Blikanie pred očami

Príspevok v téme: Blikanie pred očami
dana

Pred očami sa mi niekedy robí také blikanie. Najprv si uvedomím, že na vec,ktorú sa pozdrám nevidím dobre, potom keď zatvorím oči vidím také blikanie.Vezmem si Magnézium,na 30 minút si ľahnem a prejde to. Neurolog.vyšetrenie, magnetická rezonancia je v poriadku. Neurológ mi povedal, že sú to asi nervy.Neviem,ako mám tomu predchádzať,bojím sa že sa mi to stane na ulici. Môže mi niekto poradiť?

dana

Ďakujem Keren.Aspoň viem,že nie som jediná na svete. Ja si musím tiež ľahnúť, vezmem si Magnézium. Potom mňa hlava nebolí, len mi je čudne. Neviem sa riadne vyjadrovať. Potom to prejde, ale musím mať 100% kľud.

keren

Dana: ja som hmm, uz som sa zaregistrovala, ja beriem Tebokan, Persen a Magne B6, ale to kvoli inym problemom, ale Tebokan podporuje prekvrnenie v mozgu a spevnuje cievy, alebo nieco take, takze v podstate je to aj proti tomu "blikaniu" teraz uz nemam migreny cize ani vyrazne blikanie, ale ak to na mna pride (najhorsie je ked to pride v skole) tak v prvom rade sa musim upokojit a vacsinou telefonujem rodicom a niekto po mna skoci a doma si musim lahnut, najlepsie do tmy a prejde to, aj nie tak si musim vziat nieco proti bolesti, osvedcil sa mi v takych pripadoch Acifein (neviem ci sa to takto pise) je ucinny proti bolesti a nedrazdi zaludok a pecen...
este mi lekari hovorili, ze blikanie moze byt aj vtedy ak som vycerpana z cez den som malo pila, cize davaj pozor na to kolko cez den vypijdes a skus si napr. kazdu polhodinku dat par glgov vody, caju alebo niecoho, nie je vraj dobre ak uz citis ze si velmi smadna a potom sa naraz napijes...lepsi je pravidelny prijem...
drzim aplce aby si to skoro vyriesila :)

dana

Hmm berieš aj nejaké lieky, alebo ako sa snažíš tomu predísť? Čo robíš, keď to na Teba príde napr. na ulici? Ďakujem.

hmm

Dana, ja to mam tiez a stava sa mi to ked som vycerpana alebo unavena, alebo po dlhom dni v skole a viem ze si musim lahnut a byt v klude, lebo inac ma rozboli hlava, ja som zvykla mat velmi silne migreny, a vzdy to zacinalo tak ze mi blikalo pred ocami az som takmer vobec nevidela... lekari povedali, ze je to preto, lebo v hlave smerom ku ociam sa prudko stiahnu cievy a potom ked sa zacinaju roztahovat nastupi bolest hlavy...

dana

Díky Pipa. Vyšetrenie mi robili nedávno, aj železo atď. Všetko bolo vraj v poriadku. Tak neviem. Ale minule som našla na internete,že je to predzvesť migrény tzv.aura. Tak neviem.

pipa

Ja to poznam odmalicka. U mna je to znakom nizkej hladiny hemoglobinu v krvi.(anemia) Takze, ked sa to u mna po urcitej dobe znovu zacne, hned si objednavam tabletky s vysokym obsahom zeleza. Potom sa to asi po 2 tyzdnoch zlepsi. Ked zelezo zase vysadim, tak mam pokoj tak 4-5 mesiacov. A potom sa to zasne odznova. Je to smutne, ale zial fakt, ze lekari, ked sami nevedia, tak to pomenuju "nervy". Mam s tym skusenosti... takze by som Ti odporucala vysetrenie krvi.