Blikanie pred očami

Príspevok v téme: Blikanie pred očami
dana

Pred očami sa mi niekedy robí také blikanie. Najprv si uvedomím, že na vec,ktorú sa pozdrám nevidím dobre, potom keď zatvorím oči vidím také blikanie.Vezmem si Magnézium,na 30 minút si ľahnem a prejde to. Neurolog.vyšetrenie, magnetická rezonancia je v poriadku. Neurológ mi povedal, že sú to asi nervy.Neviem,ako mám tomu predchádzať,bojím sa že sa mi to stane na ulici. Môže mi niekto poradiť?

RNG

Migrena je obvykle z nahromadenia splodin v tele. Niekedy je zo spomaleneho travenia a putrifikacii v crevach(premnozenie bakterii, hnitie)
Na to treba precistit crevny system=vlakniny, psylium,probiotika.
No a toxiny vyplavi extra voda. Treba viac pit na migreny.
Niekedy nezskodi si precistit pecen(1/2 protokol dr Berksona, spomenuty predtym)
Tetania a mineraly bolo spominane viackrat, hlavne sa jeda o nedostatku aspon jedneho z tychto: Na, K, Ca a Mg=horcik=magnezium.

tatiana1

Hm, tak čítala som si to aj ja o tej migréne na www.choroby.sk a celkom presne to na mňa asi nesedí, neviem. Ja nevidím vždy iba jednu polovicu, aspoň sa mi to zdá, doteraz to vždy išlo z ľavej strane, neskôr z pravej a teraz už mám pocit akoby sa mi išli krížiť oči. No a mne sa potom hlava skôr točí a mám ju hrozne ťažkú, nie je to ostrá pulzujúca bolesť. A trvá mi to viac ako 15 minút to rozhodne. A Danka mne sa to stáva veru aj v robote aj hocikde, dnes dokonca dvakrát a stále nejak divne vidím sa mi zdá. Každopádne zajtra idem zas na neurológiu, nech sa už niekto vyjadrí...

vilko

ludia, ja by som sa chcel opytat ci ste mali niekto take videnie akoby ste mali pred ocami jasne biele zrnenie ako v telke len o nieco jasnejsie. Mne sa totiz pred rokmi na strednej stala taka vec. A stratil som casti periferia. tak som siel domov, ked sa mi to stalo druhy raz, isiel som na ocne, hospitalizovali ma a zistili mi glaukom. No, aspon si tak myslia. V poslednom case mam pochybnosti o tejto diagnoze... Kazdopadne niektore symptomy tuto popisane sedia aj na mna tak sa snazim zistit ci nemam zle stanovenu diagnozu... vdaka

jaja

Aj mne pred nedávnom začalo akoby blikať pred očami a ešte som videla také drobné čierne bodky,ktoré sa mihali a poletovali mi pred očami.
Inak žiadna bolesť,ani nič také.Iba to blýskanie mi vadilo.Nebola som u lekára,neberiem žiadne lieky. Presviedčam samu seba,že to nič nie je a ako prišlo,tak odíde.Som totiž strachopud...bojím sa lekárov ako čert svätenej vody.A radšej budem kadečo vymýšľať,len aby som tam nemusela ísť.

Danka

Ešte pre Peťa: môže to byť tiež čo mám ja. Dočítala som sa, že je to očná migréna, hoci mňa hlava nebolí, len po blikaní sa cítim čudne, mám problém s rečom. Potom sa vyspím a prejde to. Na štítnu žľazu sa liečim aj ja, neviem ale či to má vplyv na blikanie. Možno všetko so všetkým súvisí. Napíš čo na endokrinológii ti povie lekár.

Danka

Ako dom napísala do tohto fóra, a ako som vlastne zistila čo mi je, cítim sa lepšie. Viem, kedy m to príde, naučila som sa to trošku predvídať tak, že keď mám stres a som veľmi roztržitá, radšej si dám magnézium, organizmus sa trochu ukľudní. Chodím aj na jogu-to je tiež super a samozrejme ako píšete cvičenie na krčnú chrbticu-tiež joga. Akupunktúru som skúšala asi pred 10 rokmi, veľmi to tiež pomohlo na chrbticu.Takže psychická a duševná pohoda je prvoradé.

morka

Danka toto mava aj moja mama. Ma problemy s krcnou chrbticou. Suvisi to spolu, niekde medzi krkom a hlavou ma take zdurene uzliny a usadeniny, proste nieco v tele neprudi ako ma. Velmi jej na to pomahaju masaze, podla mna je vyborny napad aj akupunktura. A trochu posiluj na chrbat aby si mala dobre drzanie chrbtice. Ak budes mat chrbticu zdravu a krv a lymfa budu rozprudene a nic sa ti v krcnej chrbtici nebude brzdit, tak urcite prejde aj to mihanie pred ocami.