Fortuna Vita

Príspevok v téme: Fortuna Vita
kamari

Poznáte niekto tento vraj prevratný produkt tekvicoveho oleja s organicky viazaným jódom, ktorý by mal zlepšiť a upraviť metabolické funkcie organizmu? Teda predovšetkým funciu štítnej žľazy a následne celého endokrinného systému.
Myslíte, že je možné s ním zlepšiť hladinu cukru v krvi pri DM1, prípadne podporiť tvorbu vlastného inzulínu?
Na stránke www.regeza.sk je ešte jeden produkt - detoxikačný gél SANOGEL, ktorý vraj regeneruje okrem iného aj funciu pankreasu a očisťuje organizmus a "normalizuje" imunitný systém.
Nikto to neskúsil? Možno by to stálo za pokus.

amsterdam

aha tak...ja som mal na mysli jodovy pripravok znacky kelp :) tak to sme sa iba nerozumeli...nenapadlo ma ze su to listy...je jasne,ze japonci davaju prednost kolko len mozu prirodnej strave...viem o nich iba,ze maju svoje zasady a to aj v stravovani

RNG

Amsterdam, zrejme vobec nepoznas japonsku kuchynu. Ale ich velmi caste jedlo je suchi a sachimi, to je zmes ryze so surovymi alebo rozne pripravenymi morskymi produktami, zabalena v listoch kelpu. Inac davaju morske rastliny, tj aj kelp aj ine aj do polievok, salatov a podobne.
To cislo na priemerny prijem jodu v Japonsku na dospeleho 13.5 mg na osobu je oficialne, takze tvoje pochybovanie je bezpredmetne a nicim nepodlozene.
Inac nepredstavuje to privela toho kelpu, lebo kelp ma obsah jodu az 0.8% na vahu, takze tu davku dostanes uz z 1.5 gramu listov kelpu.

amsterdam

Pochybujem ze japonci zeru kelp :)

Mne staci dvakrat tyzdenne doma odstavovana mrkvova šťava a TSH T3 a T4 su vzdy v norme,aj ked je stitna zlaza uz davno vyoperovana a hormony je vraj treba doplnat tabletami...vsetko potrbene je v prirode dami a pani

RNG

Len cast soli sa jodiduje v USA pridanim KJ. Ale davka jodu je tak mala, ze pri spotrebe okolo 2 gramov jodidovanej soli dostanes maximalne medzi 50 az 100 mikrogramov, co je primalo podla novsich vyskumov a poznatkov. Japonci dostanu v tejto forme najma z kelpu priemerne denne az 13.5 mg, tj vyse 80 nasobok starej mylnej odporucenej dennej davky, kde strasia, ze viac jodu je skodlive. Nuz potom som zvedavy, ako vysvetlia, ze Japonci(132 MILIONOV) nie su tym nijak poskodeni, dokonca maju ovela menej problemov okolo hormonov, stitnej zlazy a roznych neziaducich utvarov v tele, od acni, cez cysty, tumory a podobne a ziju dlhsie o par rokov , ako my.
A nie je to rasova geneticka zalezitost, lebo Japonci napr na Hawaii, co jedia typicku americku stravu a maju nedostatok jodu, ziju a maju problemy take iste, ako ostatok populacie USA(obezita, acne, hormonalne problemy...)

xxedoyy

ha toto by sa dalo nazvať jodova vojna každy kričí to svoje a mudry maroš ponúka dokonca riešenie za 3 eura ludom, ktorí majú už problém. panganin je stará dobra vec a dlho sa už drží na trhu aj z dôvodu, že nie je zlý ale ako prevencia zdravým ľudom. ak má niekto vážny problém a vy tu bojujete to mu určite nepomôže. ja by som si tu nevedel veru vybrať z vašich rad ktoré nemajú ani hlavu ani pätu. amsterdam a ešte niektorí sú tí ktorí takéto problémy majú a pochopili že chemická cesta cez farmáciu ,ktorá potrebuje chorých aby prosperovala nevedie a treba hladať riešenie. chápu že nestačí lej jod ako taký ale treba komplexné riešenie. niekto tu pisal o celostnej medecine o energetickej regenerácii ako takej o ktorej akoby sme bud nič nevedeli alebo nechceli vedieť. tejto teme akoby sa nik nevenoval a nevedel ju pochopiť hoci je to úplne jednoduchý princíp fungovania človeka rastlín aj živočíchov a bez neho sa nikto ale naozaj nikto nepohne dalej. ako by ste chceli telefonovať a mate vybitú baterku! kde sa dovoláte? nikde! nabite baterku a môžete volať do celého sveta. v čase rozvinutej energetickej doby sme zabudli, že sme energetické bytosti a fungovať bez energetickej rovnováhy bunkových systémov sa neda. len prirodzené prostriedky a vyrobky z nich dokážu udržať naš rganizmus a jeho bunkové systémy v činnosti.žiadna napodobenina vyrobená umelo nepodporí bunkový systém nadlho preto sa treba čím skôr otáčať za pripravkami ktoré nie sú vyrabané v obrovskych fabrikách a s lekárskym odobrením zaplavujú celý svet.je dosť firiem, ktoré vyrabajú dobré veci len nemajú hrču peňazí aby ich mohli reklamovať. a tak si každy môže byť tvorcom svojho šťastia na ceste životom

RNG

Este uvediem taku perlicku pre pochybovacov o potrebe extra jodu:
Jedna dlhsia tepla sprcha v dnesnej chlorovanej vode ti da do tela az 1 mg chloru, ktory vytlaci 3 mg jodu z tela. A ludia sa casto a dlho sprchuju alebo su v silne chlorovanych bazenoch a perlickovych kupeloch, a to im z tela znacne jod vyrabuje. Takze tych 0.15 mg potrebneho jodu len na stitnu zlazu im v tele ne4zostane, ani keby kazdy dostal z potravy tuto davku kazdodenne.
Zialbohu, ani toto primalo nedostaneme
www.iodine4health.com

RNG

Ptr tych, co su ;lenivi hladat sem dam aspon priame linky na to na uvod
www.health-science-spirit.com
www.youtube.com
www.newsmaxhealth.com

Zialbohu je to vsetko v anglictine, takze mnohym , co anglicky nerozpravaju to velmi nepomoze. Dufam , ze sem niekto da aj nejaky preklad .

RNG

Nedostatok neznamena este chorobu, aj ked k nej viest moze.
Podla odhadov dnes mnohych endokrinologov je v USA az 60 % zien a 40% muzov so znizenou funkciou stitnej zlazy,ktora je zvacsa cez krvny test nedetekovatelna.
A lekarov, co robili s jodom vyskum je hromada a preto si mnohi ludia jod doplnaju.
Ze to nechce prijat dosial v tomto hriesne zaostala medicka komunita je skor naschval, nez nahodne. Tak ako vzdoruje zmenam inych odporuvenych dennych davok, na co su desiatky tisicov vyskumov, ako vitamion C E D-3, tak je to aj v pripade jodu, selenu, zinku a podobne.
Kto sa naozaj zaujima o problemy s jodom, moze si na uvod pozriet cez Google.sk pod mojim nickom a slovom jod nejake tie volne lekarske literatury z internetu na to, samozrejme kto to chce studovat dalej, su tam mena roznych lekarov-vyskumnikov, co sa s tym zaoberali a dosli k myslienkam a sucasnej praxi doplnovat jod a selen v davkach ovela vyssich, nez zastarala ODD z roku 1948.