Maligny melanom - rakovina koze

piešťany

Prosím Vás a je normálne,že na tom mieste kde mi brali lymfatické uzliny mám tvrdý opuch veľkosť menšieho vajíčka.Rany sa hoja dobre.Mierna minimálna bolesť.Môžem si to natrieť octanovou masťou a zabaliť?Ďakujem.

RNG

Skus napr iherb.com
Uvolnovanie rakovinnych buniek=metastazy zavisi od povrchu rakovinnych nadorov. Ked ma silny kolagenovy obal, uvolnovanie je nepravdepodobne. Akle zialbohu rakovinne bunky vytabaju enzymy, co rozkladaju kolageny a tak sa jednotlive bunky mozu uvolnit a uviest do cirkulacie, co sa dost casto stava, najma pri agresivnych typoch rakovin rychle rastucich, kde telo sa nestaci branit tvorenim kolagenovych barier a preto sa aj samotny nador rychle siri.
Viac, ako sa rakovina metastazuje najdes napr od dr Ratha a jeho ustavu, ktory sa prave tymto zaobera uz dlhe roky. Povodna verzia je sice z internetu uz vymazana, ale verzia so slovenskymi titulkami tam este stale je, takze si ju pozrite, pripadne zalohujte, pokial tam este stale je.
www.youtube.com

llek

Nie,operacia nie je dovodom ze by sa nadorove bunky rozsirili po tele. To, ako sa melanom odstranuje a ako sa odstranuju spadove uzliny ma svoje pravidla, to plati pre vsetky nadory. To ci mikrometastazy vnziknu alebo nie zavisi od biologickych vlastnosti daneho nadoru. Je dobre, ze si tu operacie podstupila. A co sa tyka liecby, na to su kriteria kedy je potrebna liecba a kedy nie, to musi vediet lekar, ktory ma tvoje vysledky. Co sa tyka biologickych liecob pri melanome sa pouziva interferon, interleukin alebo specialne monoklonove protilatky, ale na to su presne kriteria kedy a co. Je dost vzsoko pravdepodobne, ze teba ziadna liecba nie je potrebna. Bez histologickych nalezov a bez vedomosti, kde a ake velke znamienko to bolo sa da hovorit len velmi vseobecne

RNG

Piestany, ked sa k tomu budes stavat ako k rakovine a budes sa aktivne branit doplnkami, co su ucinne a neskodne pre telo, mas ovela vyssiu sancu , ze sa z tohpo dostanes, aj ked sa ti uz tisicky buniek z tej rakoviny rozptylili po celom tele. Tj odporucam enzymi (pancreatin entericky pokryty 2 x 6 gramov ekvivalent)
betaglukany 3 x 500 mg
graviolu 6 gramov v delenych davkach
a samozrejme bezne doplnky ako selen zinok jod, vitaminy C E D-3, mikrovlakniny a probiotika
Vyckavanie a pozorovanie nie je dobra politika, lebo medzitym miniaturne a pre lekara neviditelne nove metastazovane rakovinne zhluky rastu nehatene.

piešťany

Má tu niekto skúsenosti s B17 injekciami,infúziami vitamínom C,liekmi z pralesa COD,s liekmi s rias od wellstar.Je to účinné pri melanóme?Je normálny opuch po vybratí uzlín a mierna bolesť a teplota 37C?Ďakujem za nejakú odpoveď.

piešťany

Melanom je vonku aj uzliny.Len ma mrzí,že aj keby bol výsledok dobrý,tak za pár mesiacov to nemusí byť pravda.Melanom vypúšťa nejaké nevyditelné metastázy,ktoré sa časom ukážu.Nepíšem odborne iba,tak ako som to pochopila.Takže žiadna istota.Aká je biologická liečba?

llek

je velmi tazke odpovedat na tvoje otazky bez niektorych informaciií. Ked sa odstrani znamienko, patolog presne uvedie urcite jeho vlastnosti (velkost, hrubku, do akej hlbky prerasta a podobne). Ked sa vyberie uzlina, tak su tiez dolezite informacie, predovsetkycm ci bola alebo nebola postihnuta. Bez tychto informacii je velmi tazko hovorit o tom, co a ako bude. Je vela ludi, u ktorych sa vybral melanom a mali navzdy pokoj, su ale aj taki, kde to tak celkom nebolo, odlisnosti boli prave v tych informaciach o znamienku, ktore som spomenula. Hlavne nech uz je ten melanom vyoperovany