Busenie srdca, dusnost

Príspevok v téme: Busenie srdca, dusnost
milan81

Dobrý den,

mám problém s dýchaním. Pretrváva už asi týžden. Asi pred týždnom v noci sa mi rozbúšilo srdce. Postupne sa velmi zrýchlilo akoby ho išlo roztrhnút. Na to som sa zobudil a posadil, po pár sekundách sa v okamihu tep vrátil do normálu. (Takéto daco sa mi stáva tak raz za rok-dva). Odvtedy mám posledný týžden prerušovaný spánok, stále sa budím, rýchlo mi v spánku bije srdce. (Co je asi ciastocne spôsobené aj stresom zo strachu z možného zopakovania toho búšenia). Od toho búšenia sa k tomu pridala i kludová dušnost (a obcasné nepravidelné búšenie srdca), ktorá trvá už asi 5 dni. (Ked ležím tak dušnost nepocitujem). Takéto stavy dušnosti a nepravidelného srdecného rytmu mávam tiež tak raz za rok-dva, ale za jeden-dva dni zmiznú. Mám sedavú prácu, momentálne máme v práci trochu stres ale nechcel by om to hádzat iba na psychiku. Poslednú takúto dušnost som mal pred štátnicami, kedy som sa asi 3 hodiny nemohol vôbec nemohol úplne nadýchnut, a pri trochu hlbšom nádychu alebo rýchlom pohybe ma dost silno pichalo v lavej strane hrudníka. Vtedy som mal dost stres a celé dni som sedel za pocítacom. V minulosti som mal mierne problémy s vysokým krvným tlakom, tlak som si nemeral asi posledné dva-tri roky. Vopred dakujem za všetky odpovede.

kamil

ahoj... ja asi pred 2 dnamy som sa nemohol dobre nadychnut a pri hlbokom nadychnuty mi pichlo v lavom boku hrudnika... dne s už dychat možem v pohode ale busi mi srdce... nemoižem cvičiť lebo cvicim už asi 2 roky... ked som šiel cvičit urobil zdvihol som cinky a hned mi začalo silno busit v srdcy... newem či to je len koli počasiu alebo newem vobec... ako dlho to asi bude trvat primerne to bušenie srcdca.. vrati sa to do normalnu?

m!rec

iwka 15
je to jednoznačne panická porucha , za lekarmi ani nechod rovnoza za psychiatrom / psychiatričkou viem lebo mam podobné niečo . Lebo jeden z hlavných priznakov panickej poruchy je zobudzanie sa pocas spanku na pocit busenia srdca , nic vazne da sa z toho lahko dostať. Napr ja užívam homeopatiká .

iwka15

Ahojte ja by som sa chcela poraditt bojim sa mam 15 rokov a stale ked idem spatt tak sa mi strasne silno rozbusii srdce a stale sa na to zobudim ale ked uz nachvilu vstanem tak to rychle busenie prestane co to je ??p rosimm odpovedzte mi .....to sa mi stava kazdy den ked idem spat

jankka

milan 81, to "prebuchovanie" srdca, ako to ty nazyvas, su jednoznacne extrasystoly, ktore mas zo stresu, pretoze sa privelmi pozorujes,je to vlasne jedna srdcova systola navyse, viem co vravim, zazila som to iste, ale extrasystoly mi presli ked som sa prestala pozorovat, busenie srdca ti tiez sposobuje stres, jednoducho povedane si tazky hypochonder:-), prajem vela stastia

washita

Ked vam bude najhorsie a nebudete si vediet rady obratte sa na profesora Zachara. Ten pomoze mnohym z vas. kliknite na Academy vitae.

washita

Dobry den prajem vsetkym. Ja by som sa zacala stravovat podla mojej krvnej skupiny. predpokladam, ze mate hustu krv a nemate dostatocny pohyb. Skladba vasho jedalnicka je nevhodna a pohyb musi byt. Skuste sa stravovat podla toho aku mate krvnu skupinu , ktore jedla su pre Vas najlepsie stravitelne.Prajem Vam vela sily a skore vyliecenie. Ak potrebujete viac info zavolajte na 0903780391

RNG

Lizzi rocker sikki, mate problemy s nervami, adresujete to drogami na potlacenie nervovej cinnosti, uspavadlami a podobne.
Tieto maju casto drogovu zavislost a po case ich telo odmietne s tazkymi nasledkami(zavislost)
Okrem prechadzok, psychologickych cviceni, meditacie a inych su v prirode prostriedky na zlepsenie nervoveho stavu.
Su to hlavne mineraly(vodivost nervov), B-vitaminy(cinnost nervov), a prostriedky na zvysenia hladiny neurotransmiterov a hormonov spojenych z nervovou cinnostou, tiez su do toho zahrnute aj nootropics(5-HTP, lubovnik=St John's Wort,lecitin, vinpocetin, huperzin,gingko, L-DOPA=zvysenie hladiny dopalaminu atd)

lizzy

ahojte..mam podobne problemy ako vy..pripadam si uz ako hypochonder ked chodim tolko po lekaroch no ked mi nezistia nic na endokrinologii bude to jasna psychika...ale aj teraz mi pomaha pohyb...tak vam radim vela sa hybta,prechdzat sa po cerstvom vzduchu,pit medovkovy cajik a mysliet pozitivne...papi

rocker

mam xanax stilnox aj neurol verte casom vas to zblbne a budete to brat aj cez den a budete uplny magor a bude vas boliet hlava vsetkemu tomuto je na vine kazdodeny stres praca blba zena alebo muz kariera a chlast,behaval som tri krat do tyzdna pol lesnych cestach schudol som po buseni ani stopy,teraz nebeham a som zase odkazany na lieky ale snazim sa ich brat ako prostriedok na spanie treba si spravit v zivote poriadok a drzat sa nejakych vlastnych zasad,niekedy zajdete aj za hranicu a je tazke sa potom vratit k normalnemu zivotu,a co je to vlastne normalny zivot?