako to tam prebehlo by ma nenapadlo ani vo sne
Lekar mi povedl no pokil zijete a dychate tak sste zdravy vytiahol nejake tabulky a ukazal ze mam narok
Iba na 10% a to ze som po infarkte stale unaveny mi povedal ze to nieje dokazane ze je to zo srdca
Je to banda zlocincov boly tam tazko chory ludia a vsetkych odpinkali mozno preto ze bol konec roka
A setrili rozpocet

Pilinka

Dobrý deň!Vie mi niekto poradiťako mam postupovať,mam podanu žiadost o ID,asi mesiac čakam na komisiu no PNka mi už skončila a neviem či mam dať v praci vypoved kedže ju už nezvladnem vykonavat a ist zatial na urad prace,som po operacii bedrovej chrbtici a moj stav sa nezlepšuje.Som zufalom stave neviem čo robiť i ked mi môj lekar navrhol aby som dala vypoved,ale čo ďalej?Ďakujem

N-ika

Ahoj, aby ti schvalili ID, musela byt PN ukoncena. pretoze pokial si na pnke tak nemas narok na ID. Ak uz mas ID schvaleny a nastupis do prace, mozes hned na druhy den ist opat na PN. Ak si dovtedy pnkou nevycerpala 52 tyzdnov platenej pn, tak ti budu vyplacat ID aj PN subezne.

Mirka1478

Prosim Vas,ako to funguje ked ste pn a po priznani invalidity vas vypisu do prace.som 5mesiacov po operacii krizov a este niesom doliecena.mozem hned na druhy den po priznani id sa vratit k obvodnej aby mi znova dala pn?