Gélové nechty - výhody a nedostatky

Božena

Ahojte, chcela by som vedieť názor odborníka, ako sa robia gelové nechty hotový gel.necht-lak-gel,alebo hotový gel.necht-pečiatka-gel. Alebo ako vlatne a s čím zafoxovať vyzdovený nechtik....

Janulik33

mia06,
napisala som moju skusenost.
Ja si davam akrylove a vydrzia mi fakt dlho a mozem robit cokolvek.
Moja nechtarka robi akrylove aj gelove nechty. Som sa jej pytala, ktore su lepsie, ci si mam davat radsej gelove.
Povedala, ze ona uprednostnuje akryl, ze je pevnejsi a netreba tak casto dolievat.
Je to vsak individualne a suhlasim, ze zalezi od prirodneho nechtu.
Netvrdim, ze gelove su zle. Len som napisala, ze ja radsej uprednostnujem akryl, ze mi vyhovuje.
Moja kolegyna si dava robit nechty cca odvtedy ako ja. Ona vsak chodi na gelove.
Casto sa jej stane, ze jej pri mensej namahe (napr. pri zapinani zipsu na satach) odpadne nejaky necht. To co je za kvalitu??
To sa mne pri akryklovych v zivote nestalo. Zipsov mozem zapinat kolko chcem a tiez ine bezne prace mozem robit a nechty drzia v pohode.
No a tiez, mne nove spicky + doliatie spravi nechtarka za 1 hod a platim 14-15€.
Jej to iste len s gelovymi robi 2-3 hodiny a plati min. 20€.
No vsak by ma porazilo tak dlho tam byt a platit za to tolko.

adema

marry90: gel zo spicky sa zvykne odlupovat ked nanesies gel na nezdrsnenu plochu alebo nelepkavu, alebo sa ti dostane nejaka mastnota pod gel(od vlasov alebo pri vyberanu telefonu z kabelky), alebo mas zlu velkost tipu, ale to by ti pukol aj tip.no a posledna moznost zly gel, viac ma nenapada. mozno niekto iny pomoze :)

adema

tiaaaa: ked sa ti robia bublinky, moze tam byt mnozstvo dovodov preco.
-nekvalitny gel
-zly postup modelacie (primer sa pouziva iba pri niektorych geloch)ale inak je urceny na akrylovu modelaciu
-zle odstranena kozicka
-mastnota pri kozicka
-hruba vrstva pri kozicke
-ked sa dotyka gel kozicky
atd...tazko povedat takto, pokial nevidim ako postupujes, drzim palce ahoj

adema

kendi: 4D gely su dost huste, takze sa s nimi daju modelavot listocky a podobne veci.no nedaju sa robit viacvrstvove kvietocky ako pri akryle.
ja pouzivam stetec na akryl ktory si namacam do odmastovaca, potom sa mi gelik nelepi na stetec. :)

marry90

ahojte...nechty si robim sama, ale casto sa mi stava, ze sa mi odlamuje gel zo spiciek...nerobim si ich velmi dlhe....neviete v com je hacik???

tiaaaa

mam otazku.. necht si zdrsnim stale pred nanasanim gelu, pouzivam primer a stale sa mi uz cca 3 dnoch zacne odlepovat gel v okoli kozicky..a to si davam pozor, aby mi nestiekol az na kozu..tak v com moze byt problem?? neviem co mam uz vymysliet:(