PP-ckari a podobni:-)

Príspevok v téme: PP-ckari a podobni:-)
usmev:)

zdravim vsetkych, ktorych sa tato tema tyka/tykala:-)
pred niekolkymi rokmi som nezvladla napor stresu a da sa povedat, ze som sa zosypala.. mala som hnusne obdobie, absolutnu nechut do zivota, bola zo mna troska fyzicky i psychicky.. potom sa vo mne nieco zlomilo, zabojovala som a vyslo aj u mna slniecko:-) samozrejme, ze nieco taketo cloveka poznaci.. mavala som strach byt sama doma, mala som strach niekam ist, ze sa mi zopakuju take stavy, ake som mala vtedy, ked som na tom bola tak zle.. jednoducho, akoby to vyustilo do mensej formy PP = panickej poruchy, uzkosti..
potom som sa opat zatala, snazila si uvedomovat vei, ovplyvnovat myslienky, pomahat psychike, az nastalo naozaj lepsie obdobie:-)
potom bolo dlho fajn, az na leto - mala som z jedneho "problemu" strasne stresy, zle som kvoli tomu spavala a podobne.. teraz si uvedomujem, ze to bola uplna banalita, absolutne nic vazne, no vtedy ma to uplne "znicilo", az sa u mna zacali objavovat ataky.. chvilku dobre, chvilku horsie.. nemusim ich asi opisovat, kazdy kto vie o com hovorim, ma pochopi.. opat som zatala zuby a snazila som sa menit veci, seba, vsetko na co som mala silu.. od leta az po dnesny den musim silno, silno zaklopat o drevo.. neda sa porovnat obdobie vtedy a teraz:-) je to lepsie.. nerada byvam sama, ale ked je treba, som aj sama a nerobim cirkus:-) nerada chodim niekam do daleka, lebo sa bojim, ze by sa mohlo nieco stat, no uz aj to sa snazim prekonavat.. absolvovala som par ciest a zvladla som ich:-) jedine co mi ostalo je dost velky strach o zdravie..
momentalne som vsak vdacna za kazdy novy den, kazde nove rano.. tesia ma aj tie najmensie veci okolo mna, aj to, co ostatni povazuju za samozrejme.. milujem zit! aj cez vsetky problemy, kotre sa pritrafia som vdacna za svoj zivot..
a teraz to, kvoli comu sem pisem:-) odkedy skoncilo to silnoatakovske obdobie, necitim sa fyzicky uplne ok.. stale mam este v sebe akysi blok, ktory kontroluje cele moje telo a ma o neho strach.. ja sa mu ani nedivim, ked si predstavim akym stavom som svoje telo muselo vystavovat (v tom obdobi bolo vsetko zle - maximalne oslabena imunita, neustale nejaka choroba, bolesti hlavy, silne busenie srdca, bolesi hrdunika a podobne..) no teraz by som chcela byt aj psychicky, aj fyzicky maximalne v poriadku:-) lenze: obcas mavam take zvlastne pocity na srdci.. ked mam nejake tie stresy, prejavi sa mi to busenim srdca.. snazim sa ale uz viac relaxovat.. no obcas mam pocit akoby slabosti na hrudniku.. neviem ci to spravne opisujem, ale nieco take, akoby ste citili, ze vam slabo bije srdce.. ani ho necitite bit, respektive len tak slabunko, aj tep je tazke nahmatat.. potom sa prelaknem, tak zacitim, ze uz je to ok:-) a ta slabost navyse prechadza do ruk, mam ich take slabe, nehovorim, ze by som nimi nemohla hybat, len su take slabe..sem-tam mavam este tlak na hrudniku, obcas pride nejake to tazke dychanie, ale skutocne sa to neda porovnat s tym co bolo.. dost citlivo reagujem na zmeny - aj teraz toto nahle ochladenie, alebo ked vstupim do horucej vody, mam taky zvlastny pocit.. taktiez sa mi stava, ze ked idem spat, tak citim akoby mi zvlastne bilo srdce, tak potom sa mi aj tazko zaspava.. myslite si, ze toto vsetko je dosledok toho obdobia, ktore som mala a dufam, ze uz je z velkej casti za mnou? obcas mam sice take pocity, kedy sa bojim, ci do toho opat nepadnem, no snazim sa spamatat sa a zit pre krajsie veci:-)
bola by som rada, ak by ste sa vyjadrili.. taktiez by som bola velmi rada, ak by sa vyjadrili ti, ktori maju podobne obdobie za sebou a ako sa maju momentalne fyzicky.. poznacilo vas to? nemate strach o svoje zdravie? nemavate este take zvlastne pocity, ktore sa tykaju prevazne srdca? napiste prosim:-)
dakujem za vsetky nazory a odpovede, prajem vam vsetkym krasny den a hlavne vela zdravia a usmevu do zivota:-)

shosa

usmev - nebudeme si tu dakovat navzajom:) ,ty rovnako ked nie ovela viac pomahas mne so vsetkymi prispevkami. moj mail deni.cerv@gmail.com, tam mi napis nech viem tvoj mail a ti tam napisem aj cislo alebo ty tvoje.

usmev:-)

ahojte vsetci:-)
nehnevajte sa, ze odpisujem az teraz:-)
stale som bola v tom, ze nikto nic nenapisal, tak som nechcela zasa pisat iba je, aby to nebolo len o mojich prispevkoch:-)
vlocka:), pekne si to napisala:-) mne pripada, ze uz mas zivot viacmenej pod kontrolou, ze uz sa ti viac dari zvladat rozne stresove situacie, neviem:-) v kazdom pripade, dufam, ze je to pravda a mas sa uz ovela, ovela lepsie:-)
shosa - uplne krasny prispevok.. dakujem, ze si mi ho napisala:-) je tolko toho, co by som ti k tomu chcela napisat.. mozem ti poslat mail? neskutocne si vazim tvoju pomoc, to, ze si ochotna sa so mnou (v podstate uplne niekym neznamym) stretnut a pomoct mi, ani nevies ako si to vazim.. a to iste aj s tym telefonatom, neviem ci aj ostatni ludia su az taki dobri, ako si ty, dakujem:-) rada by som ti napisala mail a tebe konkretne napisala rozne veci, co by som chcela:-) ak mozem samozrejme..
urcite sa vam este ozvem, lebo je toho viacej co by som vam za tu dlhu dobu povedala, no akurat sa chystam obedovat, sem som len narychlo zasla:-) vdaka za kazdy novy prispevok.. mam vas rada!

shosa

vlocka - ano poznam vela ludi co Sedatif jedia a niektorym to pomaha niektorym nie, mne osobne nie. Poviem ti preco to lekarne nepredavaju - no jednoducho preto lebo sa im to nevyplati ludia to nekupuju:) Nazor lekarov je preto taki lebo ich ucinok je zalozeny na placebe teda na nicom konkretnom preto to mnohi lekari odmietaju. Niesu nijako skodlive, ako vravim je to len cukor , ale je mozne ze tvoja psychika ich prijme a pomoze ti to. Ak kvapky Persen ak ti zaberaju je velky predpoklad ze aj toto

shosa

No poviem to takto.
Usmev konkretne k tebe - nie je normalne aby si sa takto tyrala. Evidentne lieky potrebujes, proste ich potrebujes, prepac ze tak tvrdo ale uz sa mi az rozum zastavuje ako sa bojis. Nebudem ti tu pisat ze sa ti nieco moze stat, samozrejme ze sa ti moze stat a to to ze cely zivot pretrpis v obrovskej bolesti, zachvaty sa ti budu zintenzivnovat, ved uz vidis objavuju sa ti stale silnejsie attaky. Co ti sibe? coho sa bojis, myslis ze ked budes brat rok - dva tabletky tak sa ti stane nieco? urcite potrebujes pomoc nech sa ti ulavi, ako sa mozes takto tyrat. To ti povie kazdy psychologicka. Urcite chod hned k nejakej, to ti pomoze. Aspon ta usmerni a povie ti jej nazor.

K tomu kardiologovi - preco si myslis ze vysoky tep by ho mal popliest pri vysetreni, okrem toho je vysoky tep normalny, len tebe sa zda ze bije srdce prirychlo. Ano poviem ti to takto ze ti povie ze treba navstivit psychiatra kvoli liekom, presne to ti povie. Si zdrava uplne, ak by ti nieco bolo, tvoje srdce by to uz davno vzdalo, ktovie ako dlho ho uz tyras takymito rozcvickami. Potrebujes lieky, psychologicku, zacat cvicit. A postupom casu lieky vysadit potrebujes sa zbavit laku a bolesti aby si zacala rozmyslat nad sebou a nad tym preco to vzniklo. To ze sa bojis ist k lekarovi a stane sa ti co opisuje je tiez sucastou poruchy, nie je to normalne, ziadnemu cloveku sa to nestane, iba ak trosku sa mu zvysi tep a tlak ale nie tak ako vravis, presne co opisujes som zazila poznam to. TAk rychlo ako ti bije srdce hrozne boli, proste je to trapenie samej seba, nie preto ze sa ti moze nieco stat, ale preto ze sa psychicky tyras.
Chces vediet co sa ti moze stat? robi sa ti asi toto tym ze spanikaris, tvoja hlava produkuje vela adrenalinu ten rozbuchava srdce, co je uplne normalne a prirodzene nijako to neskodi, ale iba ak je to opotstatnene to znamena si v pohybe, cvicis, behas, alebo bezne vykyvy pri hneve, placi a podobne. Ak sa to deje roky - srdce trpi adrenalin vyprodukuje energiu kt. nie je spotrebovana a tym sa srdce nici. Mozes sa s tymto chovanim dozit 100 rokov aj 50, tak ako aj ked beries akekolvek lieky ako AD a podobne. Proste kazdy organ reaguje inak. Kazdopadne si teraz skodis ovela viac ako keby si brala lieky. Poviem ti to takto, z tvojich prispevkov mam pocit ze si velmi mlada, kolko mas mozno 20 rokov? Cim skor sa zacnes liecit tym lepsie, prosim ta povec to rodicom a navstiv psychol. a psychiatra. Usmev nikto to nemusi vediet len ty, ale sa uz netyraj si mlada, vsetko sa ti vrati do starych kolaji, dostanes sa z toho, ale sama to evidentne nezvladas, odkial si? mozeme sa stretnut osobne a pokecat poradim ti vela veci, vysvetlim co chces. O ludskom tele a psychike cloveka viem straaaaaasne vela. A nezabudni ze trpim touto poruchou. Usmev nehnevaj sa ale velmi ma hnevas ked vidim ze si mlada a mas sancu zit normalne, nie sancu ale je to jasne ze budes zit normalne, ale ty to odmietas. Je velmi vycerpavajuce fungovat normalne - chodit do skoly a vsetko ostatne v takomto stave. Nerob to a najdi pomoc. Ak chces zavolam ti mozem? pokecame, mam orange po 18 mam zadarmo vela by som ti pomohla, myslim si ak nie zlozis a uz sa nikdy nebudeme pocut vidiet. Ja som mala hrozne ataky a moja doktorka mi velmi pomohla vysvetlila vela veci a tak.

vlocka:)

este som zabudla, shosa, uz si niekedy jedla tieto homeopatika Sedatif? alebo nejake ine homeopatika? alebo poznas niekoho, kto ich jedol? ja som sa len zarazila, ked som pocula, ze niektori lekari su za homeopatika, ale niektori ich razne odmietaju. a v niektorych lekarnach ich vobec nepredavaju a nepredavaju tam ziadne homeopatika, dokonca zevraj tam nepredavaju ani ziadnu antikoncepciu. takze skor si myslim, ze to bude z nabozenskeho hladiska. ale neviem, ci to suvisi aj s homeopatikami, ze z nabozenskeho hladiska su skodlive????? nechapem.ä
to je vsetko. este raz pekny vecer vsetkym.

vlocka:)

caute hokly.
ako vidim, tak v poslednych dnoch mame vsketky akesi cudne dni. ja som mala dnes riadne blby den. citim sa hrozne, pretoze menzes mam dostat kazdu chvilu, takze mi je tak slabo.
shosa, prosim ta, ake cviky cvicis, ked hovoris, ze sa tie vykyvy tak nepocitujes? pretoze ja som taka slaba, ze neviem, ci by som este nejake tie cviky zvladla:))). dnes som prisla taka vystavena z prace, mala som dost narocny den, ze ledva som prisla domov a musela som si na 15 minut lahnut, lebo mi bolo az na vracanie.
usmev:), s tym kardiologom ta uplne chapem. ja mam ten isty problem so zubarom. inac, ty si minule pisala, ze sa chystas ku zubarovi. bola si? a ako si to zvladla? vies, pisala som ti, ze mna odtial odviezla sanitka, lebo som tam dostala zachvat, takze som u zubarky nebola 2 roky. no a uz je najvyssi cas ist, lebo sa cele 2 roky kazde rano budim s tym, ze musim ist ku zubarke. ale musim si najst inu, lebo k tej by som uz ani nevosla do cakarne:))). no a ked si len spomeniem, ze tam sedim, tak mi pride slabo a neda sa mi dychat. hroza. normalne sa rozmyslam nad tym, ze ked tam pojdem, tak si dam nejaku tabletku na ukludnenie. inaksie to nevidim. a s tym kardiologom som ti chcela povedat len tolko, ze ako som ti pisala, ze hned po tom zachvate, co ma odviezla sanitka, tak som bola hned na EKG a tam mi nic nezistili. takze kardiologovia dobre vedia, ze busenie moze byt aj zo stresu, takze urcite to budu uplne chapat. len mu to najskor povedz, ked tam pojdes. a doktor, ktory bol v sanitke mi povedal, ze casto takto chodia k ludom a hlavne ku mladym babam, ze im busi srdce. a hovoril mi to uplne v klude, ze je vsetko OK. vtedy som sa normalne ukludnila. ja zakazdym, ked som mala zachvat, alebo ho isla mat, tak ma chytila panika, ze urcite mam nieco so srdcom a ze musim si ist dat rychlo srdce vysetrit. no a len co som si na to pomyslela, tak ma chytil taky zachvat, ze az:))). srdce sa mi rozbuchalo, snazila som sa stale si hovorit, ze o nic nejde, ze je to len zachvat, ale v tom momente cokolvek si hovoris, tak je to marne... No a ked som sa mala dlhsiu dobu dobre, tak som na kardiologa ani nepomyslela.
usmev:), ale som rada, ze si sa konecne rozhodla zavolat tej psychologicke. chod k tej, ktoru si si vytipovala, radsej pockaj do tych vianoc. ved tie prejdu ako voda, trochu si cez ne oddychnes a potom pojdes. uvidis, ze to bude lepsie. ona ta trochu usmerni v tvojich myslienkach. a je to uplne super pocut to od takeho cloveka, ktory sa tomu rozumie a pozna tie suvislosti. takze sa uz tesim, ako napises, ze si tam uz bola. tie prve sedenia budu trochu tahsie, ale postupom casu si zvyknes.
tak to je zatial vsetko, nic ine ma nenapada.
pekny vecer.
ahojte.

usmev:)

shosa, este k tomu kardiologovi.. najhorsie je, ze v poslednom case, vzdy ked si na neho spomeniem, uplne sa rozrusim.. este viac mi boije srdce.. neviem ako zvladnem tu navstevu..
hrozne sa bojim, ze mi povie nieco neprijemne, sama neviem, ale mam z toho hrozny strach..
na zaciatok by mi strasne pomohlo, keby existovali nejake pomocky, lieky, testy, ktore by predavali, vdaka ktorym by si aspon vedela ci je srdce zdrave alebo nie:-) len ci nemas nejaku vaznu chorobuu, ci bije tak ako ma:-) to by bol prevratny objav, co?
nieco take by mi strasne vyhovovalo, nech aj hocijaky drahy pristroj by to bol, no aspon to vediet.. viem, ze toto vsetko mi poskytne aj navsteva kardiologa, no mam z toho akysi obrovsky strach.. navyse mam panicky strach z lekarov a navyse viem, ze ked vstupim do cakrne (uplne automaticka reakcia) - rozbusi sa mi srdce ako nikdy.. a neviem ci mu bude stacit vysvetlenie, ze toto sa deje pre moje strach.. co ak to nepochopi, bude neprijemny (s takym pristupom som sa stretla velakrat), povie mi, ze s takymto pristpuom zivota skoro zomriem - ked uz len z takych beznych zalezitosti dokazem mat stresy a dokaze mi busit srdce hroznou rychlostou.. takze takto..

usmev:)

ahojte baby:-)
som tu naozaj len narychlo, vecer napisem viac..
chcem vam len povedat, ze tak ako dnes poobede, som sa nemala uz davno.. strasny atak som dnes zazila, aky davno nie!
pravdepobne aj viem z coho vznikol, aspon teda predpokladam..
hned ako sa to stalo, som si v duchu povedal, ze teraz pretiekol pohat trpezlivosti a prvykrat som sa odhodlala zavolat tej psychologicke, ktoru som si vytipovala (k tej starej sa uz NIKDY nevratim) a povedala, ze ma teraz plno, ze moze najskor az po vianociach.. aj ked som sa pytala, ci by to naozaj neslo skor, tak opvedala, ze ju to mrzi, ale naozaj sa neda.. takze teraz neviem ci cakat do tych vianoc alebo co, lebo inu si nechcem najst, tuto som tiez dlho hladala, nepoznam ju osobne, no z reakcii inych, takze dufam, ze budem spokojna..
shosa, u kardiologa som este nebola, takze neviem nic nove.. ale planujem, akurat si hladam nejakeho sukromnika alebo take cosi, pretoze urcite to nechcem riesit cez moju obvodnu (to je tiez nadlhsie)..
teraz sa citim vyborne, uvidim dokedy:-) ale mne pride po tom ataku take hrozne uvolnenie, clovek by ani neveril ako uzasne sa vtedy citim.. potom mam telo take spokojne, takze aspon nieco:-)
ale viete co je pre mna stale zaujimave? ze ludia hovoria, ako sa nezlaknut tych panickych atakov, ze je to v podstate zivotaneohrozujuce.. no ked v tom ataku zavolaju sanitku, zachranari len zhodnotia, ze ten pulz, ktory mame je taky vysokansky, kludne na umretie.. tak ako to je? mne dneska zostalo strasne.. najhorsie bolo to srdce, to sa tak nehorazne rozbusilo, ze som uz bola fakt presvedcena, ze AZ takyto vysoky tep a busenie som nemala, takze to neskonci dobre.. nevedela som ci volat sanitku, cakala som vyslovene na svoju smrt..
ale nastastie, ze to trvalo chvilku a to som este celkom ok zvladla aj z toho dovodu, ze sa mi to hadam prvykrat stalo, ked som bola v pomerne velkej spolocnosti.. sice som videla tie nechapajuce pohlady, no musim aj to nejako prehryzt.. mozno budem najblizsiu dobu ta, na ktoru budu ukazovat prstom, ale co narobim, nemozem za to..
a s tym menzesom a hlavne PMS mate pravdu, vtedy to clovek velmi intenzivne preziva, zaujimave vsak, ze mne sa to dnes stalo a to som mala tesne po.. navyse ma hrozne, hrozne boli chrbtica, akoby som ju mala celu zablokovanu, na celu lavu stranu mi taha.. a to iste aj pri krku.. a aj tep mavam akysi zvyseny, to ma dost znepokojuje, ze aj ked som v pohode ho citim pulzovat.. vcera som si ho len tak premerala a mala som 90.. potom vecer, ked som sla spat, sa ukludnil, ale cez den bol 90 a mozno niekedy aj vyssie..
dobre, potom napisem viac:-)
vsetkym vam prajem pekne straveny den, drzte sa!:-) ahojte:-)

shosa

Ahoj Usmev, ja tu chodim takmer kazdy den,ale poslednu dobu sa mi nedalo nic napisat, mala som sa hrozne. Ako uvadzate viacere, pred menzesom je to tazske ano velmi to ovplyvnuje vsetko samozrejma. Mam vsak aj odskusane ze ked dlhodobejsie cvicim tak tie vykyvy su znesitelne az nebadane.
Usmev, nie urcite netreba volat sanitku pri Panickom ataku, ja som vsak 2krat podlahla, boli to vyhranene situacie, do kt. sa clovek bezne nedostane, jedna z nich bola aj smrt moje mami.
Usmev dalej ti chcem povedat ze vsetko co mas tie pociti ze ti busi srdce rychlo, pomaly, preskakujem, puka a vsetko mozne je normalne. Proste mam to aj ja aj hocikto ini,ale ti "normalni" to nevnimaju. Ak si bola u lekara na EKG alebo dokonca u kardiologa a povedal ti ze je vsetko ok, tak je naozaj vsetko ok a tebe sa nic nedeje. Obdobne situacie som mala ze mi neico puka v hlave, nejaka cieva alebo take nieco, citala som aj o pocitoch ze sa ludom trhaju creva,prip. sa im nieco deje so zaludkom, so svalmi a podobne. Urcite poznas aj to trpnutie tela ked mas pocit ze mas porazku, to tiez "nie je naozaj" a pritom je tak ako s tym srdcom.
Usmev - ako si dopadla u kardiologa?
Vlocka- sedatif C je homeapatikum, homeopatika su vyrobene len z prir. veci a cukru, precitaj si navod, preco sa ich bojis pouzit ak by ti pomohli- teda psychicky najma lebo inak naozaj nie, extrakt valeriany maximalne ta trosku ukludnia ale nemas najmansi dovod sa ich bat.

vlocka:)

ahoj usmev:)))
tak ja mam tiez posledne dni take vykyvy. v piatok som pisala, ze sa mam zvlastne, to busenie, a tak, ale mam aj pred menzesom.
vcera bol den uplne super. asi preto, ze som tolko toho postihala. uz v piatok vecer som si tak rozmyslala, co vsetko musim v sobotu postihat: upratat cely byt, daco uvarit, potom povysavat auto a poobede sme sa chystali upratat babke cely dom. kedze som mala takto rozratany cely den a boli to vsetko velmi prijemne vece, take vianocne upratovanie. u babky sa zideme viaceri a je tam taka vianocna atmosfera, takze som cely den ani len nepomyslela, bola som riadne unavena, ale tak v norme - ze na mna neprichadzala nijaka panika. vecer som si hodila sprchu a sadla k telke a zaspala som pri nej. potom som sa prebrala a v noci nie a nie spat. preto si nikdy k telke nelahnem, aby som tam nezaspala, lebo ked sa preberiem, tak nemozem spat.
no dnes to uz bolo horsie, pretoze v nedelu nikdy neviem, ze co robit, taka nuda. rozmyslam, co budem robit, kam pojdem, nikde sa mi nechce. a k tomu este take hrozne pocasie. tak som isla k nasim, najskor sa mi nechcelo, zas na mna prichadzala ta slabost, trochu busenie, no ale prekonala som sa a isla som. a som rada, lebo som to zvladla. najhorsie je to prinutit sa.
usmev:), ja lieky neberiem ziadne. snazim sa to zvladat bez liekov. mam doma ten persen, minule, ked si o nom pisala, tak som si ho dala, ale iba 1 tabletku a potom som nan zabudla:). inac kupila som si aj tie homeopatika Sedatif, o ktorých tu ktosi pisal, ale stale ich mam v kabelke a nezjedla som ani jednu tabletku. akosi mam strach. niekto vravi, ze je to dobre, ini, ze nie. tak neviem. ku psychologicke chodim pravidelne uz 1,5 roka. velmi mi to pomaha. akurat tento tyzden som objednana, ale neviem, ci sa nepreobjednam, pretoze mam pred menzesom a som velmi citliva. naposledy ked som tam bola, tak som tiez mala pred menzesom a cokolvek sa ma opytala, tak som myslela, ze sa rozrevem, ze ma vobec nechape a vlastne, ze ma nikto nechape... no proste hormony:))). ked som od nej prisla, tak este 2 dni som revala, ze naco tam chodim... no ale ako pisem, hormony robia svoje. tak asi po pol hodine, som jej to povedala, tak sme sa uz len tak rozpravali, lebo sama povedala, ze su to hormony a ze ma viac nejde trapit:))). takze pravdepodobne sa preobjednam, aby som sa tam nahodou nerozrevala:))).
takze usmev:), ak si este nebola pri tej psychologicke, tak utekaj!!!!! vies, ked to porovnavam, ako som sa mala predtym a teraz, tak sa to neda ani porovnat. teraz si hovorim, ze som mala ist skor. no ale hlavne, ze som vobec isla.
tak sa maj a pekny zvysok vikendu.