Strie

veronika

chcem sa spytat, ci ma niekto skusenosti s tym, ze sa mu strie vytvorili aj bez zmeny vahy. ja som pred dvoma rokmy zacala uzivat antikoncepciu ale nepribrala som z nej ani kilo..a ani po tych dvoch rokoch sa mi vaha nezmenila. strie som mala uz dlhsie ale bolo to len par malych bielich jazvyciek na bokoch ktore nebolo takmer vidiet ale za posledne dva mesiace mi popraskali cele vrchne casti stehien. tak sa chcem len spytat ci neviete ci sa mi aj po tych dvoch rokoch mohla tak zmenit hladina hormonov ze sposobila toto..dakujem

gugacik3

ahojte, ja mam strie uz asi od 15tich, pouzivam kremy ale nic nepomaha...hmm a co bude po porode:D Hanika prosim ta co je to ten kavovy soco?

miska

tak ja mam strie mam 19 rokov a este nieosm ani po porode a uz ich mam od 16 rokovmam ich na bokoch avsak najhorsie co je mam ich na prsiach a som z toho zufala som mlada a ked s a vyzleciem do plaviek tak ich mi je brutalne vidiet este raz s achem opytat to s tym kavovym to co vlastne je chcela by som to vyskusat dik

hanika

Ahojte kamarátka mi poradila ako na strie...VYskúšala som toho už vela. Poradila mi strie si denne pílingovat kávovým socom.Myslela som si, že je to vtip, ale vyškúšala som to. op dvoch týždnoch každovenného okakovania mi strie začali miznú a pokožka sa mi vyhladila . Platí to hlavne ne biele strie, ktoré sú už niekolko rokov staré.

lencok1

hanika dufam ze ta tu zozeniem, potrebujem vedeit aky druh laseru to bol, co ti to nim robili, bol to taky typ ze ti tym svetelnym lucom bodkovali priamo strie, alebo biostimulacny laser, teda svetelny, surne to potrebujem vediet, dakujem

lencok1

Závěry amerického výzkumného týmu, publikované v Aesthetic Surgery Journal, přinesly nové podněty pro vývoj terapií pro prevenci a léčbu strií.

Strie, obvykle spojené s těhotenstvím a nárůstem nebo naopak extrémním poklesem váhy, vznikají pokud je kůže dlouhodobě příliš napnutá a vlákna v elastické prostřední vrstvě pokožky se přetrhají. Vědci ovšem už dříve vypozorovali, že výskyt a množství strií se u žen se stejnými rizikovými faktory (těhotenství, váha) značně liší.

„Otázka, proč některým ženám se strie tvoří, zatímco jiným ne, rozčilovala lékaře i klienty řadu let,“ uvádí Dr. V. Leroy Zouny, editor magazínu Aesthetic Surgery Journal. „Nyní jsme konečně identifikovali metabolické a biochemické rozdíly v jednotlivých typech kůže, a brzy budeme schopni ženám pomoci efektivně a spolehlivě předcházet vzniku strií. Na tento „zázrak“ čeká řada z nich už léta.“

Studie amerického týmu zjistila, že buňky ve vzorcích kůže, které pocházely ze zdravě vypadajících i potrhaných míst pokožky u žen postižených striemi, neumí rychle reprodukovat nebo opravovat pružná podkožní vlákna. Pokožka žen postižených striemi měla také zřetelné nedostatky ve stavbě DNA a proteinů. Tyto vady se v kůži žen bez strií nenacházely. Studie dále ukázala, že riziko vzniku strií je možné určit biopsií vzorků pokožky.

„Mnohým ženám jejich strie vysloveně vadí. Současné terapie je jich bohužel neumí zcela zbavit,“ dodává Dr. Mark Jewell, prezident Americké společnosti estetické plastické chirurgie. „Výsledky studie nám nyní dávají novou naději, že budeme schopni vzniku strií předcházet a že vyvineme nové metody, které již vzniklé strie zcela odstraní.“