Otazka pre mamicky co kojili

Príspevok v téme: Otazka pre mamicky co kojili
leanusa

Dobry den,mamicky ,viete mi poradit?Kojim uz 18 mesiacov,z toho pol roka len z jedneho prsnika a jeden mam vacsi nez druhy:(Ked prestanem kojit,napravi sa to?Budu rovnake?A viete mi poradit ako najlepsie prestat kojit,som uz z toho zufala:(Mala tak pri kojeni zaspava a ja nviem co dalej,chcem ist cim skor do prace .. . . Prosim poradte.Dakujem za kazdy prispevok.

leanusa

Linda:Tak to mas fajn,ze mas takeho pomocnika.Ani nelutujes ,ze je meszi nimi taky vekovy rozdiel,ze?Lebo ja mam jedno dieta a nad dalsim neuvazujem,ked tak ovela neskor.Kopu ludi ma nabada,ze teraz je najvhodnejsi cas na druhe babo,ale mna to akosi nelaka.Ja skor ze ked mala bude vacsia,ved teraz su vselijake rozdiely vo veku,nie?Aky mas na to nazor?Ozaj a pri prvom synovi si mala tiez problem pri kojeni odstavit?

linda30

SEERA zlato, stránka schizofrénia je vedľa,klikni tam a odborníci ti určite pomôžu,...vlastne to URČITE mením na DÚFAJME

leanusa

Seera:Tebe sibe ci co?Co to tu kazis?Rozpravky si vypisuj inde a nie tu!!!Admin ak je mozne prosim vymaz ten jej nechutny prispevok,ktory sa netyka temy.Dakujem

linda30

Ja som maximálne emancipovaná žienka.Každý máme svoje auto, aby som nemusela stále vyvolávať -odvez nás ,privez nás.Manžel je stále v práci a väčšinou aj mimo SK.Takže mi nič iné neostáva, len fungovať sama.A ver, že je to každodenný maratón.A to ,že kojím na verejnosti mi už ani nepríde,najskôr to vadilo môjmu staršiemu synovi,hanbil sa, že sa všade vyzliekam,ale potom pochopil, že je to úplne normálne a sám ma nabáda-mami daj mu nech neplače.Skôr mu teraz vadí, keĎ začne pišťať niekde v obchodoch a ľudia sa obzerajú.Ale on je mojou najväčšou oporou,neverila by si ako sa dokáže o malého postarať, ako nakladá nákupy do auta, otvára kufor a proste všetko...A to sa nechcel naňho najskôr ani pozrieť,vôbec ho chytiť na ruky a chytiť kočík na verejnosti to už absolútne nie.Teraz môžem kľudne vybehnúť na aerobic,alebo kamoške a on ho stráži, číta mu, je fakt úžasný...a to má len 11.

leanusa

Linda:A ake boli reakcie zvedavych ludi?Ja neviem co by som robila na tvojom mieste.U nas na nakupy chodi vyhradne manzel,ked ja som s malu doma.

linda30

zlatko, ja už som sa zbláznila! Kojím viac ako keď bol novorodenec a pýtal každé tri hodiny.Som unavená a predvčerom som mu musela dať originál v Bille !viezla som košík, on v ňom sedel a začal ma vyzliekať, blékal jak chorá ovečka ,tak čo mi iné ostalo? rozopnút bundu a ...mňam mňam

leanusa

Linda:No mna nastastie nekuše.Dnes som skusala prelepit si prso leukoplastom a ked pytala ham ham tak pozrela na to a zacala strasne revať,povedala som,ze bo bo-ako boli,ale aj tak som potom musela jej dat,lebo strasne sa rozrevala.Asi sa z toho uz zblaznim.

linda30

Ráno keď vstane,po obednom spánku,ale medzitým príde otravovať aj 3-4 krát.To mu dám len keď mám náladu, snažím sa mu odpútať pozornosť,dám mu banán, alebo niečo ,čo môže držať sám-to má zábavu,že sa kŕmi tak na 10 minút a na kojenie zabudne.V noci okolo pol 3a potom sa to začne zhusťovať a nedbal by ho držať aj každých 10 minút.Keď mu ho vezmem,strašne sa jeduje,ale bohužiaľ...Nadránom má už slabý spánok, ale keby mohol "dudlovať" spali by sme bez jedného zobudenia.Všetko ma ale bolí, nemôžem zmeniť polohu, a kúše ako tiger.Niekedy ho odpúta muž s čajom, ale on vie čo chce...a piští...

linda30

Zatiaľ čo som naštudovala, vraj sa dá aj po zákroku normálne kojiť.Ty máš asi len to jedno bábo a v takom mladučkom veku na to ozaj nemysli.Telo reaguje úplne inak v tvojom veku a v mojom.Ja mám 30,čiže vekom tá elasticita klesá a možno ani hlavným dôvodom nemusí byť kojenie, akurát to tomu môže len dopomôcť.A veľa robí aj psychika.Ak si veríš, môžeš mať aj 40 rokov a za sebou štyri deti kojené do dvoch rokov,môžeš sa cítiť pekná a príťažlivá.A veľa závisí od partnera.Či ti dáva najavo, že si kočka a páčiš sa mu.Ja som perfekcionistka chcem sa cítiť na 100 percent ok.Teraz som vo fáze neutrálnej-na jednej strane vidím, že telo sa mení, ale necítim to na také radikálne kroky ako je silikón.Možno časom...A aj tak, keď sa baba rozhodne podstúpiť to , najskôr treba prestať s kojením, počkať minimálne pol roka, kým sa to v tele hormonálne zrovná a až potom môžeš ísť na plastiku.A to ja asi radšej pôjdem ešte raz do pôrodnice...Vekom sa na veľa vecí mení názor.