Tehotenstvo - otázky/moje prvé

Príspevok v téme: Tehotenstvo - otázky/moje prvé
jancecka

Ahojte, som v 6 týždni tehotensta, z čoho sa nesmierne tešíme. Je to moje prvé čakanie na bábo, preto mi hýria hlavou rôzne otázky, ako čomu sa trebárs vyvarovať v potravinách, tak alkohol viem že sa nesmie, chynín v toniku je nebezpečný, kávu som vyradila, bylinkové čaje tiež nepijem, ale rada by som počula nejaké rady ako sa stravovať, čo robiť a čo nie aby som prežila celé tehotenstvo v pohode, nielen ja ale aj bábätko, ďakujem
----------------------------
Tehotenstvo - www.zdravie.sk

isabella

ahojte baby, mne uz z toho tehotenstva asi nadobro hrabe, muzovi vycitam pomaly nos medzi ocami a som schopna sa s nim povadit kvoli kazdej hovadine a aj ked viem, ze nemam pravdu aj tak nikdy nedokazem ustupit, ked sa on potom naserie (v lepsom pripade sa na mne smeje co ma vytaca este viac) a nedebatuje dalej so mnou tak zasa len placem a placem, ja uz neviem co s tymi naladami robit... aj vy mate take stavy, ci to len ja som taka zufala zo svojich strasnych nalad?

fatima665

ahojte, no baby aj my sme sa tešili na malú Emmičku, tiež sme chceli dievčatko :-), ale nevadí, budeme mať Lacka :-). Vidíte aj v dnešnej dobe sa môže stať všetko :-).
Usiko som rada, že sa máš fajn a Jancecka potom nám napíš ako zistíme, že začíname rodiť :-))) Inak aj ja mám obavy,že nebudem vedieť že je čas ...Baby držte sa a zas prídem

jajka001_

jancecka, u mna to bolo tak, ze vecer taka ta bolest ked sa roztahovali panvove kosti, to som zazila tiez este asi dva tyzdne pred tym, a rano som dostala uz stahy, ale boli take slabe, ako bolest pri menstruacii, pravidelne kazdych 10 minut, potom to bolelo coraz intenzivnejsie a intervaly sa skracovali. mne to trvalo dlhsie, su baby co to chyti a o dve hodiny porodia :) ani mi voda neodtiekla, pustali mi ju az na sale pri porode.

usiko

jancecka, no to sa pravych pytas.:-))))..vsetky sme prvorodicky.....ja tiez neviem, ako to spoznam, sesterka ma termin v nedelu aeste sa nic nedeje...je to nevyspytatelne, ale urcite to zistis....a urcite daj vediet ze co......

agaven

Som rada ze to tak pekne znasate .Super ten cas uteka...Tak už v tolkatom ste jej tu viem ze ste len par mesiacov boli tehotne super som rada ze sa vam dari...s pozdravom agaven tak sa drzte .

jancecka

ahojte baby, dlhšie som tu nebola, ešte som neporodila :D ale už sa to blíži, určite, viac krát za deň mi stvrdne celé bruško, potom ma bolia panvové klby, to asi ako sa mi rozchádza,zatiaľ sa neotváram ale krčok maternice sa mi vraj skracuje :D tak sa vytešujem :D inak prvý termín mám až 1.oktobra ale na tom 4D sone povedali že 18.septembra a to je zajtra :D neviem, to príde aj tak zrazu? alebo to budem nejako cítiť? že sa to blíži? no každopádne som zvedavá :D

usiko

fatima

ma nestvi, sa tesakujeme na dievca, tak nas nesklam:-)))

ja sa mam fajn, som teraz 34tt, vsetko v poriadku a jancecka podla mna uz je rozdelena..ale sa neozyva.....

mirka 23

Fatima, to nemysliš važne, že sa aj teraz pri tak detailnych ultrazvukoch vedia mýliť. Nam povedal v 23t, že na 120% dievčatko, no my sme už vytešení...

fatima665

ahojte dievčatá.Tak ako sa máte? Jancecka ako sa máš, už si porodila :-)? Ja sa mám celkom fajn, akurát ma pobolieva bruško, asi je to normálne v 36tt, čo si myslíte? Inak počas celého tehu nám hovorili, že to bude dievčatko a minulý týždeň nám povedali, že to na 100% bude chlapec :-))) tak sme sa na tom dobre zabavili. Ušiko ako to zvládaš? Držte sa a ozvite sa.