Stres, trema, starch v skole

Príspevok v téme: Stres, trema, starch v skole
leona7002321

Skola ma dokaze fakt strasne stresovat . Hoci som uz v poslednom rocniku na strednej . Poctivo sa ucim vsetko co treba no aj tak mam pocit ze to neviem aj ked si to prejdem . Ked profesor ide skusat ja mam pocit ze mi srdce vyleti z koze. Dostavim sa pred tabulu a totalne z tej tremy a strachu horim . Lebo citim taky stres, ze mi stupne tlak . Uz to trva roky , myslim ze by som s tym mala daco robit. Lebo ja ako keby od kazdej odpovedi zavisi moj zivot sa chovam . Ostatni spoluziac su pred tabulovu alebo ked hovoria z miesta v pohode a ja uz citim uplne teplo ked mam hovorit alebo sa prejavit. Stava sa mi to len v skole!!!! Akonahle sa mi vyucpvanie skonci opadne zo mna to hnusne napatie a uz som aj v pohode ani nie som cervena. Dost ma to stve lebo to vyzera blbo a nechcem to .. L( Vzdy si poviem ze uz to bude fajn , ved som sa to ucila. No u mna to je proste reflex ze ked hovorim nieco v skole som cervena. Len v skole!!! Preco?? L( Je to dost ponizujuce... byt taaka ..
Nie je to niekto taky podobny????

nikola.stein

Vieš čo už je to dlhšiu dobu, cez pol roka ak si dobre spomínam. Čiže nie je to pár dní, je to už niekoľko mesiacov a na základe tých som napísala svoju skúsenosť.
Veru dobre si sa opýtala, ja ho neužívam, len moje deti a to dennodenne.

Martinka229

hamula ano, ale aj ked spozorujes nieco, tak s niektorymi detmi je dost tazke komunikovat, najma ked oni prezivaju nejake pocity strachu, obavy a pocity podobneho typu :(

hamula

Myslím, že každá si svoje dieťa poznáme a keby sa niečo v správaní zmenilo tak to dosť rýchlo zaregistrujeme, nemyslíš??

25karina25

Vela spravi aj to ked sa budes s drobcom rozpravat, ked sa budes pytat, rozpravat, ale tak kamaratsky, tiez je dobre sledovat spravanie dietata, ci sa nieco nezmenilo. Ci sa neutahuje do seba aby si vcas veci podchytila ak by sa cosi zacalo diat

krtko7

hm. Len podľa mňa treba povedať aj to a najmä si to uvedomiť, že z jedného dňa na druhý zmeny neprídu, že to tiež proste trvá nejakú dobu ;)

wudia

To si uvedomujem, ze nemam v podstate co stratit, len zase tozvie ako bude reagovat. Musim sa pripravit v podstate na vsetko. Aj ze nevezme do uvahy moje obavy a moje pocity :/

kollki

Martinka ano toto vsetko si uvedomujem, preto som sa aj tak rozhodla, preto som aj ten dplnok kupila, keby som si to neuvedomovala tak by som to nekupila :)

nikola.stein

Stratiť nemáme čo to je pravdou. No každý učiteľ inak pristupuje k týmto veciam. Podobne ako aj každý rodič inak pristupujeme k tomu inak to vnímame. Ale zanedbávať stres, strach u detí nie je dobré a keď vitamíny vedia pomôcť, tak prečo im ich nedať? SlonIQ má na toto veľký vplyv, len je treba pravidelne ho dávať :)