hlupe otazky okolo porodu

Príspevok v téme: hlupe otazky okolo porodu
bublik

mam ich dost a su strasne hlupe, preto sa ich pytam tu, prosim o pochopenie, som strasne nervozny clovek a potrebujem byt vzdy na vsetko stopercentne pripravena, inak som nervozna ze neviem co ma caka. tak teda:
ked porodim, budem moct mat potom nohavicky? viem ze sa daju kupit dake speci sietovane, ale ja mam doma dost starych volnych, ktorych sa rada zbavim, mozem mat aj take?
ked mi daju klistyr, budu to robit v sprche? nebudem potom zanechavat nejake stopy?
ked budem rodit daju mi na to nemocnicnu koselu, alebo budem mat svoju vlastnu? po porode budem mat babatko stale pri sebe?
naucia ma v porodnici kojit, prebalovat a kupat?
momentalne mi nic viac nenapada, ale isto sem este daco dopisem, zatial budem vdacna za akekolvek odpovede.

mary-anne

heike, ale to nie je hned menstruacia po porode, ak myslis to :) to je len to cistenie, ako je to tu nizsie uz pisane.
menstruacia pride az potom.

janula23

Menzes nemáš hneď,ale približne 6 týždňov po pôrode každá žena krváca,ku koncu to býva len také špinenie.A ja som napr.menzes dostala až po 1,5roku,ale to je individuálne.

ewiwa

No lekari preto nemaju radi nohavicky, lebo ked rana "dycha", lepsie sa hoji a je mensie riziko zapalu a kvasinkovej infekcie. Na Antolskej sme vobec nesmeli mat nohavicky a dalo sa :)

dd

bublinka menzes nie, ale tzv.tie "ocistky", ked sa Ti maternica po porode stahuje do povodnej velkosti a hoji sa z toho, co sa z jej steny odlupla placenta..menstruacia pride po porode zene rozne, zalezi to od viacerych faktorov, niektore zeny nedostanu menstruaciu po porode aj rok..

dd

vlozky som mala tak ako janula, aj take aj take..a plienok som nebrala cely balik a potom mi musel manzel dokupovat, lebo sme tam boli 6dni kvoli dcerkinej zltacke..