Busenie srdca, dusnost

Príspevok v téme: Busenie srdca, dusnost
milan81

Dobrý den,

mám problém s dýchaním. Pretrváva už asi týžden. Asi pred týždnom v noci sa mi rozbúšilo srdce. Postupne sa velmi zrýchlilo akoby ho išlo roztrhnút. Na to som sa zobudil a posadil, po pár sekundách sa v okamihu tep vrátil do normálu. (Takéto daco sa mi stáva tak raz za rok-dva). Odvtedy mám posledný týžden prerušovaný spánok, stále sa budím, rýchlo mi v spánku bije srdce. (Co je asi ciastocne spôsobené aj stresom zo strachu z možného zopakovania toho búšenia). Od toho búšenia sa k tomu pridala i kludová dušnost (a obcasné nepravidelné búšenie srdca), ktorá trvá už asi 5 dni. (Ked ležím tak dušnost nepocitujem). Takéto stavy dušnosti a nepravidelného srdecného rytmu mávam tiež tak raz za rok-dva, ale za jeden-dva dni zmiznú. Mám sedavú prácu, momentálne máme v práci trochu stres ale nechcel by om to hádzat iba na psychiku. Poslednú takúto dušnost som mal pred štátnicami, kedy som sa asi 3 hodiny nemohol vôbec nemohol úplne nadýchnut, a pri trochu hlbšom nádychu alebo rýchlom pohybe ma dost silno pichalo v lavej strane hrudníka. Vtedy som mal dost stres a celé dni som sedel za pocítacom. V minulosti som mal mierne problémy s vysokým krvným tlakom, tlak som si nemeral asi posledné dva-tri roky. Vopred dakujem za všetky odpovede.

jaroz9

Tlak mam 140/78 a tep okolo 68 a EKG mam podla lekarky u ktorej som bol na povinnej prehliadke pre zamestnanie UKAZKOVE cize OK.

jaroz9

Dobry den aj ja mam problemy s busenim srdca.tak ako my bije srdce tak to pocitujem aj v hlave ako by mi vzdy pri udere srdca sa zatriasla hlava,ale citim to busenie aj v koncatinach.vzdy pri udere srdca citim akoby som sa cely tak trosku zatriasol.vie mi niekto povedat co to moze sposobovat?

renáta779

vážne ti odporúčam pátrať po skutočných príčinách tvojich problémov, mne pomohlo viac krát LCVJ na diaľku u M. Tatára /www.lieceniecezvyssieja.wordpress.com. ak sa toho chceš zbaviť natrvalo určite odporúčam vyskúšať.

Ondrej115

Mna už dva dni začalo bušit srdce najprv začal chrbat pobolievat,lave rameno a potom začalo bušit srdce nie tak velmi silno ale tak stredne da sa to vydržať len v noci sa to veľmi neda vydrž ale zaspať potom počase zaspim lebo som potom vyčerpani stoho prehadzovania sa.Ale neviem či je to od stresu alebo že mam blok chrbtice?

Ena1

Ahojte.Zaujíma ma, či má niekto skúsenosti s ochorením srdca- bradykardia, vlastne veľmi nízky tep 40 - 50 /min. Je to nebezpečné a treba to aj liečiť alebo si to netreba všímať? Zistili to na preventívke manželovi a ďalej sa nič nedeje. Ďakujem za odpovede a pekný večer s pravidelným tlkotom srdiečka.

aduššš

ahojte.už asi mesiac mi začne z ničoho nič búšit srdce, začnem sa potit a je mi zle.stane sa to v priebehu dňa hocikedy aj ked som v klude. neviete co to moze byt?

Sandruška

Ludia klud....ja mam len 16 rokov,uz tyzden mi busi srdce stale viac a viac,neviem odčoho prečo , je to take nepríjemné :( .... Neviem ako si pomoct...mamina vraví ze to mam len od nervov..Ale ziadne problemy,niekolko krat mi brali krv a vsetky vysledky boli v poriadku ... Busenie srdca mi zacalo pred tyzdnom a vzdy to citim iba vecer ked idem spat :( od čoho to moze byť?

Jolanka

Mávam búšenie srdca spojené s nižšími teplotami. Lekárka mi predpisuje betablokátory ako agilok, vasocardin, lokren. Ale všetky mi spôsobujú nespavosť. A nepomáhajú mi ani lieky na spanie. Existuje liek, ktorý by mi odstránil moje problémy? Prosím o radu. Je to ťažké!