Cukrovka 1.typu a invalidný dôchodok

radana

Ahoj karioll.Nestaci sa informovat,treba si davat ziadosti..Uradnicka ti sama od seba nic neda,akoby davala zo svojho...

17

radana,velmi dakujem za novu informaciu!V aprili sme boli na posudenie naroku na dietne stravovanie no informacie ziadne,ako by to islo z ich vrecak.Je to jedna velka birokracia,pre poistovne sme iba na platenie odvodov no ked maju dat nieco oni musis sa to dozvediet iba nahodu.Este raz dakujem!!

radana

ZTP obcania su celkovo malo informovani.Inak vsetci ZTP obcania,ktori boli posudzovani pred januarom 2009 na UPSVaR,tak tieto posudky platia tiez len do roku 2013 a budu sa musiet znova najneskor v roku 2013 preposudit po novom.

radana

Este pre vsetkych ZTP obcanov-je velmi dobra stranka www.csz.sk kde su velmi podrobne popisane vsetky potrebne info a su pravidelne aktualizovane..

radana

Tym som chcela napisat,ze modre znacky na auto sa uz nevydavaju,uz sa vydava na UPSVaR parkovaci preukaz,ktory je platny v celej europskej unii a je tam uz aj fotka ZTP obcana.

radana

pre 17-volakedy daval tieto modre znacky zvaz invalidov,potom to preslo na krajsky urad-ten tieto znacky vydaval a teraz najnovsie vydava PARKOVACI preukaz Urad prace,soc.veci a rodiny,oddelenie posudkovych cinnosti.Pozor,lebo tieto modre oznacenia platia iba do roku 2013.

17

radana,neviem ake to mas informacie,no moje su take ako som uz pisala.Manzel pracuje,do prace chodi na 8hod posvojich.Invalidny vozik ma iba na znackach,ktore mu dal zväz invalidov.Na benzin nedostava a nema narok na kompen.prispevok na auto.Myslim,ze chorobu ktoru ma by urcite vymenil za vsetky tie vyhody,ktore im stat dava(a najhorsie je,ze doktor ti nic neporadi po vsetkom na co mas narok musis patrat a hlavne sa nesmie nechat odbit!!!!Diabetes ma 10 rokov.)

NDM1

Dnes je Svetový deň diabetu - pozdravujem
všetkých,ktorí už majú tú "česť" žiť
s touto "sladkou" chorobou,ale aj tých
ktorí ju nemajú .

K tej problematike ŤZP by som odporúčal
pozrieť si napr.aj informácie na
stránke:

www.informovanypacient.sk

Prajem všetkým príjemný deň.