Stres, trema, starch v skole

Príspevok v téme: Stres, trema, starch v skole
leona7002321

Skola ma dokaze fakt strasne stresovat . Hoci som uz v poslednom rocniku na strednej . Poctivo sa ucim vsetko co treba no aj tak mam pocit ze to neviem aj ked si to prejdem . Ked profesor ide skusat ja mam pocit ze mi srdce vyleti z koze. Dostavim sa pred tabulu a totalne z tej tremy a strachu horim . Lebo citim taky stres, ze mi stupne tlak . Uz to trva roky , myslim ze by som s tym mala daco robit. Lebo ja ako keby od kazdej odpovedi zavisi moj zivot sa chovam . Ostatni spoluziac su pred tabulovu alebo ked hovoria z miesta v pohode a ja uz citim uplne teplo ked mam hovorit alebo sa prejavit. Stava sa mi to len v skole!!!! Akonahle sa mi vyucpvanie skonci opadne zo mna to hnusne napatie a uz som aj v pohode ani nie som cervena. Dost ma to stve lebo to vyzera blbo a nechcem to .. L( Vzdy si poviem ze uz to bude fajn , ved som sa to ucila. No u mna to je proste reflex ze ked hovorim nieco v skole som cervena. Len v skole!!! Preco?? L( Je to dost ponizujuce... byt taaka ..
Nie je to niekto taky podobny????

eskii

...jáj potom som ťa nepochopila. Podľa mňa je toto optimálne, že je to tak akurát ten čas. Len netreba to vzdávať, keď výsledky sa nedostavia za týždeň, za dva. :)

Lenka RUS

Leonka, ak budeš mať ešte ten pocit zo školy a ešte stále pretrváva aj po rokoch, pomôžem ti to prekonať, len si sama nájdi čas a zavolaj mi: 0902256882. Nič to nie je ;-)

nikola.stein

Ako som písala, my vitamíny dávame cez pol roka už a môj názor je taký, že sú vhodné stále, či dieťa chodí do školy alebo nechodí. Proste je to vec, ktorá uškodiť nemôže, ktorá môže len pomôcť a na to je dobré sa zamerať :)

hirta

eskii rozumiem tomu, práveže mne sa to zdalo skoro, že po pár mesiacoch je vidieť zlepšenie, som myslela, že to bude oveľa dlhšiu dobu trvať, preto som z toho prekvapená bola :)

helencita

Tak to áno, to je už dlhšia doba, som si nemyslela, že už toľko mesiacov. Ale zaujímalo ma to práve preto aby som si vedela urobiť obraz o tom, kedy sa prejavia nejaké tie zmeny, kedy prídu tie zlepšenia, že približne akú dobu to asi celé môže trvať

eskii

...hirta tak trvá kým vitamíny sa v tele usadia, kým telo ich bude mať dostatok a kým prinesú proste nejaké tie výsledky. Nemôžeme očakávať, že to pôjde z jedného dňa na druhý :)

lorQa

Patrisienka, len pri deťoch je to ťažšie, keď my ako dospelí vieme povedať aký máme problém, či máme stres, strach, nejaké obavy, bolesti alebo čokoľvek iné, len deti majú aj obavu hovoriť v takomto veku o svojich pocitoch. Viem o čom hovorím, keď mám také díte doma. Už neviem čo robiť :/

hirta

nikola takže po tých pár mesiacoch si uvidela zmeny k lepšiemu hej? :)
dlhšie som to odkladala, no asi už by som nemala lebo samé sa veci neupravia :/

patrisienka

Martinka mas pravdu, to ano, avsak netreba prestat s detmi sa o strachu a o obavach rozpravat. Najma ked vidime, ze nieco nie je v poriadku tak vtedy musime sa pytat, ale zase nie nejako tlacit aby sa neuzavreli este viac do seba.