Zelený čaj

Dano963

Zelený čaj je podľa mňa najlepšia diéta,ak je kvalitný lebo netreba sa obmedzovať v jedle.Mne osobne veľmi pomohol čaj Matcha ktorý sa nepije ale je,a to je natom to úžasné kedže človek do seba dostane 100% živín z čaju,pretože je rozpustný. Možem len odporučiť. (matcha.sk)

anabelka

Ja som za dva mesiace pitia čaju (2-3) šálky schudla pár kilogramov , nie rapídne, ale predsa :) Popritom som si trošku dávala pozor na stravu a občas som si zacvičila. Nemala som žiadnu drastickú diétu, tak si myslím, že vďaka čaju som schudla. Kamarátka schudla tiež, a ovela viac ako ja, za pol roka mala 10 kg menej. Ona mi odporučila piť čaj, ak chcem trošku schudnúť. Toľko moje skúsenosti.

Denz

Tajomstvom úspechu zeleného čaju je jeho zloženie. Je bohatý na takzvané antioxidanty, tie nielen zabraňujú rastu rakovinových buniek, ale dokážu ich aj ničiť bez vedľajších účinkov. Pôsobia aj proti krvným zrazeninám, a tak zabraňujú trombózam.
Prečo ostatné čaje nemajú takéto pozitívne zdravotné účinky? Zelený čaj, oolong a čierny čaj pochádzajú z lístkov rastliny Camellia sinensis. Ich rôzne účinky sú spôsobené rozdielnym spracovaním lístkov. Lístky zeleného čaju sú spracovávané parou, avšak ostatné druhy čaju sú spracovávané fermentáciou.
Nové výskumy dokázali, že zelený čaj môže byť výborným pomocníkom aj pre ľudí, ktorí držia diétu. Švajčiarski vedci dávali jednej skupine testovaných osôb kombináciu kofeínu a výťažku zo zeleného čaju a druhej skupine len kofeín a placebo. Ľudia užívajúci kofeín i výťažky zo zeleného čaju spálili omnoho viac kalórií.

A-Z

Hmm, žiaľ, pitie zelených čajov, aj čaju Pu-erh, má len mini,-minimálny vplyv na metabolizmus tukov, čiže chudnutie. Len od samotného pitia čaju, hoci aj deklarovaného "na chudnutie" ešte nikto neschudol. Jediné čo pomáha je úprava jedálníčka a pohyb. Prioritne ten jedálníček.
Ale zelený čaj má blahodárne účinky na zdravie, takže určite piť :) Navyše dnes sú v ponuke kvalitné sypané a mňam mňam príchute od výmyslu sveta...

kikuskaaa

pitie zeleneho caju pomaha rychlejsie spalovat kalorie, mne naozaj velmi chuti, pijem 3 salky denne ( 1 lyzicku liskov zalejem aj 3krat- tak sa to ma robit- caj tym vobec nestraca na kvalite, prave naopak je este lepsi :)
ja si kupujem gunpower ktory dostat v lekarni a aj dracia studna je dobry len drahsi o dost pritom obidva tieto su kvalitne. Pomaha chranit zubky, lebo obsahuje fluor, udrziava mladost... a to su len niektore z jeho pozitiv , takze odporucam :))