Bolia ma klby a kosti, mam 20 rokov

Príspevok v téme: Bolia ma klby a kosti, mam 20 rokov
glacierka

Ahojte, mam dvadsat rokov. Posledne dva tyzdne sa budim s neuveritelnymi bolestami klbov (ramena, clenky, kolena). Clenky a kolena ma zacali bolievat, odkedy behavam.. hlavne paty.. Ale tie ramena, to je neuveritelna bolest, nemozem dvihat ruky, obcas to prejde, obcas to mam cely den.. Zo zaciatku pomohol fastum gel, no uz nezabera ani ten.. pomoze mi niekto?

Romik1972zh

Ahoj. Tak už je to 7 rokov od napísania tvojho príspevku, tak by ma zaujímalo, čo ti pomohlo, alebo či ťa ešte bolia tie kĺby. Daj radu. Ďakujem. Roman

Sojkaa

Pri opakujúcich sa problémoch treba kĺby vyživiť zvnútra. Gély na natieranie pomožu na akútny problém ale nevyriešia ho.

Barbora.Barbora

Mňa toto trápi už pol roka začalo to rukami. Bolesti zápästí. Jedna ruka neskôr druhá ruka.Jeden deň dva,nemohla som nič dvihnúť pri nejakom pobybe ma to pichalo bolelo pri stlačení klbu...potom to prešlo. Išla som k mudr.tá mi povedala že to je len presilené. Natrela som veral gelom alebo ibalgin gel. Obviazala. Lenže ani po mesiaci mi začali puchnuť aj klby na prstoch. Nemohla som zohnuť prsty na pravej ruke. Dg.zápal karpalneho tunela. Lieky antibiotika proti zápalu. Prešlo to operacia nebola nutná. Hmmm...myslela som že mám pokoj lenže bolesti sa zhoršovali hlavne ráno alebo v noci...nemohla som zavrieť ruku v päsť no a jedno ráno som vstala neni to tak dávno presne na veľku noc....a nemohla som pohnúť hlavou ani pravou rukou doslovne ma seklo bolelo ma v ramene pri lopatke v krcnej chrbtici tak že od bolesti som plakala horučka bolesť hlavy...pocit na zvracanie...zase lieky injekcie ortoped neurologia ct.čko MRI(magnetická rezonancia) reumatolog atd. Prvá dg bola cervicalgia...mala som zápal krčnych stavcov...neskor po vysetreniach reumatoidna artritida...a to mam 25r.myslela som že reuma trapi len strarých ľudí....neodkladajte návštevu lekára trvajte na vyšetreniach. Každý má iný prah bolesti ale ak je to neunostné a trvá to dlhšie treba isť k doktorovy...

Gima

Desať tipov, ako sa stravovať:

Ideálne je jesť päťkrát denne ovocie a zeleninu.
Uprednostnite čerstvé domáce sezónne produkty.
Tepelne upravujte potraviny tak, aby nestrácali výživné látky, pričom minimálne polovicu dennej stravy by mala tvoriť surová strava.
Aspoň dvakrát do týždňa jedzte morské ryby.
Vypite počas dňa dva až tri litre tekutín.
Obmedzte jedlá z bielej múky, s obsahom cukru a priemyselne spracované polotovary.
Z olejov používajte rastlinné za studena lisované s vysokým podielom nenasýtených mastných kyselín, napríklad Omega-3.
Obmedzte na minimum pitie kávy.
Znížte príjem bielkovín z mäsa a údenín.
Dbajte na bohatý prísun vitamínov, ktoré pôsobia ako antioxidanty (A, C, E, kyselina listová).

Gima

Najčastejšie ochorenia kĺbov
symptómy a problémy podozrenie na liečba
Bolesti v slabinách pri chôdzi ochorenie bedrového kĺbu návšteva lekára, ortopedické vyšetrenie, RTG bedrového kĺbu
Bolesti v chodidle a kĺboch prstov na nohách, opuchnuté kĺby, bolesti ráno pri vstávaní, bolesti v kĺboch na prstoch rúk zápalové kĺbové ochorenie návšteva lekára, celkové vyšetrenie, odber krvi, event. RTG na spresnenie diagnózy
Časté bolesti v kolenách pri zaťažení, praskanie, zdurenie, obmedzená pohyblivosť kolenného kĺbu, zlepšenie stavu v pokoji opotrebovanie kĺbu, artróza (opotrebovanie kĺbovej chrupavky), zmäknutie a strata elasticity kĺbovej chrupavky
návšteva lekára, ortopedické vyšetrenie, event. RTG vyšetrenie, event. medikamentózna liečba, rehabilitácia
Bolesť v jednom kolene s opuchom a pocitom napätia, prípadne sčervenaním výron do kolenného kĺbu potrebná návšteva lekára, punkcia kolenného kĺbu a vyšetrenie vnútrokĺbovej tekutiny
Bolesť v jednom alebo oboch kolenách a bolestivé iné kĺby sprevádzané sčervenaním, prípadne opuchom reumatická artritída (akútny a chronický zápal kĺbov), chronická polyartritída, dekompenzovaná artróza, artritída pri psoriáze návšteva lekára pre spresnenie diagnózy
V mladosti: občasné bolesti v jednom kolene, náhla nemožnosť pohybu kolenného kĺbu osteochondróza, poranenie či poškodenie menisku, poranenie alebo poškodenie chrupavky návšteva lekára, RTG vyšetrenie, po zvážení lekára prípadná artroskopická operácia
U mladistvých, najmä u dievčat: bolesť pod jabĺčkami pri záťaži chondropatia jabĺčka (poškodenie či zmäknutie a strata elasticity chrupavky na kĺbovej ploche jabĺčka) návšteva lekára, prípadne RTG vyšetrenie často zdĺhavý priebeh

Gima

Pomáhaju tiež mliečne produkty ako kefir, jogurty, syry, v ktorých sa zrením vytvarajú látky, ktoré majú vplyv na denzitu kostí.