Co konkretne vam zabralo na vyrazky?

AdamKrt

KatyPerry:

kto hovoril, ze si Alpou potriem celu plet alebo ze si na nu kechlim stale Aknecolor ? Jednak sa treba o plet starat a druha vec je STRAVA, ktora velmi vplyva na plet.

Samozrejme, ze spominane prostriedky sa davaju IBA na postihnute mieste a IBA, ked sa vyskytne afta. Ak ma niekto nonstop vyrazky, tak to musi riesit od priciny a nie potlacat uz len dosledky.

Toto neni o osetrovani pleti, ale o zlikvidovani par vyrazok. Osetrenie pleti je komplexna ina tema.

KatyPerry

AdamKrt - vela stastia. Ja ako kozmeticka by som urcite neodporucala potieranie pleti alpou kazdy den. Mam zakaznicky, ktore si kvoli vyrazkam a akne tak znicili plet, ze vyzera o min. 5 rokov starsia. Dokonca pouzivanim tea tree kazdy den sa im vytvorili flaky na tvari, takze tea tree teraz neznasaju dobre. Samozrejme ze aj my v salone pouzivane tea tree kapsule, ale potiera sa velmi jemna vrstva a iba na zapalene miesta, potom sa na to dava krem alebo gel ktori lieci a ma protizapalove ucinky. Aknecolor moze super pomahat ludom ktory maju malo hydratovanu plet. Pri mastnej pleti uzasne zapchava pory, cize sa plet nemoze ani sama precistovat, ani vyplavovat toxiny, skor sa upchavaju pory, zapalia a vznikaju nove vyrazky.
Suhlasim s tebou, ze plet treba osetrovat a cistit vodou, tonerom alebo alpou. Ale urcite nie kazdy den 3x do dna alpu alebo tea tree, aj ked sa na to da potom krem. Je to prilis velke mnozstvo silneho liehu pre plet. Vyrazky a zapal v plet sa mozu liecit aj protizapalovymi pripravkami, bez toho aby sa plet vysusovala vratane vyrazok, ale zaroven plet hydratuje, zapal v pleti sa stiahne a vyrazky postupne vymiznu. Takze je to uhol pohladu a kazdemu moze robit dobre nieco ine. Tak isto muzi a zeny maju odlisny typ pleti. Muzom nemusi alpa tak skodit ako zenam. Zeny maju citlivejsiu plet. Bohuzial vela ludi nevie ako sa spravne starat o plet, prip. liecit plet od zapalu, ake vyrobky s obsahom akych latok pouzivat a nepouzivat.

AdamKrt

KatyPerry:

alpa je obycajny 60 percentny alkohol. Dokonca masazny pripravok od Alpy - zelena Lesana ma 70 percentny alkohol...

Nedavno som cital o prominentnej ruskej vyzazistke, ktora licila hercov na predstavenia. Ta odporucala dokonca cisty LIEH na osetrenie pleti.

Samozrejme toto je len jedna zlozka a plet si mozes natierat potom este pletovym mliekom.

Inak, co si pamatam, tak este od AVONu, alebo Oriflame bola taka akoby tycinka, ktorou sa potrelo akne a malo to tiez vyborny ucinok.

Ved o tom to je, aby to vyscho a zosupalo sa. Pokozka sa dokaze rychlo regenerovat.

Co sa tyka Aknecoloru, je to rokmi osvedceny liek, nie iba krycia pasta a tiez vie posobit vynikajuco.

Naviac nehovorili sme iba o vyrazkach na pleti, ale po celom telo a je mi vazne jedno, ci si dam Alpu, alebo aj nieco koncentrovanejsie niekde na ruku, chrbat atd.

Ked je nieco niekde poriadne zapalene, kludne si dam na to aj 100 percentny TeaTree olej. Uschne to a zacne sa supat. Supinky strhnem dole a potriem si to telovym mliekom s vyzivnymi olejmi a na druhy den je to ako nove.

KatyPerry

adamkrt' - alpu a tea tree by som si urcite nedala a uz vobec nie zmiesane. oboje su velmi silne a mozu poskodit plet ako pomoct. to sa moze davat iba v malych mnozstvach a zmiesane s troskou kremu, ale urcite nie toto. a co sa tyka aknecolor, tak to sa pouzivalo pred 10 rokmi ked neboli ine moznosti. a ked sa niekomu tvoria vyrazky z mastnej pleti, alebo ked tam je zapal, tak aknecolor je tiez samo o sebe mastne, cize to vobec nepomoze. aknecolor som pouzivala v puberte na vyrazky, a leskla som sa este viacej a vobec mi to nepomahalo.

AdamKrt

Zalezi, ake kde vyrazky. Bezne si na vyrazky dam bud Alpu, do ktorej pridam este 20 kvapiek TeaTree oleja, alebo potom na tvar Aknecolor.

katyPerry

ja ked som si potierala vyrazky cajovnikovym olejom, tak som na neho dostala alergiu. teraz ho nemozem. mne na vyrazky pomohlo kazdodenne cistenie pleti vo sprche daily scrubom, a potom z lekarne dermakozmetika Dado Sens. Neobsahuje to ziadne umeliny, takze ublizit to nemohlo a bola som milo prekvapena. Skusala som predtym vselico mozne aj biodermu, ale to sa mi moc neosvedcilo. Musim sa pravidelne starat o plet, tj rano tonerom vycistit, potom krem, tonovaci krem, po praci opat to nerom vycistim a vecer s tym scrubom, potom toner a krem na noc. Ked som toto robila par tyzdnov, tak vyrazky mi chvalabohu zmizli.

sabrina

CHCELA BY SOM VEDIET CO NAJLEPSIE POMAHA NA VIRAZKI LEBO SOM UZ POUZILA SKORO VSETKO A NIC A MAM UZ 18 NAS A TIE VIRASKI SU HROZNE ANI MAKE UP TO NEZAKRIE PROSIM VAS PORADTE MI