Chronický zápal močových ciest

lilinka87

Ahojte. Tiez som trpela zapalom mocovych ciest, uz som bola zufala, zacala som snorit po nete a narazila som na enzymy, Kupila som si wobenzym a musim povedat, ze hoci som bola zo zaciatku skeptricka, teraz si ho neviem vynachvalit.

Janulin88

Viem, že každýje iný ale mne napríklad veľmi dobere urobil od IDELYN Urinal Akut FORTE. Trebaužívať dlhšie a oplatí sa rozhodne kúpiť äčšie. balenie. Inak najlepšie objedna cez net napríklad na pilulka.sk a cez tento kód ti odrátaju 2 eurá a ešte máš aj dopravu zadarmo -odkaz odstránený-

Lokes

A zabudni na trapny Uroval, ktory je presladeny. Farmaceuticke firmy velmi dobre o tom vedia a robia si biznis, lebo ked nieco predavam ako doplnok proti zapalu mocovych ciest, nemoze v tom byt ani stipka cukru. Takze cely Uroval, Urinal sladke sirupy je podvod na ludoch a dokonca mne zhorsovali stav. Nehovorim este o tom, ze trapna 250ml stoji 10€. Treba skor hocijaku formu tabliet bez cukru, ak uz idete do SR lekarne pre volnopredajne liek na mocove cesty.
ATB treba hned prestat brat, kvasinka Candida je rezistentna na vsetky ATB. Spytajte sa lekara, ked Vam 3x dava ATB, ze kde studoval, na ktorej skole. Candidu znici len Nystatin, zasa na SR trhu tabu, ja objednavam z Nemecka, je drahy, ale pomaha. Ale naozaj ho treba brat, ked sucasne mate stravu bez cukru, lebo potom ani Nystatin nepomoze ak pojedate stale sladkosti. ( dokonca aj sladke vino, kecupy)

Lokes

Treba znizit cukor na minimum. 80% problemov sposobuje kvasinka Candida. Je zakerna a vracia sa. Dnes mame cukor vsade, tazko mu odolat. (dzusy, ovocie cez leto, kolace, torty na oslavach, sladkosti vsade, kecupy v mnohych jedlach). Okrem toho ma Candida rada aj bielu muku( rozky, chlieb, pizza, hamburgery, cestoviny) pretoze sa v tele meni na sacharidy. Takze vydrzat mesiac bez cukru a bielej muky (lepku) na zaciatok. Potom kuru skusit natiahnut na 3 mesiace. Je to hlavne o masa, zelenine a o bezlepkovych chrumkach.( zacnete behat po BIO oddeleni v obchode) :) Aj v hlave(myslenie) sa Vam rozsvieti. Ziadny lepok v tele Vam totiz skvalitni fungovanie celeho tela, a hlavne pocitovo narastie pocit spokojnosti a cen den budete citit VIAC ENERGIE. Po tyzdni by ste mali citit prve vysledky
a priliv prvej energie.
Ak mate neustale zapaly, mal by sa z toho stat zivotny styl (obmedzenie cukru) ale pre mnohych je to horsie ako skoncit s fajcenim.

Ak na zaciatku(prve 2 tyzdne pride kriza) cokoladovy cukrik na jazyk raz za 2-3 dni je povoleny( to Candidu neobnovi). Ale najviac Vas proti neodolatelnej chuti na sladke ochrani zelene riasy ( Spirulina, Chlorela,) ktore obsahuju chlorofyl a ten znizuje Vasu chut na sladke a pomoze Vam prezit tazke zaciatky. V SR trapnych lekarnach predrazene 3x. Ja objednavam z USA. Je to za tretinu.
Jediny doplnok dlhodobo uzivany na mocove cesty je vitamin C. Ale nie trapne davky 100mg, 200mg, ale davky 1g-3g. Ja mam dlhodobo 1000mg tablety z USA a nie klasicky kyselinu askorbovu ale Ester C. Ano, niekto povie, ze sa to vycura zbytocne, a ze to je zbytocne dlhodobo brat. Nie, nie je to pravda. Vitamin C si splni antioxidacne povinnosti v tele a potom sa vyplavi von. Mne to pomaha.

Ked to prezeniem so sladkostami (sa tak testujem, 2-3dni jem sladke), hned sa mi vracia stipanie v mocovej trubici a ked znova nasadim Ester C, ustupuje to hned.

BabsaJana

Opakovane zapalz mocovych ciest su uplne peklo. Mala som zapal minimalne 7 krat do roka, uplne hrozne, skusala som vsetky prirodne sposoby, ale pomohol mi ay wobenzym

noxa

Mrkla som na túto tému lebo kedysi toto bol aj moj strašný problém a veru som sa naplakala v posteli od bolesti. Najhoršie to bolo v noci. Človek by povedal že keď sa telo ukludní tak v teple postele aj bolesti sa zmiernia ale u mňa to bolo naopak. Niektoré ženy tu odporúčali zájsť za dr. Albertovou že s tým má skúsenosti. Keďže bývam daleko od Bratislavy hladala som najskôr v našom okolí všetky možné rady a liečitelov lebo z antibiotík som už mala hrozné mikózy. Ale vždy sa troška niečo len na chvílu ukludnilo a zápal sa zase vrátil. Potom sa mi narodil syn a to neprajem nikomu čo to bolo za tehotenstvo a ten stav potom po pôrode úplná katastrofa. U pani Albertovej som potom predsa len začala liečbu a samozrejme ja už taká netrpezlivá a ubolená som to niekolko krát prerušila až ma potom už nezobrala a zase som skúšala všetko možné. Mesiac som si poležala aj v nemocnici a hlavne hrozné bolo keď mi obvodná povedala že takých žien je a že každý má nejaký problém tak ja mám tento že už by som si po tých rokoch mohla na tie bolesti aj zvyknúť. A to že sexuálny život úplne žiadny a mne sa pomaly rozpadávalo manželstvo tak to samozrejme nikoho nezaujímalo. Potom raz bola moja sestra na vyšetrení u pani Albertovej a opísala jej všetky tie moje ťažkosti s tým že či by ma predsa len ešte raz nezobrala do liečby. No a keď súhlasila si iste viete predstaviť že som už dodržiavala všetko do bodky a veru to trvalo dlho. Je to pre netrpezliveho človeka ozaj zdlhavá liečba ale kto si vytrpel to čo ja tak už vie že inú šancu nemá. Mala som veľké šťastie že pani Albertová vtedy ešte pracovala každý deň bolo to ešte v roku 2007 čo som u nej ukončila liečbu. Odvtedy sa mi nič nevrátilo a to sme svojpomocne stavali dom, pomáhala som na stavbe aj v zime, aj som dvakrát prechladla ale močové cesty ostali zdravé. Sama som sa presvedčila že sú choroby ktoré sa nedajú vyliečiť za mesiac lebo celé telo je oslabené a treba ho dať postupne do poriadku. Preto aj každej žene s touto diagnózou radím trpezlivosť. Ak vám niečo zaberie rýchlo je to vetšinou len na nejaký čas a choroba sa zase vráti.

Hana L

ja som mala zapal mocovych ciest velakrat...a boli velmi bolestive. Opakovali sa mi, davala som si na seba pozor, obliekala, uzivala vitaminy, ale aj tak som mala problem. Pomohol mi wobenzym, ktory mi odprucila kamoska

oblička

Ja som mala zapal oblicky len raz a potom sa mi to uz nevratilo :D. Pocula som ze sa to viacerym vracia aj tri-štyri krát