Blikanie pred očami

Príspevok v téme: Blikanie pred očami
dana

Pred očami sa mi niekedy robí také blikanie. Najprv si uvedomím, že na vec,ktorú sa pozdrám nevidím dobre, potom keď zatvorím oči vidím také blikanie.Vezmem si Magnézium,na 30 minút si ľahnem a prejde to. Neurolog.vyšetrenie, magnetická rezonancia je v poriadku. Neurológ mi povedal, že sú to asi nervy.Neviem,ako mám tomu predchádzať,bojím sa že sa mi to stane na ulici. Môže mi niekto poradiť?

tatiana1

ja neviem, či sa to moje dá nazvať mžiky, skôr také vlnenie alebo čo, proste mi to bráni vidieť ten obraz celý, ani slovo nevidím celé a vždy to je na jednej strane, väčšinou vľavo. tak pozná niekto presne tento stav?

tatiana1

Mňa švihne. Dnes sa mi to ráno zas stalo, taký stav som chytila, že hrôza. Fakt tu nikto nevie poradiť, čo s tým blikaním? Ako ho odstrániť? Ja neverím, že to je migréna, lebo mňa hlava bolí iba chvíľu a iné príznaky migrény nemám

tatiana1

ja to mám s tým videním iné. Mne sa stane, že proste prestanem vidieť celý obraz a vidím iba jeho časť, napr. pol človeka alebo pol slova, ani prečítať nič nedokážem. Vždy som potom bohovsky unavená a bolí ma hlava. Stáva sa to cca raz za mesiac...

ryba60

Nerozumiem tomu,ale je možné, aby z popisovaneho blikania bola nakoniec migrena, na ktoru ste sa vsrtci zamerali, ked sa neprejavuju bolesti hlavy ?? Danka a toto si na ktorej stranke zistila? Tvoj výrok:"Keby som to vedela skôr, že je to migréna, ukľudním sa."Ked ta toto zistenie ukludnilo,tak to bude asi psychickeho povodu a nie migrena.

otaznik123

No ja mam velmi podobny problem ako vy...len ma trapi asi este inteznivnejsie...mam to uz asi 3 mesiace:pred ocami mam neustale ,, blikanie,,take jasne biele svetlo a niekedy sa mi zjavuje este aj taka bodka zlto-modra...ked si to nejak neuvdomujem a nemyslim na to tak to v podstate asi ani newidim(napr. ked mam nejaku aktivitu a prestanem na to mysliet)...no zachvilu to vidim zase a tak dookola...bol som aj na vsetkych moznych vysetreniach(infekcne,ocne,neurologicke) a nic mi nenasli teraz skusam ludoveho liecitela tak uvidim ci to pomoze...okomentujte moj prispevok ak sa aspon trochu podoba vasim problemom...zdar

tatiana1

Tak potom to mám aj ja :-) Ale pre istotu zájdem v piatok tomu neurológovi, nech na mňa kukne, aj tak viem, že mi povie, že mi nič nie je...