Bolesti v okoli hrudnej kosti

Príspevok v téme: Bolesti v okoli hrudnej kosti
orientka

chcem vas poprosit o radu,mam bolesti v hrudniku najme vokolo hrudnej kosti uz asi2mesiace zacalo sa to asi po vacsom fyzickom vykone a drzalo ma to 3dni bolest sa zosilnela pri kychani alebo pri silnom nadychnuti,mam pocit cudzieho telesa v hrudi,potom to preslo a objavuje sa to niekolkokrat do tyzdna ale najviac po nejakom vykone,mam aj teploty do38 ktore tiez sa sami od seba upravia,bolesti klbov tiez a aj sa mi strieda hnacka zo zapchou teraz uz len hnacku mam RTG pluc je negat. aj EKGje negat,celkovo sa citim slaba vie mi niekto poradit?

Ivka 1

Madona maca tlak na hrudi prechádzajúci do bolesti je spôsobený kyfozou v maxime, máte ťažkosti hlavne v časti hrudnej chrbtice, bolesti zvyknú vystrelovať do rúk,niekedy až do krku a spodných čelustí. Vyšetrenie na internom je veľmi dobré absolvovať z dôvodu vylúčenia srdcovo-cievneho ochorenia. Rehabilitácie a masáž aloe hrejivým krémom by mali pomôcť.

viper3000

madona maca skus ist na ORL ja som mal bolest v hrudniku a na orl mi zistili chorobu reflux vtekanie zaludocnej kyseliny v noci do pazeraka.ak nechces cakat skus si lahnut tak ze mas hrudnik a hlavu v sklone (pod hlavou a hrudnikom musis mat vyssie nieco v hlavovej casti okolo 10-15 cm

madona maca

Dobrý deň,
už dva mesiace mam boleť na hrudi , bola som vyšetrana pred mesiacom a pol na urgetnom prime ..EKG bolo ok. aj krvne testy , navštivila som aj internistu tak tiež Ekg neg . tlak mavam okolo 110/70 tep však aj do 90 , EKg mi robili už tri krat ..aj RTg pluc bolo ok. tak som navštivila psychologa beriem rudotel 1/2-1 .. bola som aj u neurolgičky vyšetrenie lekom dobre, ale rotengen ukazal ..hrudnu kyfozu v maxime su pritomne ventralne zahrotenia porušena statika Th -chrbtice s incip.sekundarnymi zmenami na stavcoch ... mam doporočene rehabilitacie.... no neviem či mam isť ete na dalšie vyšetrenia k internistovi..bolieva ma aj crbtica sem tm mi to ide aj doruk ...

Ja3

Zdravím, prosím vás o radu. Už asi rok mám kašeľ, chodím s tým po doktoroch a pohadzujú si ma ako zemiak. Nevedia čo to je. Asi pred 3 mesiacmi ma tiež začalo pobolievať v hrudníku. Neviem, či to je tým kašľom, ale nemožem sa ani poriadne nadýchnuť, raz ma bolí na pravo, raz na ľavo a raz v strede. Poradíte? Ďakujem

nussi70

Dobry den mam taky cudny az smiesny problem , ked sa najem alebo napijem tak citim ako bi mi to prechadzalo hrudov viac blisie ako kebi ahha srdcom no ale neviem co to moze byt mam 25 rokov ma niekto podobni pocit?? alebo mi vie niekto poradit?

painless

To co Ta trapi su trigerpointy, nachadzajuce sa vo svale, ktory sa nazyva Latisimus Dorsi, alebo v prsnom svale.
16-teho marca sa bude vo Zvolene konat prezentacia o bolesti, novom sposobe ako sa tychto bolesti zbavit.
Nahlasit sa treba cez: zdravebrucho, vstup je volny

tom33

ahojte,mam podobny problem.asi pred dvoma tyždnami ma zobudila bodava bolest v lavej časti hrude,každy pohyb my sposobil velku bolesť.tak po 5min s som sa dokazal posadit.srdce my nejak nebušilo,dychal som prirodzenie.hlboky nadych my tiež spôsoboval pichavu boles.pravou rukou som si pomasiroval lavu stranu hrude,tak za 5min to povolilo.na druhu noc ma to chytilo znovu rovnako tak na 5min ale 2x s asi 2hod pauzov.a nasledujuce rano ked som sedel v klude to prišlo na takych 25min,nebola to taka silna intenzita ako v noci ale už som išiel doktorke.pracujem teraz v nemecku a mam tu aj svoju doktorku.Ekg a tlak mam uplne v poriadku.pozrela my chrbticu a postlačala hruť čo na určitom bode vždy bolelo.vraj mam daky Tiezeho syndrom.vraj to pride a odyde.dala my ibuprofen 600AbZ čo my stiahne bolest tak o 50%ale to je všetko.ja som nebol viac ako rok chory,ani som nič neprechodil,jem vela zeleniny a ovocia.posledny rok v praci vela sedim,ale kazdy deň chodim na hodinove prechadzky a pravidelne cvičim 30min. strečing,občas aj s činkami.nikdy to nepride pri zvyšenej telesnej namahe ale vklude.tak ja neviem čo mam ešte robit.?

erikaaaaa

Ahojte. Ja som sa dneska zobudila s tym, ze sa neviem nadychnut. Viem dychat len plytko ako nahle sa chcem nadychnut z hlboka pichne ma v plucach a ide to cez cely hrudik a skonci to pod rebrami na pravej strane. beriem atibiotika, lebo nedavno som mala 40tky teploty. Nekaslem ani nemam hlieny. Boli ma to pri smiati, pri chodi, pri lezani vzdy. Nevie mi niekto poradit, co mam robit? a nechcem kydat na moju obvodnu lekarku, ale radsej sa spytam tu, ao ist ku nej. Mozno to mam vsetko koli nej, ze ma poriadne nevysetrila.

delphia

zrejme potrebujes mobilizaciu medzirebrovych priestorov. robia to lekari a fyzioterapeuti na fyziatricko rehabilitacnych ambulanciach.

MattNoir

Ahojte,

už druhý alebo tretí deň ma bolí hrudná kosť približne v polovici. Bolí hlavne keď vydýchnem, pri nadýchnutí sa to nedeje, potom keď sa smejem a samozrejme to bolí pri pritlačení na to miesto. Neviete čo to môže byť? Chrbát ma nebolieva ani nič také, toto je prvýkrát čo sa mi to stalo. Mám 17 rokov