Busenie srdca, dusnost

Príspevok v téme: Busenie srdca, dusnost
milan81

Dobrý den,

mám problém s dýchaním. Pretrváva už asi týžden. Asi pred týždnom v noci sa mi rozbúšilo srdce. Postupne sa velmi zrýchlilo akoby ho išlo roztrhnút. Na to som sa zobudil a posadil, po pár sekundách sa v okamihu tep vrátil do normálu. (Takéto daco sa mi stáva tak raz za rok-dva). Odvtedy mám posledný týžden prerušovaný spánok, stále sa budím, rýchlo mi v spánku bije srdce. (Co je asi ciastocne spôsobené aj stresom zo strachu z možného zopakovania toho búšenia). Od toho búšenia sa k tomu pridala i kludová dušnost (a obcasné nepravidelné búšenie srdca), ktorá trvá už asi 5 dni. (Ked ležím tak dušnost nepocitujem). Takéto stavy dušnosti a nepravidelného srdecného rytmu mávam tiež tak raz za rok-dva, ale za jeden-dva dni zmiznú. Mám sedavú prácu, momentálne máme v práci trochu stres ale nechcel by om to hádzat iba na psychiku. Poslednú takúto dušnost som mal pred štátnicami, kedy som sa asi 3 hodiny nemohol vôbec nemohol úplne nadýchnut, a pri trochu hlbšom nádychu alebo rýchlom pohybe ma dost silno pichalo v lavej strane hrudníka. Vtedy som mal dost stres a celé dni som sedel za pocítacom. V minulosti som mal mierne problémy s vysokým krvným tlakom, tlak som si nemeral asi posledné dva-tri roky. Vopred dakujem za všetky odpovede.

lakyk18

Od vcera mam zvlastne problemy so srdcom, pichne ma do neho, akoby ihlu mi don vrazili a potom mi pride tak zvlastne zle, na odpadnutie, tak ako keby mi vyrazilo dych
Ak vas mozem poprosit o radu cim to moze byt, piste na mail, vdaka

Perkuska

AHOJTE,

Mám 27 rokov.Čítala som si vaše príspevky.Všetky príznaky mám aj ja.

Búšenie srdca mi začalo v noci.Bolo to pred mesiacom a odvtedy mi srdce búši každý deň aj každú noc.Je to na nevydržanie,neda sa to regulovať.Aspoň,že mi dali návod ako sa to dá zastaviť,keď to budem mať veľmi silné.Valsalvov manéver mi aspoň pomôže,keď je už veľmi zle.Niekedy ma zalieva aj strašné horko a očerveniem na tvári.Odkedy mám tieto problémy,som aj veľmi smädná.Okrem toho pociťujem tupú,sem-tam aj ostrú bolesť na srdci.Momentálne čakám na výsledky z Holterovho prístroja,bola som monitorovaná 24hod.Keďže mi brali krv niekoľkokrát a všetko som mala v absolútnom poriadku,doktori stále nevedia,ako mi majú pomôcť.Nedali mi ani žiadne tabletky zatiaľ.Prežívam strašné obdobie svojho života.Nič nevládzem,ani normálne fungovať počas dňa,ani v práci,aj športovať mi zakázali,na nič nemám silu.Strašne sa trápim a neviem,čo ma čaká.

Dr.J.K.

Vynechať celkom kávu a piť veľa zdravej vody asi 8 poharov cez deň vylučiť mineralky aspoň na čas a jesť veľa ovocia a zeleniny, obmedziť mäso hlavne mastné.Nejesť DIA potraviny a ožiarené.Keď sa to zlepší, pitím zdravej vody sa to vyrovna do normálu.

janiela

Mam 32 rokov a tiez mam tu paicku poruchu uz niekolko rokov(pocity uzkosti, paniky, zachvaty slabosti,dusnosti a nocne busenia srdca) zhorsuje sa to samozrejme starostami a obavami a ked pijem silnu kavu na lacno, ci prilis neskoro vecer...
pomaha cvicenie, pohyb na cerstvom vzduchu, zvysene davky C-vit(aspon 2000mg denne), koenzim Q10 denne a magnezium, a denne meditovat (cielene mysliet a predstavovat si pekne veci a dobru buducnost)...ked toto dodrziavam, mam na dlhsi cas pokoj:) treba byt len vytrvaly

milanko76

Už dlhší čas mám stavy veľkého búšenia v hrudi mám pocit ako by mi malo srdce vyskočiť z hrude.Bojím sa,a ani neviem čoho,dôvody na strach sa mi hľadajú ťažko:Začal som piť čaje aj magnézium veľa chodíme na prechádzky.Spím tak 4-5 hod aj to prerušovane.Vstávam z búšením a preľaknutím.S partnerkou hľadáme odpovede aj tam kde nie sú no nemá to žiaden efekt.Mám isť k lekárovi a čo mu poviem že mi "šibe"alebo čo mám ešte zmeniť.Môj štýl života som zmenil o 100% aj tak to nepomohlo.Poraďte niekto lebo už neviem čo zo sebou:Vopred ďakujem a ostatným prajem veľa síl a raďte niečo lebo ja už neviem čo mám robiť.

ja1111

davesk
to ti nevynechava pulz,ale mas jeden navyse,vola sa to extrasystola.su od neskodnych po smrtelne,klasifikacia je lown 1-5.
mali by ti urobit zatazove ekg a ked bude ok,je to psychika,netreba si to vsimat,hybat sa a obcas si dat sumive magnezium a ist obcas na odbery,ci mas ok na,k,ca,mg,p,d3.

dave.sk

marianna2601: ja mám presne to iste.podla mna to srdce nebuší,len to je pocit bušenia srdca.tiež mam vsetky vysetrenia v poriadku.a naviac citim niekedy že mi aj vynechava pulz..vnoci ked sa pokusam zaspat alebo len ležim a kukam telku je to otrasne.robý mi to busenie asi tak 2 roky,podla doktorov to je psychika ale jedol som už vselijake tabletky aj od psycho a nič nepomaha..mam to stale.ja to mu teda nerozumiem asi tak ako ty.ale asi to nieje nic zo srdcom nieco vazne alebo tak.ja uvediem že mam ale dost malo pohybu

UBOLENY

JA NECHCEM US VIACKRAT TO PREZIT TO BUSENIE ASI TEN TO TYZDEN SOM SA DOST ZNERVOZNOVAL A STRESOVAL A TO VSETKO KôLY PENIAZO... ASY 4 DNI SOM ZO STACHOM SPAL KôLY BUSENIU SRDCA ,ZAVRATMY A TASKYM DYCHOM. BOL SOM NA EKG TAM AKO INAC VSETKO OK. PITAL SOM SA SAM SEBA KDE JE PRICINA ??? ASY TO JE TYMN STRESOM A ZHONOM .. LUDIA ROBTE YBA TO CO JE VAM PRIEMNE A V HODNE CO MATE RADY A SERTE NA PENIAZE JA OSOBEN V TOM MOMENTE BY SOM BOL CO KOLVEK ZAPLATYL LEN ABY TO PRESTALO.A MAM TOHO DOST A ZADARMO.. VYSRAL SOM SA AJ NA PRACU ODYCHUJEM DOMA... ALE BOL SOM DNES NA ACUPUNKTURE PROTI STRESOM A ZDASA BIT LEPSIE.. DôLEZITY JE TEN BANALNY POKOJ A POHODA. ZIVOT SI TREBA UZIVAT JAK TI CIKANY COLEN FURT PIJU A SPIEVAJU A O NIC SA NESTARAJU... JA OSOBNE TOHO US MAM DOS A TU ULECERIZNU KOLITITIDU A ESTE TOTO MOZNE ZE JE TO AJ STYCH TABLETIE AKO ALEGIA.. 3 KRTA DENE SOLOFALK 500 Asi 3 MESIACE.. ALE NEVIDEL SOM TU ANI JEDEN PRISPREVOK ODBORNIKA ..??

house

Tachykardia byva casto sprievodnym javom
nastupu arterialnej hypertenzie nervoveho
povodu.Zakladom liecby je nefajcit nepit
ani kavu ani silny caj uzivat betablokatory a sedativa a hlavne vela spanku a pohybu na cerstvom vzduchu.
Najst si menej stresujuce zamestnanie.