Zelený čaj

Chvilcaje

Já osobně piju každý ráno sypaný čaj, aby mě to pekně nakoplo po ránu. A samozřejmě že bez cukru jen prostě čistý čaj takhle je to nejlepší. A je mi asi jedno jestli zelený, černý a nebo oolong čaj. Záleží podle chutí na co mám ráno chut.

V. Vytřísal
Bloger - www.chvilkanacaj.cz
Radši tři dny bez soli, než jediný den bez čaje.

simona183

Popri chudnutí som kombinovala rôzne čaje… pre mňa osobne bolo základom toho že bol bez cukru…ale konkrétne čo sa týka zeleného čaju tak najčastejšie pijem popradský. Okrem čistého zeleného mne osobne najviac bez cukru chutí www.popradske.sk zaujímavá kombinácia aj bez cukru :) ak máte nejaký iný tip na dobrý zelený čajík tak mi hoďte sem nejaký tip :)

Peter-ZC

Dobrý deň,
aj keď je táto diskusia už staršia, nestráca na svojej aktuálnosti.
Aby sa vyťažilo z čaju maximum, je potrebná aj kvalitná príprava zeleného čaju, ten samozrejme musí byť tiež z kvalitného zdroja, napr. naposledy som kupoval tu: www.cajaren.sk
Zelený čaj je potrebné zaliať nie vriacou vodou, ale cca okolo 75-80 C.
Osobne zvyknem najprv čaj umyť, t.j. po zalejem malým množstvom vody na 10 sec a zlejem. Až následne si pripravým prvý nálev, lúhovanie 1 minúta, potom druhý lúhujem 2 minúty a tretí 3 minúty. Štvrtý nálev je od smädu. Pri každom náleve je voda vždy chladnejšia.
Na zdravie.