Chronický zápal močových ciest

darkdark

ja som to mavala tiez kazdy mesiac - par rokov! po case sa mi to vyvinulo do takeho stadia, ze po troch hodinach som curala krv - resp tolko krvi ze nebolo vidno na dno wc. o bolesti nehovoriac. neforologicka mi dala urovaxom na 3 mesiace, pijem 3litre vody denne a VZDY IHNED po sexe utekam na wc. to mi pomohlo, zapal som nemala uz par mesiacov. nejem brusnice ani nic, je to strasne drahe. osobne si myslim ze ist sa vycikat IHNED po sexe je najlepsie co mozte urobit. drzim palce.

petul

milka: presne si to vystihla...ono uz ani tak nejde o tie problemy ako o to ako ta ti to nahloda psychiku...uz len pri pomysleni na sex si predstavis ake budes mat znova problemy a palenie pri moceni....veru baby ja som si neraz poplakala. Teraz uzivam urovaxom, kanadske brusnice a som v relativnom klude...ale len v relativnom, tj. ze nepocitujem rezanie a bolesti pri moceni, ale jasne take to nepohodlie po vymoceni je tu stale...take divne pocity v mocovej rure su stale...uz si dakedy myslim ze som asi hypochonder a stve ma to a stve ma hlavne predstava, ze to takto bude stale :-(

milka22

Bože, podľa mňa to je hrozne psychicky ubíjajúce, pravidelné zápaly močových ciest... Zvlášť keď to potom narúša intímni život. Baby, držte sa, nech vás to obchádza.

Siuxie

Ahojte,tiež som mala dlho problémy s močovími cestami,moja lekárka mi robila krvné testy-nič nenašli,moč-ani tam nič....na koniec mi robili testy zo séra moču na chlamydiu trachomatis...a výsledky boli IgM 85,100 U/ml, IgA

jarka.k.

Poznám jeden domácky recept, ktorý zaberá a utlmuje bolesť , teda aspoň u mňa. Do šálky dajte zo 2 polievkové lyžice medu, do neho nasypte kopcovitú čajovú lyžičku mletej škorice a zalejte teplou vodou. Nie vriacou. Pomiešajte, a pite. Mne sa vždy po chvíľke dostaví úľava, ale zároveň pijem aj veľa urologického a prasličkového čaju.

petul

zuzusa: skus si kupit mega brusnice...su v roznych baleniach a je to vytazok z nich a tie posobia ako "probiotikum" na mocove cesty...dalej vraj treba mat prisun vitamu C...lebo cim kyslejsi moc, tym rychlejsie vyplavi bakterie. Ja uzivam maxi brusnice od firmy Swiss...ale su rozne,ale netreba kupovat co je najdrahsie...lebo v lekarnach maju rozne akcie a tieto preparaty aj ked maju rovnake % vytazky maju rozne ceny...lebo cim je krajsi obal tym je drahsie

zuzusa

Mala som zápal močových ciest, po antibiotikách som sa cítila dobre ale výsledky neboli 100%-né tak ma poslala obvodná k urológovi. Samozrejme mala som aj vaginálnu mykózu. Urológ mi spravil cievkovanie a to spomínané rozširovanie, dal mi aj antibiotiká aby som nechytila zápal. Antibiotiká sú už skoro dobraté a bolesť stále neustupuje. Problém pri cikaní, reže to a z rána aj krv močím. Neviem čo mám ešte jesť na posílenie. Idem skúsiť ísť gynekológovi či nemám ešte tú pleseň a možno aj tá robí problémy. Ale neviete mi poradiť neaké domáce rady, prípadne vitamíny na imunitu a na tie močové cesty?