PP-ckari a podobni:-)

Príspevok v téme: PP-ckari a podobni:-)
usmev:)

zdravim vsetkych, ktorych sa tato tema tyka/tykala:-)
pred niekolkymi rokmi som nezvladla napor stresu a da sa povedat, ze som sa zosypala.. mala som hnusne obdobie, absolutnu nechut do zivota, bola zo mna troska fyzicky i psychicky.. potom sa vo mne nieco zlomilo, zabojovala som a vyslo aj u mna slniecko:-) samozrejme, ze nieco taketo cloveka poznaci.. mavala som strach byt sama doma, mala som strach niekam ist, ze sa mi zopakuju take stavy, ake som mala vtedy, ked som na tom bola tak zle.. jednoducho, akoby to vyustilo do mensej formy PP = panickej poruchy, uzkosti..
potom som sa opat zatala, snazila si uvedomovat vei, ovplyvnovat myslienky, pomahat psychike, az nastalo naozaj lepsie obdobie:-)
potom bolo dlho fajn, az na leto - mala som z jedneho "problemu" strasne stresy, zle som kvoli tomu spavala a podobne.. teraz si uvedomujem, ze to bola uplna banalita, absolutne nic vazne, no vtedy ma to uplne "znicilo", az sa u mna zacali objavovat ataky.. chvilku dobre, chvilku horsie.. nemusim ich asi opisovat, kazdy kto vie o com hovorim, ma pochopi.. opat som zatala zuby a snazila som sa menit veci, seba, vsetko na co som mala silu.. od leta az po dnesny den musim silno, silno zaklopat o drevo.. neda sa porovnat obdobie vtedy a teraz:-) je to lepsie.. nerada byvam sama, ale ked je treba, som aj sama a nerobim cirkus:-) nerada chodim niekam do daleka, lebo sa bojim, ze by sa mohlo nieco stat, no uz aj to sa snazim prekonavat.. absolvovala som par ciest a zvladla som ich:-) jedine co mi ostalo je dost velky strach o zdravie..
momentalne som vsak vdacna za kazdy novy den, kazde nove rano.. tesia ma aj tie najmensie veci okolo mna, aj to, co ostatni povazuju za samozrejme.. milujem zit! aj cez vsetky problemy, kotre sa pritrafia som vdacna za svoj zivot..
a teraz to, kvoli comu sem pisem:-) odkedy skoncilo to silnoatakovske obdobie, necitim sa fyzicky uplne ok.. stale mam este v sebe akysi blok, ktory kontroluje cele moje telo a ma o neho strach.. ja sa mu ani nedivim, ked si predstavim akym stavom som svoje telo muselo vystavovat (v tom obdobi bolo vsetko zle - maximalne oslabena imunita, neustale nejaka choroba, bolesti hlavy, silne busenie srdca, bolesi hrdunika a podobne..) no teraz by som chcela byt aj psychicky, aj fyzicky maximalne v poriadku:-) lenze: obcas mavam take zvlastne pocity na srdci.. ked mam nejake tie stresy, prejavi sa mi to busenim srdca.. snazim sa ale uz viac relaxovat.. no obcas mam pocit akoby slabosti na hrudniku.. neviem ci to spravne opisujem, ale nieco take, akoby ste citili, ze vam slabo bije srdce.. ani ho necitite bit, respektive len tak slabunko, aj tep je tazke nahmatat.. potom sa prelaknem, tak zacitim, ze uz je to ok:-) a ta slabost navyse prechadza do ruk, mam ich take slabe, nehovorim, ze by som nimi nemohla hybat, len su take slabe..sem-tam mavam este tlak na hrudniku, obcas pride nejake to tazke dychanie, ale skutocne sa to neda porovnat s tym co bolo.. dost citlivo reagujem na zmeny - aj teraz toto nahle ochladenie, alebo ked vstupim do horucej vody, mam taky zvlastny pocit.. taktiez sa mi stava, ze ked idem spat, tak citim akoby mi zvlastne bilo srdce, tak potom sa mi aj tazko zaspava.. myslite si, ze toto vsetko je dosledok toho obdobia, ktore som mala a dufam, ze uz je z velkej casti za mnou? obcas mam sice take pocity, kedy sa bojim, ci do toho opat nepadnem, no snazim sa spamatat sa a zit pre krajsie veci:-)
bola by som rada, ak by ste sa vyjadrili.. taktiez by som bola velmi rada, ak by sa vyjadrili ti, ktori maju podobne obdobie za sebou a ako sa maju momentalne fyzicky.. poznacilo vas to? nemate strach o svoje zdravie? nemavate este take zvlastne pocity, ktore sa tykaju prevazne srdca? napiste prosim:-)
dakujem za vsetky nazory a odpovede, prajem vam vsetkym krasny den a hlavne vela zdravia a usmevu do zivota:-)

usmev:)

baby, nie je tu niektora, ktorej by som mohla napisat sukromny mail?
mozno len potrebujem pocut pat povzbudivych slov, ale nechcem to tu napisat takto verejne:-(
dakujem..

usmev:)

ahojte vsetci:-)
viem, ze troska neskoro, ale predsa: prajem vam vsetko len to najlepsie v novom roku, ale hlavne ZDRAVIE:-) nech sa mame podstatne lepsie ako doteraz..
ja som mala najkrajsie svietky ake som si mohla predstavit, teraz prisla skola, no niektori profesori uz zasa prehanaju, uz od nas vyzaduju tolko ucenia.. moj mozog nie je navyknuty, ved tieto prazdniny boli pomerne dlhe, tak sme si odvykli, nuz, nie je to teraz lahke pre mna, ale snazim sa:-)
a prisla som vo svojom zivote na jednu obrovsku a podla mna aj velmi dolezitu vec.. uz presne viem, kde je u mna problem, prisla som na samy koren problemu.. vraj toto byva zakladom uspechu, takze snad sa uz budem posuvat len a len dopredu, aj ked dnesny den bol po dlhom, dlhom case nie velmi prijemny (a vobec to nesuvisi s tou temou, ktoru som pred chvilkou zalozila, keby nahodou:-)), ale ja som uz zabudla a myslim pozitivnejsie:-)
no a vy ako, ako sa mate?:-)
majte sa, papa:-)

vlocka:)

ahojte vsteci.
prajem Vám veselé Vianoce, vela pokoja, zdravia, lasky...
dufam, ze sa mate vsetci dobre.
Krasne Vianoceeeeeeeeeeeeeee.

tati

shosa,smiem sa spytat ako sa to prejavuje u teba,ako to zacalo,ako dlho ti to trva,kedy sa citis najhorsie a ako sa s tym snazis vyrovnat okrem uzivania liekov?ja tomu akosi nerozumie. predstavovala som si,ze ked sa raz rozhodnem brat antidepresiva,tak to bude rychla a ucinna pomoc.nie ze sa ako ty trapis dalsie 4 roky...

shosa

Vlocka - mam 26rokov. beriem lieky 4roky a az teraz zacinam dostavat PP ako tak pod kontrolu. bereiim serlift 3mesaic, pred tym som brala seroxat. Zacala som sportovat to je tym podla mna. Preto mi je lepsie. Nic specialne 2krat do tyzdna pol hodiny plavam, alebo beham alebo squash, cez vikend prechadzka v lese sa snazim a tak mi je super. No uvidime dokedy:)

tati

caute baby,uplne suhlasim s nazorom,ze proti tomu netreba bojovat,ale naucit sa s tym zit a akceptovat to.v tom momente ako som toto pochopila sa mi ulavilo,a samozrejme ako som uz spominala a bolo spominane prestat sa bat smrti a choroby a nedokonalosti a povedat si 'no a co,tak sa povraciam,odpadnem,zavezu ma do blazninca a vsetci o tom budu hovorit' :-)
horsie vsak je ked to prichadza necakane opat a vtedy stracam doveru,ze to raz skutocne budem schopna kontrolovat.navyse ked tu citam vase prispevky,tak neviem ci sa mozem povazovat za niekoho s pp.mne sice srdce busi,ale to mi vobec nevadi.moj problem je vzdy triaska,pocit na zvracanie a nechutenstvo.stretli ste sa s tym niekto?je toto pp?
pred par tyzdnami som bola s priatelom na 4dni v bruseli a bum-bac! let v pohode a vo vlaku to zacalo.cely vylet ma to sprevadzalo,najhorsie su vzdy rana.vyslovene trpim pri ranajkach a niekedy musim odist,inak by som pohorsila vsetkych v restauracii a vyvracala sa tam rovno do taniera:-)vecer to takmer vzdy prejde a som schopna normalne sa najest.najhorsie je,ze vtedy neviem vystat svojho priatela a musim si opakovat ako taka strelena,ze s nim nie som a ze nemam ziadny vztah (inak s ex-priatelom pri ktorom mi to zacalo som sa kvoli tomu rozisla).
teraz idem domov na vianoce a to je dalsia skuska ohnom. z nepochopitelnych dovodov mi to vzdy zacne doma,ked idem k rodicom.mam ich nadovsetko rada,ale vela krat mi uz napadlo,ze prestanem chodit domov,pretoze tam vzdy trpim a najma trpia oni ked ma v takom stave vidia.absolutne nechapem kde je problem.myslite si,ze toto je pp alebo je to o niecom inom?dakujem vopred za kazdy nazor!

vlocka:)

ahojte.
tak ako s vam dari?
usmev:), som rada, ze si sa ozvala. Dufam, ze sa mas dobre. mas pravdu, PP mam celkom pod kontrolou. celkom sa mi dari. ale stale mavam lepsie a horsie dni, ale naucila som sa s tym zit. stale ma nieco obmedzuje, stale musim nieco zvladat, treba na to vela namahy, ale stoji to za to. musim hladat nejake sposoby, ako tie prekazky prekonavat. hlavne neprecenovat svoje sily a vediet povedat dost a vediet si oddychnut. a hlavne naucit sa hovorit NIE. este musim zvladnut zubara a to je asi moj najvacsi problem.
Shosa, fakt velmi dobry prispevok. beries nejake tabletky, ak ano, tak ake a ako dlho? a kolko mas rokov?
tak sa zatial majte, idem pokracovat s vianocnou vyzdobou:)))).