Zelený čaj

zigina88gg

Keď zelený čaj, tak jednoznačne Matcha. Účinky prekázateľné na 1000coch ľudí po celom svete a máte istotu, že pijete 100% zelený čaj. Určite odporúčam jdem.cz Ja osobne Matcha čaj pijem pravidelne a cítim sa naozaj dobre. Váhu si držím a imunita sa mi posilnila.

michalmmm

Ja som ho pil, ked mi vysiel mierne zvyseny cholesterol, hoci s vahou som problemy nemal a pomohlo to, cholesterol sa upravil, ale kamarat ma histaminovu intoleranciu a pri tejto chorobe sa pitie zeleneho caju neodporuca.

Kacuriatko

S matchou mam dobré skúsenosti ked ništ inšie tak aspon prečistý organizmus a má kopu antioxidantov
4 dni som pila 2 šálky denne a -2kg , no nebol to tuk ale škodliviny v črevách , citila som sa lepšie, pridala som info o matche na svoj blog:
biostrava.zarucene.sk

Quida752

súhlasím s danom, čaj matcha je proste TOP :) pre naozajstných milovníkov čajov je to to pravé orechové :)
Je v BIO kvalite, obsahuje obrovské množstvo antioxidantov, vitamínov, minerálov a hlavne - chlorofyl :)
odkedy ho pijem nemám absolútny problém s prekyslením organizmu, čo je pre zdravie asi to najviac :)
ak ste o tomto čajíku ešte nepočuli, môžete si naštudovať viac, prípadne objednať na stránke matchatea.sk

Jarl Balgruf

@Nephilim: Matcha je predovšetkým rituálny čaj používaný pri čajovom obrade, používať ho trebárs "len na chudnutie", je drahý špás. Skús nejaký cenovo prístupnejší, trebárs Gunpowder alebo Banchu.

@A-Z: Od samotného čaju človek ťažko schudne, fakt tam treba aj pohyb a zmenu životosprávy.

Jarl Balgruf

Ja som zažratý čajomil :) Zelený čaj je zdraviu veľmi prospešný, no ak chceš mať istotu, kupuj ho v čajovniach a čajových obchodoch - je rozdiel kúpiť si kvalitný listový čaj z čajovne a zmes čajového prachu a čohosi v sáčku v supermarkete. Pričasté pitie čaju odbúrava vápnik z tela, takže to treba vykompenzovať prijímaním vitamínu C.

Never babským časopisom, spýtaj sa ľudí, ktorí s čajom pracujú.

kungfusrac

Ci sa po nom chudne neviem, ale obcas si hodam. Urcite ho nie je dobre pit vela, lebo obsahuje vela floru a ochudobnuje telo o mineraly a zelezo.

Nephilim

Nuž, nuž japonský zelený práškový matcha čaj sa pije a aj konzumuje:-). Ale dosť stojí - 30 g matcha pre začiatočníkov som zaplatila 18 eur. + 13 eur za bambusovú metličku. Odporúčam si o tom niečo naštudovať. Dá sa zohnať aj lacnejšia matcha, ale tá je vhodná na varenie a do jedál, na pitie nie, pretože je vyrábaná zo starších lístkov čajovníka, t. j. je trpkejšia. Ked chcete náhodou skúsiť matchu na pitie, tak nešetrite, nevyplatí sa vám to.