Fortuna Vita

Príspevok v téme: Fortuna Vita
kamari

Poznáte niekto tento vraj prevratný produkt tekvicoveho oleja s organicky viazaným jódom, ktorý by mal zlepšiť a upraviť metabolické funkcie organizmu? Teda predovšetkým funciu štítnej žľazy a následne celého endokrinného systému.
Myslíte, že je možné s ním zlepšiť hladinu cukru v krvi pri DM1, prípadne podporiť tvorbu vlastného inzulínu?
Na stránke www.regeza.sk je ešte jeden produkt - detoxikačný gél SANOGEL, ktorý vraj regeneruje okrem iného aj funciu pankreasu a očisťuje organizmus a "normalizuje" imunitný systém.
Nikto to neskúsil? Možno by to stálo za pokus.

zuzulko

ano fanka podstata je aby to bol organický jód v akejkolvek forme. niekto piše o obavách s predávkovania, reakciach ktoré môžu vzniknúť. my sa nebojíme reakcíí z užívania umelých hormónov, ktoré časom spôsobujú problémy a podotýkam že to nie sú len hormony štítnej žlazy, ani reakcí aj 15 -20 tablet ktoré zjeme bez mihnutia oka a sú to všetko chemické látky ktoré reagujú nielen s organizmom ale aj medzi sebou čím vznikajú úplne nové nežiadúce látky s ktorými si telo nevie poradiť a nakoniec skolabuje a problémy sa sypú. ale ak máme zjesť úplne prirodzenú látku akúkolvek tak špekulujeme a odmietame a hovoríme ako nam poškodí. s prirodzenej látky bunky spotrebujú len tolko kolko potrebujú a ostatné vedia vylúčiť. dnes priemysel vie napodobiť výrobou všetky prírodné látky a tak o nich aj hovorí len akosi sme zabudli pri tom biznise na energetickú podstatu všetkého čo žije prirodzene, tie umelé napodobeniny prirodných látok majú úplne iné energetické hodnoty frekvencií, vyžarovania a pre organismus sú akoby mrtve. na malú chvílu pomôžu v kritických situaciach ale potom sa treba orientovať na prirodné veci.je smutné ako málo vieme o veciach ktoré by mali byť vodítkom zdravého života ale my sa ženieme ..kam? a hlavne každá dobrá rada z praxe sa zosmiešňuje i ked každý problém je špecifický , da sa poradiť v úrovni všeobecnej na takomto fore a potom vyhladať odborníka.

amsterdam

RNG ale no,neubd taky american :) u nas su take iste doplnky ako inde na svete
dm1 som dostal z predavkovania liekov na st.zlazu a povedala mi to jedna doktorka vysluzila endokrinologicka (dr.Merstenova alebo Mesternova uz mi to vypadlo,predsa je to len uz niejaky ten rôčik)
no a doplnky jodu vzdy ked som niektory vyskusal (uz to nerobym) tak je mi potom velmi divno...akasi alergia na jedlo a brni mi jazyk,proste nieco zle sa deje so mnou vtedy
po operacii st.zlazi v 89-tom som bral tehdy thyreotom forte a ta doktorka pica mi to vtedy to zle davkovala,az po vypuknuti dm1 som zmenil endokrinologicku,odbornicku vo svojom fachu,ktora ma dala ako tak do laty a vysvetlila mi co sa stalo...ze som bol predavkovany tym thyreotom forte(uz sa asi ani nevyraba)
ako hovorim,brat velke davky jodu ,alebo hormonov (thyreoton,euthyrox...)nieje sranda,ale kazdy organizmus je iny,nech si kazdy roby co chce

RNG

Murek, naviac je mi to cele jemne podozrive, ked si pichas inzulin vyse 20 rokov, ako to mozes pripisat doplnku jodu. Ved vtedy este malokto vedel vobec nieco okolo jodovych doplnkoch, az na malu skupinu lekarov, co mali vtedy okolo toho intenzivny vyskum.
Doplnky jodu zacali prenikat na trh az po 1996 v USA, ked sa schvalil doplnkovy akt, dovtedy boli rozne len miestne tymi lekarmi distribuovane.
A co sa tyka Slovenska, este doteraz je tam problem vobec nieco dostat s jodom.

Takze nieco mi tu velmi nesedi.....

RNG

Jod ako zivina zvysuje imunitu, a nie znizuje. A zatial nikde v literature nie je popisane, ako by mohol tu DM1 vytvorit. Ale je popisane hromada inych liekov a chemikalii a dokonca mikrobov, co su to schopne spravit.
Takze murek, nerob si predcasne uzavery....
Co sa tyka japoncov, nie su vobec tak geneticky rozdielni ako my, ked sa prestahuju do USA a zacnu jest priemernu US stravu, maju tie iste problemy z nedostatku jodu, ako ostatni.
A co sa tyka pacientov tych lekarov, co pracuju s jodom uz od roku 1980, tj jedna sa o dnes uz desiatky tisicov, su na tom zdravotne lepsie s vyssim prijmom jodu, ako ini ludia. A nikto z nich este nepopisal, ze by to viedlo k DM1. Keby to bola pravda, tak ich jodove doplnky, ktore sa predavaju ako potravinove doplnky by uz davno z trhu stiahli.
Zasada, co musi kazdy potravinovy doplnok splnat je NESKODNOST.
A schvaluju ho na volny predaj podla tohoto kriteria lekari a hygienici.

Takze kazde dalsie reci a chyry o skodlivosti su len lzi, sirene na podporu farmacie.

Fanka

zuzulko a čo tak rybí olej s organickym jodom. Čítala som naň dobré referencie a je to za podstatne menších výdavkov-myslím tým eura.

kddm

Jod sice nevyvolal DM1, ale..! mohol vyznamnym dielom ovplyvnit imunohormonalne pochody v organizme. DM1 a autoimunne ochorenia stitnej zlazy spolu uzko suvisia (autoimunny polyglandularny syndrom) a zalezi na genoch dotycneho, ako sa to cele vyvinie. Navyse netreba zabudat na fakt, ze Japonci su po genetickej stranke dost odlisni od Europanov (a poprosim neuvadzat otrepanu poucku, ze simpanz sa od cloveka lisi 0,5-1% genov..)
Nie je to strasenie. Len upozornenie, ze vsetko moze aj ublizit a dopredu nikdy nevies, ako sa to moze vyvinut...

RNG

Murek, jod nevyvolava DM1, takze prosim nestras tu ludi. Japonci maju v priemere vyse 85 Nasobok odporucenej dennej davky, ktorej sa tak krcovite lekaro drzia a predsa nemaju DM1 o nic viac, ako ine narody. Ani ine hormonalne problemy, dokonca maju podstatne menej problemov s nizkou funkciou stitnej zlazy, ako mame my.

Okolo jodu sa uz od 1940 siri v medickej komunite hromada lzi, ktore v osemdesiatych rokoch vyvratili rozni lekari pri svojom vyskume okolo jodu a jeho ucinkov v tele.Viac mozes najst napr cez Google.sk uvedenim rng , jod. Dal som tam trochu volnej literatury o jode,ktoru mozno najst aj na nete, kto to chce skumat blizsie si musi objednat jednotlive vyskumne spravy.

murek

pozor,pripravky z jodom mozu byt nebezpecne hlavne v neodhadnuti davky a nemoznosti laorbatorne pravidelne sledovat hodnoty hormonov a z toho vyplyvajucich problemov,ja som na to doplatil prepuknutim DM1 ,picham si inzulin uz vyse 20 rokov,uz sa to neda vratit spet...menej je niekedy viac na to treba stale pametat