Chronický zápal močových ciest

odpovedd

ja od kedy nesexujem zapal mocovych ciest som nemala ....ako nahle mam sex hned je spat...a je jedno ci sa umyvam na den 15 krat pred sexom aj po sexe a ze sa obliekam do hrubych dvojitych nohavic.....prva pomoc odporucam pohar vody vystiskat stavu z celeho citrona najlepsie z dvoch a naraz vypit....ked ma chyti zapal toto vypijem a je po zapale ziadne antibiotika mi uz nepomahali skor nicili imunitu ....

milllla

ivett6n - Ako sa volaju tie tabletky, čo si brala s kys.hyaluronovou?
Lebo ja som tiež absolvovala Ialuril aplikovany do mechura, ale o tabletkach som nepocula este.

ivett6n

Mile damy a slecny...mam 30 rokov..po 6 rokoch som dostala zapal mocovych ciest..to boli prve antibiotika..ale potom prisli dalsie este 4 rezaky v priebehu pol roka a myslela som si ze sa toho uz nezbavim..vyskusala som snad vsetko..od antiotika az po rozne vyzivove doplnky, brusnice snas kazdeho druhu, wobenzyn 2 mesiace,laktobacily, rozne caje som striedala, rozne urinal pripravky, urovaxom pol roka som uzivala..PROSTE VSETKO ZABRALO LEN NA CHVILU..wobenzyn mi vsak pomohol na imunitu..mi ju urcite zlepsil v inych smeroch na na mechur az tak nestacil..stale som citila obcasne palenie, pichanie, niekedy tlaky ako pred zapalom..zvlast pred a po sexe som si davala pozor..no vsetky mozne opatrenia..nic prisiel zapal aj ked nie moc velky..a to bol dovod kedy som si povedala dost..prisla som za lekarom a spolu sme dumali co spravit aby to uz prestalo..a nasli sme dovod vracajucich sa zapalov..ide o to ze ked prekonate viac zapalov mechur je poskodeny z vnutra a vznika disfunkcia sliznic mocoveho mecheru, ryhy a nerovnomerny povrch mechura a preto bakteria nema problem sa uchutit a rozmnozit..zdravy mechur ma klzke slznice a hladke a bakteria sa nema ako uchytit..cize sme sa rozhodli ho zrekontruovat kyselinou hyarunovou a specialny roztokom..naprv.vo forme tabletiek a potom som sla na vyplach mechura..kazdy tyzden pocas jedneho mesiaca..a to iste som pouzivala aj do posvy IALUNA cipky s kyselinou hyarunovou..kompletna obnova a posilnenie sliznic..obcas som si vlozila aj LACTOGYN lactobacily do posvy..kompletna ocista verte mi..a uz je tomu rok a pol a ja sa citim ako v bavlnke, konecne plnohodnotny sex..nic ma nepali..avsak je to dlhodobejsia liecba cize preventivne pouziva stale kyselinu hyarunovu a vaginalne capiky ako som vyssie spominala, caje plus vyborne mi pomahala tiez D-manosa s propolisom..super fakt...potom je este jedna moznost a to vypalit sliznice mocoveho mechera..ked su skryte zapalove loziska alebo bakterie tak to uplne vyhladi mechur..kamoska co na tom bola lebo mala snad zapal kazde dva tyzdne jej to neskutocne pomohlo..7 rokov nic uz nemala a ma dve krasne deticky..a v mladosti bola stale chora..cize nevzdavat to..a vyskusat vsetky mozne cesty az sa pride nakoniec na tu spravnu..nevzdajte to a bojujte s tym..ide to vyliecit..drzim palec

skaja530

Awoj,,,ja som to tiez mavala velmi casto pri mojoj ex priatelovi tiez len po pohl. styku,,,,partnera som zmenila problemy prestali teraz asi po roku sa mi zacalo vracat zacala som brat vitaminy na imunitu a pit kolnoloidne striebro,,prestalo to,,vela pricin zapalu moc ciest zacina aj zaludku podla toho co papate ak mate w jedalnicku vela sladkosti alebo malo zeleza,,,obcas tak raz za mesiac ma to pali ale len tak 1 den wecsinou po menstruacii,,,inac baby velmi pomahaju atb ciphin fakt perfektne,,,

RNG

Chronicky" je vyraz, co pouzivaju lekari, ked nevedia nieco im znamymi liekmi odstranit. To ale neznamena, ze na to nie su prostriedky, priroda ich poskytuje tisice, zialbohu to nie je v ucebnej latke ani beznych medickych knihach, napriek tomu mnohe z tych prostriedkov najdes ako potavinove doplnky, ci uz antimikrobialne, alebo posilnujuce imunitu roznymi sposobmi.
Menujem tu len niektore, bezne, ako GSE, Berberine, carvacrol z oreganoveho oleja, D-manosa a erytritol na doslova zmytie nakaz zo sliznic, NAC na odmaskovanie biofilmov, aby na ne mohli byt rozne antimikrobialne, a teda aj atb ucinnejsie, Samento, collostrum, betaglukany na posilnenie imunity, oleuropein z extraktu z olivovych listov, graviola, paw-paw, Samgre de Grado, citral, monolaurin atd.
Je aj cela skupina latok pod menom adaptogeny, co tiez pomahaju telu sa vystrabit z roznych infekcii.
A asi co je najdolezitejsie pre nasu obranu su nase vlastne probiotika, ktore v spravnom osadenu criev nam vyrobia az 70% vsetkych obrannych latok pre telo, ale treba ich nasadit a patricne vyse m1000 nasobne rozmnozit jedenim dostatku mikrovlaknin(15 az 20 gramov dennne, cely zivot)

cari

dajte pozor lekari velmi casto liecia ako zapal mocovych ciest pohlavne choroby. priznaky su totiz velmi podobne. ich totiz ani nenapadne ze by mohlo ist o nieco ine. casto sa odvolavaju na citologie, ktore ak su v poriadku, niet co riesit. ale je. treba poziadat o vaginalny vyter a nasledny rozbor vam odhali ci ide o pohlavnu infekciu. nenechajte to tak, moze to byt nebezpecne.

natalia20

zdravim vas všetkých ja mam tieto zápaly už dlhé tri roky začalo sami to prejavovať už na strednej od drhého ročníka ma to trápilo stále, teraz som čerstvo vypustná z intenzívky po dvoj týždnovom ležaní zo zlyhaním obličiek .. :// držím palce pri liečení . aj ked mne na to nepomáha už nič mam taký pocit a súhlasim s tým že to je dosť na nervy :/

modráčik

malinovka200-mala som take iste problemy ako Ty, cca pred 6rokmi.Poradim Ti,aj napisem co som uzivala, ale nakolko by som porusila podmienky fora, napis mi na meil.samozrejme, ak chces.

malinovka200

tak mam podobne problemy s chronickym zapalom a behanim na wc u mna sa tie zapaly rozsirili do celkoveho diskomfortu pri moceni a po moceni, pri sexe citim strasny tlak na mocovy mechur dokonca aj minule na gynekologickej prehliadke ked mi robili vnutorny ultrazvuk. Na zachod mi treba stale casto aj ked nemam plny mechur. urolog mi povedal ze problem je v uzkej mocovej trubici brala som urovaxom, ked to bolo nutne aj biseptol, vkuse pijem uro caj raz mi to predpisal urolog raz gynekologicka. Nakoniec mi vsetky tie zapaly vyustili v inkontinenciu z akoby pretekania, gynekologicka povedala ze je to hyperaktivny mocovy mechur tak mi predpisala ditropan beriem zatial prvy den tak uvidime, co ma najviac mrzi je ze mi to nici hlavne sexualny zivot, pretoze citim taky neprijmny tlak uz pocas sexu takze velakrat musime prestat, tieto problemy v sexe mi vznikli vlastne odvtedy co som zistila ze asi trpim inkontinenciou je to pre mna velmi delikatne a trapne pretoze mam len 22 rokov a este som nerodila a nechcem chodit do lekarne po tena lady ako starsie panie. Tieto problemy mam od detstva je pravda ze dlhy cas som s tym nemala problemy ale ked som zacala zit sexualnym zivotom tieto problemy sa znova objavili a este horsie nez ked som bola dieta.