Chronický zápal močových ciest

bee_1

Ak citiš bolesti ladvin okamzite treba ist k urologovi, moze sa to vyvyinut do zlych veci, ale ja som mala tiez takto a pouzíivala som urinal akut forte a potom urinal a jedla som vela brusnic a hlavne pi straaasne vela vody!! 2l denne ..... ja som minule kupila lacnejsie vdaka tejo stranke -odkaz odstránený- take velke balenie toho urinalu a vyslo ma to dost malo a je tam 60 kusov

zapal uro

Ja s tym zapasim uz dlhe roky presne ako ty. Cele to tiez spustilo dlhodobe uzivanie ATB. Strasne som preto na seba nahnevana ze som verila lekarom a pchala do seba kila tohto svinstva, ale verila som medicine, ze vedia co robia. Zjavne nevedia, ale nikto ti to nepovie jasne, len skusaju co by mohlo pomoct...
Naposledy mi urolog povedal ze chronicky zapal mocovych ciest sa neda uplne vyliecit. Vraj tie bakterie konkretne (E.coli) sa sa uplne nedaju vyhubit, zatial nie je taky sposob. :-( Mam vraj posilovat imunitu (probiotika, bactoral, zdrava strava, kyslo mliecne bio produkty ...), nebrat atb, predpisal mi blokurimu kde je az 2g D-manozy v sacku, to vraj mozem brat nonstop na vyplavovanie bakterii.
Na preklenutie toho najhorsieho je to fajn ale co dalej? Fakt uz neviem...

Jankes

Dobry deň prvý krát sa takto zverujem...o svojích zdravotnych problémoch....ale som už asj v takej fáze že vyskúšam všetko....moje zdravotne tažkosti začali ked som mala ,,obyčajný " zápal dasien...Pani zubarka mi dala neskoro antibiltika....ktore na zub a dasna zabrali ale asi o dva tyzdne som zvracala mala horucky a dostala menstruciu mimo cyklu..( zapal maternice to bola diagnoza) samozrejme som si polezala v nemocnici preliecili to...pustili domov a od vtedy mam neustale zapal....teraz už len moč.ciest ......urolog imunolog aj gynekolog...snimi spolupracujem...gynekolog ma vzdy vysetri povie ze je vsetko v poriadku...imunolog do mna nacpe drahe lieky...ktore bohuzial nezaberaju...urolog mi povedal mate chron.zapal moc.ciest a stym sa neda nic robit...ak to pride vysetrit moc na kultivaciu...nasadit antibiltika na jeden dva dni a hned ich po tychto dnoch ako zaberu vysadit ..ale to nie je riesenie som mlada...a uz v zufalej situacii...neustale sa to vracia a uz to neni rezanie ale palenie neustale chodenie na WC sprevadzane bolestami....

RNG

Nizkosacharidova dieta je pod 50 gramov sacharidov. A pokial si nepichas inzulin alebo neberies rozne pilulky na znizenie cukru, , nwemozes skoncit v hypoglykemii, lebo pecen a ladviny vyrabaju dostatky glukozy pre minimum potrebne na funkciu mozgu.
Samozrejme lekari tlacia sacharidy, aby mohli predpisovat co najviac inzulinu, ale napr Eskimaci sa zivia len masom rybami a tukom,tj ziadne sacharidy=0 a predsa maju dost cukru v krvi a nie hypoglykemie.

lombardo1981

Acetón v moči sa objavuje z niekoľkých príčin. Pri poruchách metabolizmu tukov, pri hladovaní (kedy sa ako zdroj energie využívajú tuky) a pri rozvíjajúce sa (alebo ustupujúcej) ketoacidóze.
Jedli ste dostatočne? Nevynechávali ste inzulín (ak ho beriete)? Pretože ak je nízky, telo sa správa akoby hladovalo. Preto ako energiu využíva tuky. A glykémia môže by v norme. Nevynechávate druhú večeru? Niekedy sa objavujú aj pri príliš prísnej nízkosacharidovej diéte (neviem presne, koľko je odporúčané, tuším 250g na deň). Neboli ste predtým v "ketoacidóze"? Tá sa môže rozvinúť aj počas infekcie či prílišného stresu.

Barilka

Prajem pekný deň všetkým.
Ako som čítala vaše príspevky, nepotešil ma ani jeden.
Som diabetička, 3roky. Mala som 2xhypoglykemickú kómu, a raz som skončila v ketoacidóze.
Ale, posledné dva týždne ma boleli kríže, myslela som si, že to sú kríže, no keď v nedeľu prišli teploty, skončila som na LSPP a tam mi potvrdil lekár zápal obličiek a močového mechúra.
Antibiotiká nezberajú, teploty mám stále, a chrbát, v oblasti obliečiek neprestáva bolieť.
Cukor mám, čomu sa čudujem, až príliž dobrý. od 5do8... Čo som mávala vyšší.
Ale, v moči sa mi stále ukazuje acetón.
Odchádzajú mi obličky?

deapa

Mily pan s prezyvkou lokes..dakujem velmi pekne za vas clanoik..ako keby som ho ja pisala...uz vyse tristvrte roka sa trapim so zapalom mocovych ciest a imunitou a vo vela veciach som sa nasla co ste pisali..chodim k urologovi ako na klavir, vyskusala som uz vseeetko mozne a investovala neskutocne peniaze do liekov a nic..cele zle..nase lieky su uplne o nicom a stretla som sa s rovnakym pristupom lekarov ako pisete..tiez mam 29 a uplne rovnako som na tom teraz..lieky co pisete som tiez vyskusala a nic..teraz ma caka CT vysetrenie takze som zvedava na co mi pridu lebo doteraz mi urolog nevie prist na to preco sa mi to stale vracia..uz som z toho zufala..este nemam deti a fakt ich chcem raz ale s takymto stavom sa zacinam uz obavat..takze vyskusam vase rady a uvidime ci mi to pomoze..ale dakujem za to co pisete...mate pravdu vo vela veciach..a nebojte urcite nie ste sam kto ma take problemy..je strasne vela ludi co ma problemy a pchaju sa liekmi a dufam, ze pochopia ze nase lieky co sa k nam dovazaju su uplne o nicom a vobec nepomahaju..iba na chvilu tak..prosim odkial si objednavate tie lieky z USA? brala som tie probiotka z USA 30 mld co pisete a tie boli fakt vyborne..citila som sa po nich velmi dobre..to som dostala ako darcek a neviem odkial ich mam si objednat..

Lokes

ZAPAL mocovych ciest, NESPAVOST, DEPRESIA, UZKOST, pokles SEBAVEDOMIA a STRACH Z NOVYCH VECI, Suche FLAKY na ruke, poobede uz velka UNAVA a odpor voci akelkolvek aktivite, REUMATICKE PRIZNAKY (palenie v nohach, rukach),hlavne jar, jesen.
Tak toto je moj zoznam chorob, ktory som si v tejto postupnosti zacal na SEBE vsimat OD NOVEMBRA 2010. (CIZE CELE 4 ROKY to trvalo)
Zacalo to na jesen 2010 NESPAVOSTOU, skore stmievanie, premyslanie o praci, o vztahoch do neskorej noci, nasledne cely den unaveny, postele som sa zacal bat, VYUSTILO DO LAHKEJ AZ STREDNEJ DEPRESIE. Pracoval som iba prvy rok po skole, takze som to prisudzoval stresu z prace. Tieto stavy trvali celu zimu, na jar(marec) to bolo kriticke, jedol som same predrazene veci zo slov. lekarni, nekonecne mnozstva klasic. HORCIKA v modrej skatulke + MAGNE B6, ktore mi psychicky pomohlo mozno prve 2 hod. po uziti. Vzdy cez leto sa to vylepsilo a na jesen zasa zhorsilo(nakoniec vela ludi ma zimne depky, takze som vyhodnotil, ze serotonin v lete sa lahsie tvori zo svetla a je mi lepsie)Do toho ZAPAL MOCOVYCH CIEST, nevedel som ci iba mocova rura, alebo je zapalena aj prostata. Po prestriedani 2 urologov, ktori na nic neprisli (prostata zdrava z krvi aj z vyteru) a "iba" zapalena mocova rura(mam sa nalievat cajmi a tabletkami z byliniek a to prejde) a prestriedal mnoho ANTIBIOTIK konciacich na ...bene, som sa na nich vykaslal a cikal som stale s bolestami v mocovej rure a hlavne po sexe, vedel som ze tam musi byt nejaka háveď(v mocovej rure). Este k tomu suche FLAKY(sem tam svrbiace) na rukach a reumaticke priznaky palenia ruk a noh kazdu jar(marec, april, maj) a jesen(hlavne september, oktober). Do toho zmena zivota, svadba a babatko, ale iba jedno :) takze zvladat sa dalo. Citil som sa ako HYPOCHONDER, priebehalo to kazdy rok rovnako az DO JARI 2014, kedy to vyustilo az do stavov, ze som sa rano bal vyjst z postele a v maji som siel ku obvodnej a ta mi hned predpisala CITALEC. Ten mi pomohol uz po 2 tyzdnoch (uzival som ho 3mesiace do augusta), stale to nebolo ono a vtedy som si povedal DOST! Uz ziadna chemia, som este mlady na chemiu, co potom, ked budem mat po 50-ke! Nebudem behat k slovenskym lekarom, ktori na Vas nemaju cas, mam 29 rokov, a skoro vzdy ked sa mlady clovek stazuje a vsetky testy negativne, neporadia dalej nic, len mu daju bud ANTIbiotika, alebo ANTIdepresiva. Za 3 roky som dal som volnopredajnych liekov typu URINAL,UROVAL, WOBENZYM, PERSEN, MAGNE B6, MAGNEZIUM, BENOSEN, ASI 500EUR! Vravim si dost!
Namiesto citania knih a pozerania priblblych slov. serialov po veceroch som zacal studovat na nete(nielen zdravie.sk a rady RNG, ktore mi tiez mimoriadne pomohli) ale aj ceske stranky a niektore studie v anglictine(teda hlavne o depresiach). Kazdy vecer som sedel 2-3hod. na nete, a hladal som, co mi moze byt, ci taky ludia ako ja, s mojimi problemami tiez existuju. Vysledok za 2 mesiace?(08/14 az 10/14) Super.
Najprv som zacal s RYBIM OLEJOM(Nutraceutika,270ml s Deckom,08/2014), trosku pomohol(pil som rano so zelenym cajom, 5g-10g,1-2 poliev.lyzice). Palenie ruk a noh ustupovalo a aj mocove cesty sa zdali byt lepsie. Po 4 rokoch uzivania nekonecneho MAGNEZIA som zacal s DRASLIKOM(Potassium, Jamienson), ten by mi akoby vyrovnal pomer s horcikom v mozgu(prenos nervovych signalov) malokde ho mali, v slov. lekarnach maju na 90% len draslik Jamienson, ale depresie v 09/14 takmer ustupili do mesiaca. Vravim si, ak mi teraz stav zlepsil iba RYBI OLEJ a DRASLIK, musi ist dalej a studovat, nechcem zazit znova zimne depky, uz ich asi NEZVLADNEM. Oplatilo sa.
Forami a blogmi som zistil, ze za mojim nekonecnym 4-rocnym trapenim moze byt mala kvasinka CANDIDA.(SLINNY TEST, NAFUKOVANIE,FLAKY NA TELE,POOBEDNA UNAVA, MOTANIE V HLAVE(z acetyldehydu ako toxinu z candidy)). Nevedel som, ci mam verit RNG a foram, ved predsa za WOBENZYM som dal skoro 100eur a akurat mi z neho lepsie travilo......... ale oplatilo sa.
Po 2 tydnoch cakania z iherb.com(USA) na SPIRULINA(na detoxikaciu, energiu, uzivam rano pol polievk. lyzice do kopceka,asi 4 gramy a poobede tiez),PROBIOTIKA(Healthy Origin, 30mld., na obnovenie mikroflory, vecer 2xtableta), 5HTP+L-TRYPTOPHAN(deficit neusransmiterov,neberiem kazdy den, kazdy druhy) a CANDIDA SUPPORT(zmes kokos.oleja,oregan. a dalsie, rano po ranajkach 2xcaps. a poobede tiez 2x ) je mi teraz omnoho lepsie, nie som unaveny, depky skoro uplne zmizli a citim NOVY START V ZIVOTE.Samozrejme, skoro kazde rano davam vitamin C so zinkom a B complex(tiez z USA). Doplnky vysli na 150eur, ale stale lepsie ako 500eur v minulosti a nepomohli vobec. Samozrejme, pomohlo aj spravne urcenie diagnozy CANDIDA, ale aj tak pomer cena,kvalita, mnozstvo vychadza 3x lepsie z USA(kde je velky trh) ako z nasich slov. lekarni, ktore nas(na nase 500-600eurove platy) skoro zdieraju.(dufam,ze to nazmazu) :).
DUFAM,ze sa to bude este viac zlepsovat, hlavne je uz november a nemam depky konecne po 4 rokoch.Viem, ze boj s CANDIDOU JE DLHY, mam zasoby doplnkov do januara a dufam, ze ju porazim(velmi mi pomaha spirulina proti chuti na sladke). Robil som test, jedol som 2 dni po sebe sladke(horalka,milka), hned som mal flaky na rukach a motala sa mi hlava(to je to silne kvasenie pri narazovej davke sacharidov po diete).
Nikdy by som nepovedal, ze tu prispejem svojou skusenostou, je to prejav, ze mi je lepsie(POCAS DEPKY BY SOM ANI SLOVO NENAPISAL), ale aj toto forum a rady RNG mi pomohli proti mojim utrapam a ak clanok pomoze aj niekomu inemu, kto sa mota dookola po lekaroch s podobnymi priznakmi bez zjavnych zlepseni a pomozu mu doplnky ako mne, PLEASE, NAPISTE MI!

Tamar

No ja neviem, ale keď som po troch rokoch išla na liečbu k Albertovej, prvé čo mi odporučila bol kondom. Ten som musela (teda môj partner) používať pri sexe. O necelé dva mesiace som mala zápal vyliečený aj keď mi predtým trval tri roky s veľkým množstvom antibiotík. Po vyliečení sme kondom prestali používať a do troch dní bol zápal späť. Takže sa potvrdil Albertovej predpoklad, že za tým bude partner. My sme sa nerozišli, ale liečili sme sa potom obidvaja. Už sú odvtedy dva roky, mám pokoj. Určite je podľa mňa nutné preliečiť aj partnera inak má on tú nákazu v sebe a stále to na ženu prenáša. Možno to neplatí v každom prípade, ale u mňa to tak bolo.