Cukrovka 1.typu a invalidný dôchodok

eng

Ešte jeden pokus o poslanie celého príspevku... :-)
=========================================

major69,

mať diabetes mellitus 1. typu, ktorý je liečený inzulínom má "nesmierne výhody":

- môžeš mať napríklad glukometer raz za 5 rokov hradený z poistenia a k nemu mesačne AŽ 75 testovacích prúžkov, čo Ti dáva možnosť prispieť štátu na daniach pri dokupovaní ďalšieho množstva prúžkov

- ďalšou výhodou je, že ak chceš používať inzulínovú pumpu so systémom kontinuálneho merania glykémie a s ochranou proti nepoznanej hypoglykémii (kedy pumpa sama zastaví na čas 2 hodiny dávkovanie inzulínu) môžeš si na ňu doplatiť iba 538,99€ (cca 16000,-Sk)

- a aj na infúzne sety si k pumpe môžeš mesačne odkladať od 6€ do 60€, ktoré zaplatíš za jedno balenie setov, ktoré Ti vystačí na cca 1 mesiac

- a keď už takúto pumpu budeš mať a budeš pomocou nej mať dobrú dlhodobú kompenzáciu (HbA1c

eng

dokončenie predchádzajúceho príspevku...

major69,

- a keď už takúto pumpu budeš mať a budeš pomocou nej mať dobrú dlhodobú kompenzáciu (HbA1c

eng

major69,

mať diabetes mellitus 1. typu, ktorý je liečený inzulínom má "nesmierne výhod":

- môžeš mať napríklad glukometer raz za 5 rokov hradený z poistenia a k nemu mesačne AŽ 75 testovacích prúžkov, čo Ti dáva možnosť prispieť štátu na daniach pri dokupovaní ďalšieho množstva prúžkov

- ak potrebuješ glukometer ktorý Ti povie akú glyčku nameral musíš si doplatiť (aj keď si slabozraký, alebo úplne nevidiaci) 70,07€ a poisťovňa Ti veľkodušne z Tvojho zdravotného poistenia prispeje sumou 23,59€

- môžeš používať napríklad jeden z najmodernejších dlhodobých inzulínových analógov ak chceš zo svojho vrecka hradiť doplatky za perá pre tento typ inzulínu

- ďalšou výhodou je, že ak chceš používať inzulínovú pumpu so systémom kontinuálneho merania glykémie a s ochranou proti nepoznanej hypoglykémii (kedy pumpa sama zastaví na čas 2 hodiny dávkovanie inzulínu) môžeš si na ňu doplatiť iba 538,99€ (cca 16000,-Sk)

- a aj na infúzne sety si k pumpe môžeš mesačne odkladať od 6€ do 60€, ktoré zaplatíš za jedno balenie setov, ktoré Ti vystačí na cca 1 mesiac

- a keď už takúto pumpu budeš mať a budeš pomocou nej mať dobrú dlhodobú kompenzáciu (HbA1c

major69

chcel by som vedet ake mam vyhody a oslobodenie ked mam cukrovku, picham si 4-krat denne a uzivam rano a vecer tabletky STADAMENT.Prosím o radu.S pozdravom Jozef

miškovamama

hybe
u nás sa jednalo len o tento rok, tak asi to za minulé obdobia je iné. Aj tak Ti držím prsty, že si sa do toho pustil
a kúp niečo pekné za to napr. na vianoce svojim najbližším.
Alebo odlož na časy, keď nám zase zdraží inzulín........

hybe

miškovamama mozno preto nepytali od teba tie zlozenky,teda platobny doklad SIPO, lebo tie SIPO listky su potrebne iba od obdobia 11/2006 az 3/2008 kde na zaklade tych zlozeniek (platobnych dokladov SIPO) na poste vratia za spominane obdobie zaplatene koncesionarske poplatky (pravda ak boli KP riadne zaplatene a ak uz bol v tom obdobi preukaz ZTP),od 3/2008 je portrebne uz ziadat vratenie iba pisomne.To prave idem urobit a zajtra to poslat do Blavy a tiez zajtra si na pošte vyzdvyhnem zaplatene KP s pred 3/2008

miškovamama

hybe
som rada, že som pomohla, ale až keď budeš mať preplatok na účte, potom sa teš. Ináč do tej žiadosti treba napísať aj č. účtu resp. adresu, kde ti majú vrátiť preplatok. A zloženky o zaplatení od nás nikto nepýtal..... Ja som poslala len kópiu rozhodnutia o priznaní ŤZP a tú žiadosť a do cca dvoch mesiacov mi peniaze prišli.
Všetkým pekný deň.

hybe

super miškovamama,aj ked nie som vlastnik nasho domu iba zijem v spolocnej domacnosti a mam ZTP,tak nam zrusia platenie koncesionarskych poplatkov a vratia nam uz platene KP od marca 2006,ak pravda budeme mat zlozenky za kazdy mesiac (mali by sme ich este mat odlozene...sa ma dva krat opytala pani za prepazkou na poste,ze preco som neprisiel skor a ja jej na to to iste,ze som nevedel o tom :) este raz dik