Bolesti v okoli hrudnej kosti

Príspevok v téme: Bolesti v okoli hrudnej kosti
orientka

chcem vas poprosit o radu,mam bolesti v hrudniku najme vokolo hrudnej kosti uz asi2mesiace zacalo sa to asi po vacsom fyzickom vykone a drzalo ma to 3dni bolest sa zosilnela pri kychani alebo pri silnom nadychnuti,mam pocit cudzieho telesa v hrudi,potom to preslo a objavuje sa to niekolkokrat do tyzdna ale najviac po nejakom vykone,mam aj teploty do38 ktore tiez sa sami od seba upravia,bolesti klbov tiez a aj sa mi strieda hnacka zo zapchou teraz uz len hnacku mam RTG pluc je negat. aj EKGje negat,celkovo sa citim slaba vie mi niekto poradit?

brumka

osem rokov mam tento problem.ked stojim vzpriamena dokazem dychat len so stiahnutym bruchom.ak ho uvolnim citim strasnu bolest v bruchu ale aj v strede hrudnika.akoby som mala v bruchu slamku ktora sa pri nadychu scvrkne a nedovoli mi kvalitne sa nadychnut az bruchum-comu sa hovori spravne dychaj bruchom.lenze ak sa skrcim do klbka alebo sa poriadne prihrbim respektive az predklonim dycham lepsie a bolest tak nepocitujem.co mi moze byt alebo to moze byt z chrbtice

betečka

Mám bolesti pod pravou lopatkou v oblasti 5 rebra bolesť je silná trvá takmer pol roka.Liečim sa na chrbticu ale to nepomaha,nemožem mám problem s pankreasom?

marcka

ahoj mám 28 a už druhý týždeň bolesti v celej hrudi. Je to pichľavá bolesť prechádzajúca do chrbta a mám pocit,že mi horí celý chrbát. Sú intenzívne t.j. či stojím, chodím alebo ležím v kľude a to celý deň. Vkuse. Pri fyzickej aktivite sa tá bolesť nezvyšuje. Je stále rovnaká. Bola som s tým u doktora ten mi zistil že mám hypertenziu (mala som tlak 150/90 a pulz 90) tak mi dal hneď tie najslabšie lieky na tlak. Nerobil mi žiadne vyšetrenia ani ma neposlal na interne vyšetrenie. Ani po liekoch na tlak tá bolesť neustúpila. Poraďte mi prosím niekto čo to môže byť. Mám zmeniť lekára? Lebo mám pocit že ma odflákol liekmi a nikam ma neposlal na vyšetrenie. Ďakujem.

danubio

Podobné symptómy ako udávajú niektorí z vás mám aj ja. Už dlhodobo ma bolí chrbát, stredná časť v okolí lopatiek. Bol som niekoľkokrát na rehabilitáciách, nepomohlo. Začal som pravidelne cvičiť cviky na chrbticu,zatiaľ tiež bez úspechu. Bolesť pociťujem aj naľavo spredu, akoby vychádzala zo srdca. Bol som u kardiológa, srcde mám vraj ok, robili mi EKG aj pri záťaži, sono. Zrejme to má súvis s tým chrbtom. Niekedy pociťujem taktiež taký zvláštny tlak na pľúcach resp. hrudníku, akoby som tam niečo mal. Rtg bolo negatívne. Poslednú dobu sa mi k uvedeným problémom pridalo aj búšenie a preskakovanie srdca (extrasystoly). Je to dosť nepríjemné. Myslím si, že to bude stresového pôvodu, i keď nie som navonok veľký stresman, ale skôr všetko dusím v sebe a oragnizmus zrejme takto reaguje. Neviem, čo mám robiť, asi zmeniť doterajšie sedavé zamestnanie a jednoducho vypnúť? Ale to nie je také jednoduché...stále sa zamýšľam, ako ďalej...poraďte, čo by mohlo pomôcť

mokino

cawte, vecsina z vas co tu dava probelmi tak si najdite v zdravovede tzv. srdcovú neurózu. Nemá to nič spoločné so srdcom.

bob.F

no ja by som tu hlavne starsim cize od 30 vyssie odporucal aby venovali vacsiu pozonost aj srdcu a cievam. nemusite fajcit cely zivot, mozete chodit 2x tyzdenne cvicit ale ak mate sedave zamestnanie a vrodene dispozicie (overte si o najskor rodokmen kto mal problemy so srdcom) moze ist o vazny problem. Ekg aj RTG bude negativne, treba vsak urobit ekg v zatazi, dalej sono a samozrejme rozbor krvi. Tusim TNT zlozku, ktora poukaze na problem zuzenych ciev lokalne.
V zahranici sa uz standartne pri takychto symptomoch (hlavne po zatazi bolest ktora ustupi v klude) okamzite robi tzv. inspekcia koronarneho systemu ... skontroluju vam vsetky cievy na srdci ci su priechodne ci dodavaju dostatok kyslika. tiez sa uz bezne robi meranie \"nanosov tukov\" na krcnej tepne.
nepodcenujte bolest, sam som prisiel s 95% blokovanou cievou na srdci k doktorovi, vlozili mi kusok titanovej trubicky cez zilu v ruke...

jawo

Poradi mi niekto? uz roky mavam bolest na hrudniku, dychavicnost pri namahe,bolest vystreluje casto do laveho pleca, lopatky,stahuje mi hrdlo,vyskoci na mna pot. Pride to na mna z nicoho nic. Absolvoval som aj lekarske vysetrenia u internistu, na plucnom - vsetko O.K. Ma niekdo podobne skusenosti ? Uz ma to nebavi po lekaroch, ktory mi nic nezistia, dakujem