Fortuna Vita

Príspevok v téme: Fortuna Vita
kamari

Poznáte niekto tento vraj prevratný produkt tekvicoveho oleja s organicky viazaným jódom, ktorý by mal zlepšiť a upraviť metabolické funkcie organizmu? Teda predovšetkým funciu štítnej žľazy a následne celého endokrinného systému.
Myslíte, že je možné s ním zlepšiť hladinu cukru v krvi pri DM1, prípadne podporiť tvorbu vlastného inzulínu?
Na stránke www.regeza.sk je ešte jeden produkt - detoxikačný gél SANOGEL, ktorý vraj regeneruje okrem iného aj funciu pankreasu a očisťuje organizmus a "normalizuje" imunitný systém.
Nikto to neskúsil? Možno by to stálo za pokus.

RNG

Nuz toto by ti "Jodaminovi "mali opravit
"Odporúčaná denná dávka tabliet JODAMINU obsahuje 149 g jódu, čo je odporúčaná denná spotreba tohto prvku." Za prve je odporucena denna davka 150 mikrogramov, nie gramov a za druhe to je dosial tvrdohlavo spiatocnicky presadzovana mylna davka z roku 1940 a 1948, ktoru rozni lekari uz v osemdesiatych rokoch vyvratili. Vioac na to najdete napr cez Google.sk zadaniom slov rng, jod. Tam som uviedol viacero znamych lekarov z vyskumu jodu, ktori k nazoru, ze je treba ovela viac jodu pre optinmalnu funkciu ludskeho tela, najma dnes, ked nas on rabuju halogenu ako fluor, chlor a brom, ktore su v coraz vacsich mnozstvach okolo nas , v potravinach, vo vode aj vo vzduchu
Napr jedna tepla sprcha nam moze dodat do tela cez kozu 1 mg chloru, co vytlaci 3 mg jodu , takze jod v mikrogramoch dnes nestaci.

antonia

ja mam znizenu funkciu sz,ledva som chodila a teraz vazne pisem,bola som unavena na smrt,od liekov ktore uzivam mi je zle ale tie musim brat,ale ako som si dala prvu davku oleja,ja som ako rybicka,prisaham,nenamotavam vas,citim sa skvele,predtym som lezala,bez chuti cokolvek robit,mne tento olej naozaj pomaha.

zuzulko

.sk:Úvod Poradenstvo profesor Turianica - certifikaty .Certifikáty a ocenenia prof. Turianicu

Súvisiace články.O tekvicovom oleji a o jóde
Originálna receptúra Fortuna Vitae ...
len tak nikto nevydá medzinárodné ocenenie. okrem toho maroš lacný jodamin panganin obsahuje anorganicky jod. ak viete pracovať s energiami a kyvadlom vyskúšajte si ako sa bude točiť kyvadlo pri preparáte s organickým a ako s anorganickým jodom. a potom ak tomu rozumiete posudzujte a radte.

Maros75

Rng.....hlavne,ze ty si cista pravda :)
Inak nechapem naco tu kupujete predrazene veci,ked napriklad Jodamin pangamin stoji cca 3 eura. mare.remare.sk

RNG

Jodovanie olejov je bezny chemicky analyticky proces, ktorym sa vyhodnocuje mnozstvo nenasytenych zloziek v jednotlivych olejoch.
Je to dolezita kontrola napr hydrogenacie/stuzovania tukov, znama uz od 20tych rokov minuleho storocia. Tj ziadny novy objav v nijakom pripade.
Ked das jod do akehokolvek oleja, okamzite sa naviaze na volne/nenasytene vazby.
A pan profesor Turianica to nemusel skumat 40 rokov a mohol pridat do toho tekvicoveho oleje ovela viacc jodu, nie podla archaickych, davno prekonanych odporucenych davok na jod, ktorych sa lekari aj napriek mnozstvu dokazov ze su nedostatocne, tak krcovite drzia a vymyslaju lzive dovody na to aby ich ludia neprekracovali.
Nuz Japonci na to zrejme nedaju, lebo ich spotreba jodu z morskych rastlin je v priemere na dospeleho 13.5 mg denne, co je 85 krat tolko, ako ta archaicka odporucena denna davka z roku 1948, ktorej sa drzi aj pan profesor.
Pricom Japonci(132 milionov ludi) su zdravsi a dlhsie zijuci, ako my.
A ked pozries na tu porcelanovo cistu plet dievcat, asi robia daco dobre?
Zaroven, kdeze prakticky vobec nepoznaju problemy s stitnou zlazou, dokazuju nazorne , ze to co sa rozsiruje o "skodlivosti" jodu nad 150 mikrogramov denne je obycajna loz

zuzulko

majuš asi nema žiadny problém a o organickom jode a jeho účinkoch nevie asi nič! tekvicový olej profesora turianicu je skutočne seriozna vec ale netreba čakať zázrak na počkanie a už som fit. prečítajte si prispevok Ivky, pisala by som rovnako, ale načo sa opakovať. Sanogel nepoznam, ale na detoxikáciu predsa sú aj iné veci a možno si vybrať alebo sa poradiť. oBYčAJNE JE KAžDý MúDRY A RADY SA MINú účINKOM A POTOM POčúVAME AKO TO NEFUNGUJE. aj na cukrovku sa treba hladieť pohladom celostnej medeciny odstraniť pričiny vzniku, posúdiť energetický systém a chyby vživotospráve a pod. vždy závisí od rozsahu a dlžky ochorenia a viery v svoje vlastné sily.
a z vlastnej skúsenosti dlhé roky pracujem v alternatíve a doporučujem potravinove doplnky. Rovnake doplnky často ponúkam ja aj lekáreň a vážený Profesorko skúste sa na to isté opytať v lekárni a školeného poradcu. budete prekvapený, ale je to vaš problém vela vecí sa nedostane na pomoc len pre hlúpe predsudky a zaužívaný systém, ktorý už nefunguje.

Majuš

Prosím,kto mohol vynájsť už vynájdené, nechápem toho pána Jožka, či mu to nevadí keď si vymyslel nejakú Olejovitu, ktorú okopíroval, prípadne upravil.

fero58

ahoj-čítam Vaše príspevky ohľadom znížovania cukru v krvi-dám Vám jednu radu-ja pijem čaj-GURMAR a čaj z horkých tekvičiek-treba skúsiť-jasné,že to nie je zázrak z jdného dňa na druhý a tiež som si pozháňal ľanový olej a semiačka,rýbí tuk-to sú všetko lacné a dostupné veci-mám diabetes II typu-takže nekecám a nezavádzam.Pekný deň

modráčik

Sanogel nie je aloe vera gel!POkial chces serioznu firmu, eticke firmu, ktora pomaha,....asi by som porusila pravidla fora, takze som ochotna diskutovat cez meil,kludne napis...Vlastna skusenost nepusti,treba vyskusat.A to, ze je to o peniazoch-a co teraz o peniazoch nie je?Vsetko na svete-aj lekari, nemocnice,co by mali byt bezplatne, nakolko si ludia platia odkedy zarabaju....no, to je ina tema.Vies, suhlasim s Ivkou 1 a do lekarne chodim kupovat len tampony.Zasa je to ale o vlastnej skusenosti.Ja som vyskusala z lekarne nielen aloe vera, ale aj ine vitaminy,stalo ma to len kopec penazi a mizivy efekt.Takze treba skusit, ked nikomu neveris.Ani never-Vyskusaj!