Fortuna Vita

Príspevok v téme: Fortuna Vita
kamari

Poznáte niekto tento vraj prevratný produkt tekvicoveho oleja s organicky viazaným jódom, ktorý by mal zlepšiť a upraviť metabolické funkcie organizmu? Teda predovšetkým funciu štítnej žľazy a následne celého endokrinného systému.
Myslíte, že je možné s ním zlepšiť hladinu cukru v krvi pri DM1, prípadne podporiť tvorbu vlastného inzulínu?
Na stránke www.regeza.sk je ešte jeden produkt - detoxikačný gél SANOGEL, ktorý vraj regeneruje okrem iného aj funciu pankreasu a očisťuje organizmus a "normalizuje" imunitný systém.
Nikto to neskúsil? Možno by to stálo za pokus.

Maros75

GoFruit na zaklade akeho vyskumu???
Ak by to tak bolo......5 milionov ludi na Slovensku by bolo chorych nasledkom maleho mnozstva jodu!

RNG

Lugolov roztok je vodny roztok obsahujuci jod a KJ=jodid draselny. Hovorit o jode ako syntetickom je nezmysel, lebo je to prvok, ktory sa tazi z prirody, najma suchou destilaciou morskych rastlin.
Synteza znamena zlucovanie, to si mozes najst v slovniku, tj nemoze sa vstahovat na prvky, ktore su nezlucene.
KJ sa tak isto tazi z morskych rastlin, dokonca jednoduchsie, lebo je vodorozpustny a staci na to rastliny rozomliet a luhovat.
Jod sa v styku zluci s roznymi latkami, najma s nenasytenymi tukmi a tak sa v tele povacsine aj uklada a odtial ho telo cerpa na rozne potreby, od hromady hormonov az po mnozstvo enzymov a inych pouziti.
viac na lugol pozri
en.wikipedia.org

GoFruit

RNG prosím ťa z čoho je lugolov roztok? Je syntetický či nie? Ďakujem tí za všetky rady, je super, že vyvracias tie nezmysly čo ľuďom vtĺka klasická medicína.

RNG

Znova opakovane a povodne zle odhadnute lekarmi , ze vacsina jodu je ulozena v stitnej zlaze boli davno vyvratene vo vyskume, kde sledovali rozprestrenie jopdu v tele vyssimi davkami, a zistili ze napr kojace mamicky maju spotrrebu jodu v prsiach az 100 nasobne vacsiu, nez v stitnej zlaze.
Ono celkove je to dost nelogicky predpoklad, ze stitna zlaza, organ vaziaci sotva 25 gramov by mal spotrebu vyssiu, nez ostatok tela, vaziaci vyse 2000 az 3000 krat tolko, najma ked sa zistilo, ze jod je potrebny aj pre ine zlazy, hormony a plno enzymov v tele.
Cudne je, ze pravda okolo jodu a jeho spotreby v tele napriek mnozstvu lekarov co s tym pracovali a dodnes pracuju sa dari medickemu priemyslu dost ucinne potlacat.
To len nasvecuje o tom, ako sa daju masy lahko kontrolovat.

Maros75

PANGAMIN - JODAMIN
JODAMIN obsahuje sušené pivovarské kvasnice a unikátnym spôsobom biologicky (prírodne) viazaný jód. Jeho využiteľnosť organizmom je výrazne vyššia, ako u výrobkov jodizovaných bežným spôsobom.

Väčšina jódu je uložená v štítnej žľaze. Pretože štítna žľaza reguluje metabolizmus a jód ovplyvňuje jej činnosť, nedostatočný prívod tohoto prvku spomaľuje duševné funkcie, vedie k nárastu telesnej hmotnosti a ochudobňuje organizmus o energiu. Doporučený denný príjem jódu pre dospelých je 150 mikrogramov.

Zvýšenú spotrebu jódu majú tehotné ženy, dojčiace matky, ale i ženy v klimaktériu.

Jedinečnosť JODAMINU spočíva v tom, že komplexne a úplne prirodzenou cestou rieši nedostatok jódu v našej potrave a súčasne posiluje odolnosť našeho organizmu.

Denná dávka tabliet JODAMINU obsahuje 149 mikrogramov jódu. Rozloženie dennej dávky do niekoľko tabliet umožňuje doplnenie jódu podľa aktuálneho prísunu jódu z iných zdrojov.
Prirodzenou súčasťou sušených pivovarských kvasníc sú hlavne
Biologicky cenné látky dusíkaté (proteíny, cerevisin, zymokasein, nukleoproteidy, glutathion, esenciálne aminokyseliny).
Glycidy (zvl. glykogén, ribosa, desoxyribosa)
Lipidy (nenasýtené mastné kyseliny, zvl. kys. linolová a linoleová, označovaná ako vitamín F).
Fosfatidy a steroly (lecitín, kefalín, ergosterol, a steroly podobné pohlavným hormónom).
Minerálne látky (Ca, P, K, Mg, Na)
Stopové prvky (Fe, J, Cu, Zn, Mn atd.)
Vitaminy (Thiamín - B1, riboflavín - B2, pyridoxín - B6, niacin - B3, kys.listová, kys.pantotenová - B5, kys.p-aminobenzoová, kys.pangamová - B15, kalciferol - D, cholín, kobalamín - B12).
Enzýmy ako zo skupiny hydrolýz, tak desmoláz.
Ostatné biologicky účinné látky (biotín - H, inozitol, protianemický faktor, glykokininy, cytochróm, melaninové pigmenty atď).mare.remare.sk
Dostať ho v lekárni a stojí cca 3 eurá .

jajaja295

asi vsetko zavisi od toho, kolko rokov bral clovek lieky, ake ma ochorenie a ci berie este aj nejake doplnky k tomu + ci je psychicky v pohode

lubobe

ja som to uzival pol roka a vyliečil som sa.Ale neviem čo mi pomohlo, lebo Prve dva mesiace som uzival olej od profesora Turianicu a potom som užívalod Dr, Vodného. Oni sú spolupracovníci, alebo boli.

amsterdam

zuzulko,neber to ako protirecenie....videl som iba teraz nedavno v relacii dr.oz ze konecne medicina dokaze uplne zastavit desat druhov rakoviny pomocou jednej tabletky branej zrejme velmi dlho,asi az do endu (neviem nazov tej latky v tabletke)...takze si myslim ,ze mnohi ludia z toho saleju,hlavne ti,co sa ich to besprostredne bytostne dotyka,ako nemusia opet sa starat o zdravie,chapat suvislasti a staci im v pripade poruchy zhltnut tabletku a je to vybavene...cize trend pre masy ludi je jasny - pohodlie